Uğur Dündar

Yazar 7,6/10 · 59 Oy · 9 kitap · 144 okunma ·  30 beğeni
Zeren, bir alıntı ekledi.
18 Eyl 2015

"İnsanların güzel günlerde birbiri hakkında güzel şeyler söylemesi çok doğaldır. Bence asıl önemli olan, bu güzel günler sona erdikten ve yollar ayrıldıktan sonra da aynı şekilde konuşabilmektir. Dürüstlük, mertlik ve özgüven bunu gerektirir. "

İyi Uykular Sayın Seyirciler, Uğur Dündarİyi Uykular Sayın Seyirciler, Uğur Dündar
Homo sapiens sapiens, bir alıntı ekledi.
30 Mar 2015

Bu bizim yargımızın Ergenekon iddianamesini hazırlayan savcılar benim onuruma, şerefime aile namusuma kurşun sıktı. B TV'nin haber müdürünün bir mailinde yazanlar: Uğur Dündar ve Aydın Doğan ile ilgili ciddi belgeler ve fotoğraflar vardı. Mesela Uğur Dündar'ın aile ilişkileri. Karısının sürekli Brezilya'ya gidişi...


-Sevgili seyirciler,

Benim eşim evlendikten sonra hiçbir zaman tek başına yurt dışına çıkmadığı gibi hayatında Brezilya'ya gitmedi. Evliliğimiz döneminde Brezilya'ya gittiğini biri çıksın ispat etsin. Ben şu dakikada görevimi bırakacağım. Hatta intihar bile ederim. Bu namus meselesi.

Birisi iftira atacak ve siz savcı olarak onun peşine düşmek varken onu aynen alacak ve onu yandaş basının kullanması için malzeme hazırlayacaksınız. Sevgili seyirciler, şimdi soruyorum, Bunun ergenekon davası ile ne ilgisi var?!

Aile namusumuz şerefimiz beş paralık edilmek isteniyor. Ben Sayın Başbakana sesleniyorum, Sayın Başbakanın temiz olduğuna inandığım yüreğine sesleniyorum. Sayın Başbakan Emine Hanım'ın sık sık Brezilya'ya gittiğine dair size bir iftira atılsa, aile namusunuz karalanmak isterse ne yaparsınız?

Hakimlere, savcılara, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na sesleniyorum! Sayın Çolakkadı, size sesleniyorum! Sayın Savcı size sesleniyorum. Bunun altına nasıl imza atarsınız? Vicdanı nasırlaşmamış cesareti prangalanmamış bütün hukuk adamlarına sesleniyorum; biri bizim namusumuzla oynarsa bunun hesabını yargıda sorarız. Ama yargı bunu yaparsa ne yapacağız... Bari gelin öldürün! Ah Sayın Seyirciler. Ne alakası var bunun ergenekon iddianamesi ile soruyorum ne alakası var? Yazıklar olsun. (Ergenekon İddianamesi'nde kendisi ve eşi hakkındaki ifadelere Star TV'de verdiği cevap)

Uğur DündarUğur Dündar
Homo sapiens sapiens, bir alıntı ekledi.
30 Mar 2015

Emin'i işletmenin zevki başka. Yıllardır canım sıkıldıkça Emin'i işletirim. Allah var, Emin de keklik gibi küt diye düşer! O düştükçe ben işletiyorum, ben işlettikçe o düşüyor. Emin'i işlettikçe bende stresin zerresi kalmıyor. Tüy gibi hafifliyorum. İşletmek benim ne kadar hobimse, onun da o denli fobisi... Emin daha benden çok çekecek. Bunlar iyi günleri...

Uğur DündarUğur Dündar
Homo sapiens sapiens, bir alıntı ekledi.
30 Mar 2015

Buradan bütün kamuoyuna ilan ediyorum: Bu tarihten itibaren, başıma bir şey gelirse, sorumlusu Melih Gökçek'tir!

Uğur DündarUğur Dündar
Kitap Kurduu, bir alıntı ekledi.
02 Şub 13:15 · Kitabı okumayı düşünüyor

“Nemiz varsa, bağımsız bir devlet kurmuşsak, hür vatandaş olmuşsak, şerefli insanlar gibi dolaşıyorsak, yurdumuzu Batı'nın, vicdanımızı ve kafamızı Doğu'nun pençesinden kurtarmışsak, şu denizlere bizim diye bakıyor, bu topraklarda ana bağrının sıcağını duyuyorsak, belki nefes alıyorsak, hepsini, her şeyi 30 Ağustos Zaferi'ne borçluyuz…”

Ya Atatürk Olmasaydı, Uğur DündarYa Atatürk Olmasaydı, Uğur Dündar
Gün İlke Yıldırım, bir alıntı ekledi.
11 Şub 22:50 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Modern gazeteciliğin babası sayılan İngiliz medya patronu Lord Northcliff, "Güç odaklarının bir yerlerde örtbas etmeye çalıştıkları şey haber, gerisi reklamdır" der.

Yalandan Kim Ölmüş, Uğur Dündar (Sayfa 164 - Bilgi Yayınevi)Yalandan Kim Ölmüş, Uğur Dündar (Sayfa 164 - Bilgi Yayınevi)