Tom Peters

Tom Peters

Yazar
9.0/10
2 Kişi
·
10
Okunma
·
3
Beğeni
·
835
Gösterim
Adı:
Tom Peters
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Baltimore, 1942
"Alçaklar" sizin tavır ve davranışlarınızı çalamazlar!
(Ne kadar uğraşsalar da.)
Tavrınız size aittir!
Yıllar sonra Churchill'in bir sözüne rastladığımda, yine aynı şoku yaşamıştım: "Elinizden gelenin en iyisini yapmanız yetmez, yapılması gerekeni yapmayı başarmalısınız."
"İnsan çöpçü bile olsa, sokakları Michelangelo'nun resim yapması veya Beethoven'ın senfoni bestelemesi veya Shakespeare'nin şiir yazması gibi süpürmesi gerekir. Sokakları öyle güzel süpürmelidir ki dünyanın ve cennetin tüm ev sahipleri oradan geçerken durup; 'Burada işini çok iyi yapan bir çöpçü var' diyebilmeli."
Dr. Martin Luther King Jr.
"Yapmamaya karar verdiklerin büyük olasılıkla yapmaya karar verdiklerinden daha önemlidir."
"Yapacak çok fazla şeyimiz var ve mükemmelliyetçi yaklaşıma layık olmayan şeyler bazılarımız için önemli bir kaynak tüketicisi olabilir."
Zaman gibi kaynakların kısıtlı olduğu ve çok önemli önceliklerin bulunduğu kişisel ve profesyonel dünyamızda yapılması gereken çok fazla 'şey' var ve bunların pek çoğunun mükemmel değil, 'yeterince iyi' yapılması yeterli olur. "
"İnsan hayatında üç şey önemlidir. Birincisi iyi insan olmak. İkincisi iyi insan olmak. Ve üçüncüsü iyi insan olmak."
Henry James
Tom Peters
Sayfa 79 - Boyner Yayınları, 5. Baskı, 2009
"Özür dileme, insanı insan yapan tüm umutların, arzuların ve tereddütlerin maskesini ortadan kaldırır, çünkü gerçek ve içten özür dileme anında insanlığımızla tam anlamıyla yüzleşiriz. Özür anında maskemizi çıkarır ve sınırlarımızla yüz yüze geliriz. Tereddüt etmemize şaşırmamak lazım."
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Tom Peters
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Baltimore, 1942

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 10 okur okudu.
  • 35 okur okuyacak.