1000Kitap Logosu
Ümit Kesmez

Ümit Kesmez

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
98
Okunma
1
Beğeni
1.553
Gösterim
328 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Efendimiz
Kitaplığımda uzun zamandır okunmayı bekleyen kitaplarımdan biriydi. Yeni başladım okumayı suan gayet güzel gidiyor. Sade ve akici bir dili var. Olaylar kronolojik sirayla bahsedilerek anlatiliyor.
Efendimizin Nurlu Hayatı
Okuyacaklarıma Ekle
328 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
İnsanlığın İftihar Tablosu Hz. Muhammed (s.a.s), aradan asırlar geçmesine rağmen dipdiri ve taptaze yaşıyor. Bütün insanlık için ideal bir örnek olan Efendimiz'in getirdiği mesaj bir huzur kaynağı. Zaman yaşlanıyor, ihtiyarlıyor; bazı düşünceler eskiyip köhneleşiyor ve tarihe karışıyor; fakat Nebiler Serveri'nin (s.a.s) açtığı çığır, her gün açan bir tomurcuk gibi daima yenilenip tazeliğini koruyor
Efendimizin Nurlu Hayatı
Okuyacaklarıma Ekle
328 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitabın akışı çok güzeldi. Anlatılan kişinin hayatı zaten bu kitabı mükemmelleştirenlerdendi. Olayların diziliminde bir sıkıntı görmedim. Okunması gereken bir kitap. Tavsiyelerim arasında!
Efendimizin Nurlu Hayatı
Okuyacaklarıma Ekle
352 syf.
·
Puan vermedi
Ebu Süfyan Hint binti utbe Süheyl ibn Amr İkrime ibni ebi Cehil Safvan ibni ümeyye Hepsi de Mekke'nin ileri gelen müşriklerin çocukları. Bu sebeple de İslam'ı kabul etmeleri Mekke'nin fethiyle ancak gerçekleşmiş. Ebu Süfyan, Hint ve ikrime'nin Müslüman olmasını doğru bir şekilde öğrenmek isteyenler için güvenilir bir kitap. Verdiği bilgilerin Kaynaklarını ihmal etmeden eklemesi dayandırdığı kaynakları sıralaması sağlam bi kitap olduğunu gösterdi. Gönül rahatlığıyla olunabilir.
Fethin Mü'minleri
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.