1000Kitap Logosu
Uğur Canbolat
Uğur Canbolat
Uğur Canbolat

Uğur Canbolat

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.4
33 Kişi
78
Okunma
9
Beğeni
1.136
Gösterim
Sait Köşk
Geldim Ama Yoktun'u inceledi.
256 syf.
·
10/10 puan
Kadim dostumun Geldim Ama Yoktun kitabını okudum ve gördüm ki, bizim Uğur’la ne çok ortak yanımız varmış. Duyduklarımız farklı, hissettiklerimiz aynıymış. Sevdalarımız farklı, türkülerimiz aynıymış. Okuduklarımız farklı, yazdıklarımız aynıymış. Yollarımız farklı, vardığımız yer aynıymış. Güllerimiz farklı, kokusu aynıymış. Hasret çektiklerimiz farklı, özlemlerimiz aynıymış. Yanışlarımız, yakılışlarımız farklı, yandığımız aynıymış. Koştuklarımız farklı, bıraktıklarımız aynıymış. Aynılar ve farklılıkları yazıyorum ama bir şeyi de çok net fark ettim: Uğur benden daha âşık. İşte kitaptan altını çizdiğim satırlar: Bu satırlar senin yüzüne düşen titrek bir kalp, yaşarmış bir göz ve bir yandan da uçmağa durmuş bir seslenişin sessizliğinde gönle sürme çekmek içindir. İçimin titreyişlerini, içinin titreyişlerine akort etmem bundan… Heyecanımız karşılıklı bu yüzden! Ürpertimiz bu nedenle! Sakla bu satırları yüreğine bastırıp! Geldiğimde belki aynı yürek salınışıyla sen de bana okursun! Kim bilir. * Gözlerine bakan bir çift göz bulamamışsan eğer aşk ışığı taşıyan, kim seni teselli edebilir? * Ruh ruhu uzaktan tanır. Gözlerin tanışması sonradandır. * Sen hayatımın dünya rüyasına yazılmışsan… Seni en iyi şekilde yaşayarak mahşer sabahında seninle uyanmak isterim. * Sonum olma. Sonsuzum ol cennet baharlarında. * Yarin açtığı yaraya kim merhem olabilir? * Dünya durur kalbimde, sen orada durdukça. * Gel beni bir tenhada bul. Gönül de muradın alsın. * Aramak bulmaktan kıymetli bazen! Ve gün olur hasret vuslattan kıymetli. * Hemdert olmadan nerede görülmüş hemdem olmak. * Sen beni bildiğim lisanla anlat. * Yürek salıncağımı sevdamın iki kaşı arasına kurarım. Dünyanın bir ucundan, diğer ucuna kadar sallanırım. * Bürü beni ey yâr! Sonsuzlukta soluklanalım. * Gönül aşkın sazını çaldığı vakit her saat başka bir melodi duyar. * Dünyada makbul değil kavuşmalar. Bu yüzden uğurlarsın sonsuzluğa, hiç son olmamacasına. * Bulduğun aradığındır. Verdiğin, bulacağın. * Allahım! Hayatımızda şefkat kandilinin söndürülmesine izin verme! Bizi yüreği buz kesmişlerden eyleme! * Nasılsa geçecek geçmez dediğin şeyler… Bu telaş niye? * Hakikat bilgisine ermek, nefsin çemberini kırmakla mümkün… Nefsine cahil ol ki hakikate agâh olasın. Arif olasın. * Aşka yâr olanın ağyara gözü kaymaz. Sonsuzluk soluklayan dünyaya paçasını kaptırmaz.
Geldim Ama Yoktun
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Sevinc Mustafayeva
Psikoloji Konuşmaları'ı inceledi.
280 syf.
Maraqlı, başa düşülən şəkildə yazılmış və “araşdırma-incələmə” tipli bir kitab. Problemlərə Psixoloji yöndə cavab tapılması isə olduqca gözəl idi. Oxuyan hər kəs özündə gördüyü bir şeyi ‘Görəsən, psixoloji olaraq açıqlaması nədir?’ deyir. Oxumağa dəyər bir kitabdır, çünki hər kəsin bir pay alacağı məqamlar vardır deyə düşünürəm. Xoş oxumalar :))
Psikoloji Konuşmaları
OKUYACAKLARIMA EKLE
30
Suskun/ca
Hikayeler Hep Yarım'ı inceledi.
336 syf.
·
Puan vermedi
Keyifle okudum kitabı. Yanınıza çayınızı yada kahvenizi alın hiç acele etmeden Uğur Bey'le sohbet eder gibi okuyun kitabı... Kendimi sorgulamama sebep olan satırlarından dolayı teşekkür etmek isterim. Zira ne çok ihtiyacımız var bizi kendimize getirecek insanlara...
Hikayeler Hep Yarım
OKUYACAKLARIMA EKLE
3