Tamer Şahin

Yazar 7,8/10 · 9 Oy · 2 kitap · 15 okunma ·  2 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

2 okur beğendi.
9 puanlama · 0 alıntı
0 haber · 1.868 gösterim
15 okur kitaplarını okudu.
30 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
2 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Tamer Şahin'in Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Tamer Şahin'in Biyografisi

Tamer Şahin (10 Ağustos 1981 İzmir, Türkiye) Türk hacker. Geçmişi Şahin'in bilgisayarlara ilgisi 13 yaşındayken başladı. İlk olarak, internet servis sağlayıcısı Superonline bilgisayar sistemlerini 1999 yılında hackledi. Bunun sonucunda Superonline sistemleri 7 gün servis dışı kaldı. Daha sonra 2001 yılında şimdi Garanti Bank ile birleşen Türkiye'nin en eski bankası Osmanlı Bankasını hackledi. Bankanın internet sitesine "t.ş. was here" (t.ş. buradaydı) mesajı bırakarak sunucuda tutulan tüm banka müşterilerinin fotoğraflarını yayınladı. Olay yazılı ve görsel basında geniş yer buldu. Bilirkişi görevi yapan akademisyenler tarafından yapılan araştırmada kanıt bulunamadığı için suçsuz bulunmuştur. 2002 yılında Microsoft'un Network Operations Center adı verilen yönetim merkezine sızarak Bill Gates ve Steve Ballmer'a ait e-posta yazışmaları, Hotmail ve diğer projelere dair gizli belgeleri internette yayınlamıştır.[19][20] Sonraki süreçte profesyonel iş yaşamına yönelerek çalışmalarına devam etmiştir. Kendisine ait 50'nin üzerinde bilgi güvenliği duyurusu çeşitli kaynaklarda yayınlanmıştır. Yaşadıkları İstanbul Teknik Üniversitesi, Işık Üniversitesi (İstanbul), Özel İzmir Amerikan Koleji (İzmir) gibi eğitim kurumlarında ödev, ders konusu olarak sunum ve dökümanlarla işlenmiştir. Tamer Şahin hackerlık ve hacker felsefesi üzerine üniversitelerde konuşmalar yapmaktadır. Yaşadıklarını "Hacker'ın Aklı" isimli kitapta (ISBN 9786050911107) kendi kaleminden yazdı. Kitap, Doğan Kitap etiketi ile yayınlandı. Kurucusu olduğu TerraMedusa firması çatısı altında kuruluşlara bilgi güvenliği hakkında çözümler sağlamaktadır. Medya Hakkında Coşkun Aral tarafından hayatını ve hackerları anlatan bir belgesel çekilmiştir. Aralarında Star Gazetesi, T3 Türkiye'nin bulunduğu yayınlarda köşe yazıları yazmıştır.

Tamer Şahin sözleri ve alıntıları Alıntı Ekle

Henüz alıntı eklenmedi.
Dila., Hala Yazıp Çizecek Birkaç Satırım Kaldı'ı inceledi.
22 Oca 14:14 · Kitabı okudu · 2/10 puan

Bu kitap sahafta karşıma çıkınca deli gibi sevinmiştim gözüm başka kitap görmedi... Okuduğumdaysa hayal kırıklığına uğradım. Evet Barış Abi'yi anlatıyor, belki de Barış Abi'nin çok bilmediğimiz/görmediğimiz yönlerini onun çok yakınındaki birinden dinliyoruz, ama bu kadar kopuk kopuk, bu kadar yüzeysel ve bu kadar alelacele olmamalıydı bence... Kitaptan anlatım açısından pek bir tat alamadım, cümleler dahi doğru düzgün kurulmamış, sanki biri oturmuş çağrışımlarla yüzlerce anı parçasını arka arkaya anlatmış, dinleyen kişi de noktasına virgülüne dokunmadan öylece yazıya geçirmiş gibi..
Çok çok eksik kalmış, çok çabuk "hadi kitap olsun" diye yazılmış gibi geldi bana..
Anlatılan kişi Barış Manço gibi çalıştığı her konuda titiz ve ince düşünceli biri olunca bu kitabın yüzeyselliği ve baştansavma anlatımına biraz içerledim açıkçası.

by.rendes, Hacker'ın Aklı'ı inceledi.
05 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sadece ego tatmini için yazılmış bir kitap. Tamer Şahin kendi için bol bol güzellemeler yapmış.Tamam küçümsenecek şeyler değil yaptıkları ama Kevin Mitnick gibi anlatmış kendini... Sadece kitapta cap'n crunch düdüğü kısmı eksik.

Davut Burak, Hacker'ın Aklı'ı inceledi.
 27 Şub 2017 · Kitabı okuyor · Beğendi · 6/10 puan

Türkiye'nin ilk hackerı ve hala faaliyette bir şirket yürüten en baba hacker.Gerçek bir siber aktivist olan Tamer Şahin'in bilgisayar aşkının doğuşu ve ardından gelen hayat hikayeleriyle birlikte azıcık espri fazlasıyla bela kokan bir kitap.Sürükleyici olmasını beklemeyin adam sonuçta hacker ama mümkün olduğunca profesyonellik ve mizahı bir arada tutmuş kitapta.Bilgisayarlarla ilgiliyseniz ve hackerlığa merakınız varsa alın çok şey öğretiyor.