Tom Egeland

Tom Egeland

Yazar
7.0/10
11 Kişi
·
31
Okunma
·
1
Beğeni
·
624
Gösterim
Adı:
Tom Egeland
Unvan:
Norveçli yazar
Doğum:
Oslo, 1959
Tom Egeland
Yazar
Doğum: 8 Temmuz 1959 (55 yaşında), Oslo, Norveçhttp://www.tomegeland.com
1905'te Albert Einstein zamanın izafi olduğunu ispatladı. Haklıydı. Dişçi koltuğunda veya kurşuna dizilirken zaman , plajda otururken geçtiğinden daha ağır ilerler.
Ressamlar ve matbaalar için siyah bir renktir. Fizikçiler için siyah renksizliği temsil eder . Biz insanların acıyı farklı şekillerde algıladığımız ve erkeklerin doğum sancısına asla katlanamayacakları söylenir. Buna katılıyorum. Gribe zor dayanıyoruz.
Bazen bir sorunun cevabı o kadar kolaydır ki insan onu göremez.
Bir kitabı istiyorsanız onu bir kitap rafına koyun. Nadide bir pulu yurtdışına kaçırmak istiyorsanız onu bir zarfın üzerine yapıştırıp postalayın.
Tarzı konusu anlatımı muhteşem bir roman daha faydalanmanızı salık veririm. Kurgusu güzel bir dille ele alınan konusuyla bir hayli ilgi uyandıran bu romanı fazlasıyla beğendim.
Benim açımdan okuması belli bir yerde zordu çünkü iskandinav ülkelerinin tarihine aşina değildim ve karakterlerin isimlerini aklımda tutmak baya zamanımı aldı. Ayrıca kitabın ortalarına doğru parçalar çok dağınık olduğu için kurguda sıkıldım da. Fakat o parçalar kitabın sonunda çok güzel bir şekilde birleşti ve ondan sonrasında kitap aktı ve bitti. Tavsiye eder misiniz diye soracaksınız okunabilecek bir kitap çünkü konusu ilgi çekici. Vikinglerin Mısırda ne işi vardı ve Mısırdan neler alıp götürdüler? Bunun sonucu neler olur ve Mısırdan Vikingler ile gelen yüksek mısır rahibi Asım neyi korumaktadır? Bu sorular kitapta dikkat uyandıran sorular olacaktır okudukça. Daha fazla kitapla ilgili renk vermeyeyim.Vaktinizi alır ancak okumanızı isterim. İyi okumalar. ( Not: Dan Brown benzetmesi yapan arkadaşlara ithafen yazıyorum: kesinlikle katılmıyorum bu görüşünüze!!! )
son zamanlarda okuduğum , da vincinin şifresine ralip olabilecek bir kitap. vikinglerin mısırda ne işi varmış, cevabı bu kitapta
Bu kitaba 2 puan vermenin mantığını çözemedim. Muhtemelen okumadan "tuhhh bak elin adamına, yasak tevrat demiş, çarpılacak" diye düşünüp 2 vermiş. Neyse, ben de puanını biraz yükseltmek adına 10 verdim. Tarihi roman tadında, okuması çok keyifli bir macera romanı olduğunu söyleyebilirim. Çeviri güzel, anlaması ve okuması kolay. Bunun dışında, İskandinav tarihine değiniyor olması da kitabı ilgi çekici kılan unsurlardan biri. Bu türü seviyorsanız (demeyi hiç sevmiyorum ama popülerliğin gözü kör olsun; Da Vinci Şifresi tarzı kitaplardan hoşlanıyorsanız), bence bunu da keyifle okursunuz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Tom Egeland
Unvan:
Norveçli yazar
Doğum:
Oslo, 1959
Tom Egeland
Yazar
Doğum: 8 Temmuz 1959 (55 yaşında), Oslo, Norveçhttp://www.tomegeland.com

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 31 okur okudu.
  • 11 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.