Tuğçe İşınsu

Tuğçe İşınsu

Yazar
6.1/10
101 Kişi
·
315
Okunma
·
40
Beğeni
·
3.748
Gösterim
Adı:
Tuğçe İşınsu
Unvan:
Spiritüel Yaşam Danışmanlığı
Doğum:
İstanbul, 13 Ocak 1977
Tuğçe Işınsu, 13 Ocak 1977 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Liseyi FMV Özel Işık Lisesi’nde okuyarak mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi.

Ardından iş hayatına atılarak; öğretmenlik, reklam yazarlığı, bilgi destek, yaratıcı yönetmenlik gibi işlerde 11 yıl çalıştı .

Son olarak asıl ilgi alanı olan Spiritüel Yaşam Danışmanlığı yapmaya başladı. Kehanet Sanatları, Simge Bilim, Havas ve Melek Enerjisi konularında özel eğitim aldı. Bunun yanı sıra Tarot Yorumculuğu Su, trans, otomatik yazı kehanet sanatları, İsim analizi, Rüya yorumculuğu, Tılsımlar, Angel Touch- Melek Terapisi, Şifalı taşlar konularında hizmet vermeye başladı.

Tuğçe Işınsu, 2009 yılından beri kendi alanları ile ilgili tv programları hazırlayıp sunmaktadır. Halen pozitif yaşam önerileri ve koçluk üzerine gerçekleştirdiği programı “yeni hayat”a devam etmektedir.

2011 Şubat ayında, TOBB ETÜ “yılın yaşam danışmanı” ödülünü aldı.
Bir arkadaşımın hediyesi olan bu eser, kişisel gelişim kitabı olmasının yanı sıra Esma-Ül Hüsna'lar ve Kuran ayetleri ile yapılacak çalışmaları konu ediyor. İçerisinde ki bir çok bilgi bana Louise L. Hay'ın kitaplarını anımsattı. Farklı olansa dualarla enerji alanınızda yapabileceklerinizin anlatılması...

Geçmişi şifalandırma, spritüel konular, insanın enerji alanı ve hastalıkların ruhsal bedenimizden fiziksel bedenimize düşünce gücü ile geçtiğinin anlatıldığı, içerisinde Kuran Sureleri ve mealleri olan farklı bir kişisel gelişim kitabı...

Okuması kolay bir eser. Yazım dili sade ve anlaşılır fakat kitapta tekrarlar çok fazla. Kitap kapağı ve ismi tam da içeriğini yansıtıyor...

Kişisel gelişim üzerine farklı bir eser okumak isteyenler, özellikle Kuran ayetleri ile yapılan dua çalışmalarına ilgi duyanların kolaylıkla okuyabilecekleri bir eser...
Oncelikle yazar olmak bu kadar basit olmamali , bu kitap nasil yayin evinden geçmiş anlamıyorum. Kitabin yazari universitede tez bile yazamaz. Kitap içinde farkli punto lar var , sırf kitap yazmak icin yazmış bir cok sayfa bom boş. Din adına yalan yanlış bilgilerle dolu , bunun adına kitap değil çöp bile denmez. Bu kitabi yazan kişi, onaylanan yayın evi beş para etmez. Din sömürüsü yaparak para kazanmak bu kadar basit ve kalitesiz olmamali.
Kitabın yazarını uzun bir süre takip ettim.Paylaştıklarını ve birkaç videosunu,gittiği programların bazılarını izleme fırsatı buldum. Kendisinin ses tonunu, üslubunu,insanları motive etmesini, Allah'a yönlendirmesini, özgüven ve güç verecek konuşmalarını,kişisel gelişime katkı sağlayacak güzel bir yazar ve güzel bir hanımefendi olduğunu düşünüyorum. Ancak içsel bir his mi diyelim bilemiyorum ama kitap ile ilgili kafama yatmayan birkaç husus oldu.

Birincisi Melekler ile iletişime geçerek onlarla bağlantı kurmak ile ilgili yol gösterici ifadelerde bulunulmuş. Meleklerle iletişime geçerek onlardan yardım isteyin diyor yazarımız. Benim de bu konu ile ilgili şüphelerim olduğu için kendisine yazdım.

Kur'an-ı Kerim'de bazı özel hallerde peygamberlerin ve bazı kimselerin meleklerle diyaloğundan bahsedilir. Bunun dışında bir kimsenin meleklerle konuşması,onlardan yardım istemesi mümkün değildir. Bu türden bir anlayış İslam dininin melek inancıyla izah edilemez. Böyle bir iddia, İslam inancının esasını oluşturan Allah'ın birliği(tevhid) ilkesine aykırıdır.

Diye yazdım.Çünkü bir istekte dilekte bulunulacaksa şayet bu aracısız Allah'tan istenir diye düşündüm. Tuğçe Hanım da bana şu cevabı verdi:

Her şey Allah'tan isteniyor meleklerden değil. Kitap zaten bunu anlatıyor. MELEKLER Allah izin verirse insanla bağ kurabilir. Zaten kayıt melekleri var. MELEKLERLE ilgili çalışmalar zaten his ve enerji üzerine. Zaten onlar boyut dışı. Ben bunları 6 sene önce cevapladım.

Şeklinde cevap verdi. Ancak yine de tatmin olmadım. Bu konu hakkında bilgisi olan var ise beni aydınlatırsa sevinirim.

2. bir husus ise ritüeller,olumlamalar, sayılı dualar. Yazarımız aşk, bereket,bolluk konu başlıklı bir takım ritüellerden ve telapati kurmaktan bahsediyor.
Ritüellerden mesela en kısalarından bi tanesinden bahsedeyim.

Mum ve telepati
Beyaz bir mum yakın ve ışığına konsantre olun.
21 adet Yasin okuyarak dua edin.
Çalışma öncesi odada arınma ve geride bırakmak için ada çayı yağı ile de tütsü yapmış olun.
Enerjiyi artırmak için günlükotu tütsüsü de denenebilir.
Bu esnada sadece bugüne kadar bu kişi ile yaşanmış olan mutlu anlara odaklanın, gerekirse çalışmayı tekrar edin.

Gibi. Buna benzer çok farklı değişik ritüeller, olumlamalar,sayılı dualar yer alıyor.

3. husus sayılı dua. Bu zamana kadar araştırmalarım ve konu ile ilgili bilgi sahibi olmuş tanıdıklarıma sorarak edindiğim bilgi; sayılı dua yoktur. Bir duayı bir kez okursun, o an çok içten okumuşsundur ve kabul olmuştur. Bunu bilemezsin. 1645 tane Ya Rezzak esmasını oku işte sana rızık bereket verecek vs vs vs. Bana nasıl desem şartlı koşullu iş yapıyormuş gibi geliyor.
Ha ama kitaptaki uygulamalardan bazılarını acaba denesem sonuç verir mi diye içimden geçirmedim değil. Çünkü sonuç alan bir çok insan olmuş.

Yani dediğim gibi benim bu konularda bildiğim, inandığım şeyler bunlar. Yanlış biliyor da olabilirim. Ancak yazarın duruşunu, kişisel gelişim ile ilgili konuşmalarını gerçekten seviyor ve beğeniyorum.
Çok da lazım bir kitap değil. Çocukluğumda babaannemin bir güllü yasin kitabı vardı: şunun için şu duayı okumalı, bunun için bu duayı okumalı ... filan diyen .
O kısımlarını sevmedim, derleme gibi olmuş, sığ geldi...
Kuran’ı okumak daha tercih edilebilir, bu hatuna kalmamış böyle bir kitap yazmak. Atlaya atlaya okudum işte:/
Yazar arkadaşın geçmişinde bir sürü erotik kitap var. Sonra da kafasına taş mı düştü nedir islami bir kitap yazmış.
Allah de ötesini bırak kitabının satış başarısından sonra sanırım böyle bir kitap kaleme almış.
İslam dinini bilmeyen birinden öğreneceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. İslami kitap okumak istiyorsanız dünyadaki en büyük gelmiş geçmiş en iyi kitabı okumanızı öneririm.
Kuran-ı Kerim.
Din sömürüsüne son ! Yeter artık. İnsanların dini duygularını kullanarak para kazanmaya çalışan sürü , artık bitin yetti artık.
Hmm.. Kitabı yeni bitirdim ve nasıl bir yorum yapacağımı bilmiyorum. Aslında böyle kararsız kalıp da begenmeme duygusunun daha ağır bastığı kitaplara yorum yapmamaya tercih ederim ama okuyacak insanlara fikir vermesi namina yorumlarda bulunacağım. Elbette bu yorumlar sahsima ait, kendime göre. Ben aşkla kafayı bozmuş ve yalnızlıkla baş edemeyen bir insan degilim, hayatındaki şeylere çok şükür çok çok az isyan eden birisiyim. Dolayısıyla kitap genel olarak bana pek bir sey katmiyor. Çünkü Tuğçe hanim bir şeylerin elde edilebilmesi için öyle bir yol haritası çiziyor ve yol haritasina uymaniza rağmen olmuyorsa hayırlısı değildir diyip öyle bir çıkış yolu buluyor ki o yoldan, aklım şaştı. Öncelikle, her şey tabi ki Allahın ol demesiyle olur, ancak yazar kitapta isterseniz olur diyor. Ama isterken çok korkmayın, korku olmasını engeller diyor. Istediğiniz şeyi hayal edin, olmuş gibi davranın, belirli şekilde uygulamalarla buna devam ederseniz, olur diyor. Ama nasıl bir seyse, bir şeyin üstüne çok çaba harcarsaniz, akışına birakmamis olursunuz ve o şey gerçekleşmez diyor. Ben ne yapılması gerektiği konusunda şaşırdım açıkçası. Ayrıca ol deyin olur deyip de sonra olmuyorsa sizin için hayırlısı bu değildir demek de bir çelişki. Başınıza kötü gelen her şey sizin kendiniz yüzünüzden diyor, geçmiş hayatı sifalandirmaniz lazım diyor. Tamam anladım bu kısmı, ama hayattan örneklere bakıldığında asırlar önce olan bir olay yüzünden, ya da bulunulan mekanda meydana gelen olay yuzunden, ya da "önceki hayatimiz" yüzünden başımıza kötü şeyler gelmiş olabiliyor. Benim dinime göre, reenkarnasyon kabul edilebilir bir olgu değil diye biliyorum. Dolayisiyla, bilmem kaç yaşam önceki hayatım nasıl var olabilir, diyelim ki varsa bunun ceremesini ben niye çekiyorum, yeni bir hayat sonuçta.. Ayrıca küçücük çocukların başına gelen talihsiz olaylar düşünüldüğünde, bunu o cocuk hak etti, kendisi yaptı demek ne kadar doğru bilemiyorum. Kısaca kitap benim için mantiksizliklarin olduğu, bazı şeyler ogrenilebilecek ancak koru körüne inanilmadikca uygulanamayacak şeylerle dolu. Ve son olarak, bazı dualar ya da uygulamalar öyle bir terkiple yapılmış ki, Allah korusun yanlışlıkla büyü muyu işlerine gireriz de enerji akışı sağlayacağız diye öteki dünyamızı mahvederiz. Temkinle okuyun lütfen. .
Spiritüel konulara olan ilgimle okumaya başladığım bu kitabı okumam iki gece kadar sürdü diyebilirim. Danışmanlığın üzerine temel alındığı Enerji yasaları başlıklı ilk bölümü en çok ilgimi çeken bölüm oldu. Her yerini çizdım diyebilirim. Benim için de bir nevi pekiştirmeydi. Sonraki bölümlerde bereket, aşk ve telepati için ritüller, dualarla şıfa çalışmaları ve 21 günlük olumlama çalışmaları anlatılmış. Ben uzun süreli çalışmaları sevmiyorum. O yüzden kitabın bilgi içeren bölümleri benim için çok değerliydi. Tabi ki toplumun büyük bir yüzdeliği bu ritüellere ve çalışmalara önem veriyor. Bu yüzden deneyebilecekleri çok güzel yöntemler var. İlgimi çeken diğer konular da ruh eşi, telepati ve enerji alanımız ile bu alanda yaşayan diğerleri konuları oldu. Kitapta eksi yön olarak da söyleyebileceğim bir nokta var. O da aynı konuların ve içeriğin birkaç kez tekrarlanması oldu. Melekler ve enerjilerine ilgi duyan, geçmişi affetmek ve yeni bir yön çizmek isteyen, aşk ve bereket konularında hayırlısını hayatına dahil etmek isteyen herkes okuyabilir. Sevgiyle...
#kitap #kitapkurdu #kitapaski #kitapokuyorum #okumaaski #okumakgüzeldir #okumak #kitapyorum #kitapyorumu #yazarneanlatmis #bookreview #1kitap1fotograf #1kitap1fotoğraf #1kitap #oykuhane #bookstagram #kitapokuyoruz #kitapligim #olderveolur #feniks_kitap #kadrajoykuhane #yazarkocu
Erotik kitap yazarsınız tutmaz. Sonrasında ise bir anda kafanıza yıldırım düşer ve dini kullanarak kitap yazarsınız. Bir anda yüz binlerce kitap satar ve yazar olursunuz.
Türkiye böyle bir ülke. Canım ülkem seni seviyorum yine de.
Kitap düşündüğüm gibi çıkmadı. Sanki ticari amaçla yazılmış gibi. Yazar hakkında ufak bir araştırma yaptım. Düşüncelerimde haklı olduğuma karar verdim. Çok satanlar listesinde görüpte okumayı düşünenlere tavsiye etmiyorum. Çok daha faydalı eserler var. Boşuna buna para kaptırmayın. Bu kadın bana Adnan Oktar ı hatırlattı nedense. Yeni bir Adnan Oktar olabilir.
Okunup rafa kaldırılacak bir kitap değil. Uygulanmadan sadece okunursa hayatınıza bir katkısı olmaz çünkü içinde dualar, ritüeller, zikirler bulunuyor. Her sayfanın farklı bir hacetinize cevap vereceği niteliğinde derlenmiş bir eser. Kitap ayrıca çok hoş bir gül kokusuna sahip.

Yazarın biyografisi

Adı:
Tuğçe İşınsu
Unvan:
Spiritüel Yaşam Danışmanlığı
Doğum:
İstanbul, 13 Ocak 1977
Tuğçe Işınsu, 13 Ocak 1977 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Liseyi FMV Özel Işık Lisesi’nde okuyarak mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi.

Ardından iş hayatına atılarak; öğretmenlik, reklam yazarlığı, bilgi destek, yaratıcı yönetmenlik gibi işlerde 11 yıl çalıştı .

Son olarak asıl ilgi alanı olan Spiritüel Yaşam Danışmanlığı yapmaya başladı. Kehanet Sanatları, Simge Bilim, Havas ve Melek Enerjisi konularında özel eğitim aldı. Bunun yanı sıra Tarot Yorumculuğu Su, trans, otomatik yazı kehanet sanatları, İsim analizi, Rüya yorumculuğu, Tılsımlar, Angel Touch- Melek Terapisi, Şifalı taşlar konularında hizmet vermeye başladı.

Tuğçe Işınsu, 2009 yılından beri kendi alanları ile ilgili tv programları hazırlayıp sunmaktadır. Halen pozitif yaşam önerileri ve koçluk üzerine gerçekleştirdiği programı “yeni hayat”a devam etmektedir.

2011 Şubat ayında, TOBB ETÜ “yılın yaşam danışmanı” ödülünü aldı.

Yazar istatistikleri

  • 40 okur beğendi.
  • 315 okur okudu.
  • 47 okur okuyor.
  • 320 okur okuyacak.
  • 12 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları