Ursula Poznanski

Ursula Poznanski

Yazar
8.6/10
329 Kişi
·
610
Okunma
·
37
Beğeni
·
2.971
Gösterim
Adı:
Ursula Poznanski
Unvan:
Avusturyalı Yazar
Doğum:
Viyana, Avusturya, 30 Ekim 1968
Liseyi bitirdikten sonra Japon çalışmaları, gazetecilik, hukuk ve tiyatro okumaya başladı. 1996 yılından 2003 yılına kadar tıbbi bir gazeteci olarak çalıştı. Viyana güneyinde ailesiyle birlikte yaşıyor.
Herkes kendince yaşar. Aynı zamanda herkesin ölümü de kendincedir.
Ursula Poznanski
Sayfa 42 - Pegasus Yayınları
Görevim tamamlandı. Bundan sonra nelerin olacağını bilmiyorum. Ne güzel. Böylelikle müdahale edip dümeni çevirme gafletine düşmemiş olacağım.
İnsan ; düşünce , duygu , sevgi ile nefret, cesaret ile korkudan meydana gelen bir evrendi .
"Oyunun çöktüğü oldu mu sende hiç?"
Colin buna güldü. "Çökmek mi? Hayır. Ama ne demek istediğini anladım." (...)
"Bazen... istemiyor gibi. Bekliyor. Seni gözlemliyor. Biliyor musun Nick... bazen onun canlı olduğunu düşünüyorum."
480 syf.
·93 günde·Beğendi·10/10
Okuduğum en güzel kurgulanmış kitaptı. 2 veya 3 kere daha okuyabilirim. Bu kitap bir oyunun bir yazılımın ne kadar intikamcı bir amaçla kodlanıp yayılmasını anlatıyor. Gerçek hayatta görevler verip oyunda ödüllendiriyor. Oyunun bir amacı var. Gerçek hayatta yapılanlar aslında bir olayın parçası. Kitap siz bitirene kadar bunu anlatmıyor. Ve anlamanızı istiyor. Gerçekten sürükleyici. Her yaştan herkese tavsiye ederim. Özellikle oyun oynayan kesim bu kitabı hevesle okuyup bitirecektir.
480 syf.
·10/10
Tek kelimeyle mükemmel. Uzun zamandır bu kadar zekice kurgulanmış bir kitap okumamıştım. Kitabı elimden bırakamadım. Kitaptaki oyuncular Erebos'a ne kadar bağlandıysa ben de o kadar kitaba bağlandım. Neredeyse iki haftadır bir kitap bitirememiş, elime aldığım her kitaptan sıkılıp sonunu getirememiş beni berbat bir reading slump döneminden çıkardı. Gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.
480 syf.
·Beğendi·10/10
Bu kitabı okurken uyumak, işe gitmek, yemek yemek yani kısacası beni kitaptan ayıran her eylem bana işkence gibi geldi. Uzun bir süreden sonra beni tamamen kendi bağlayan, tüm günümü kitabı düşünerek geçirmemi sağlayan belki de Açlık Oyunları serisinden sonra ki ilk kitap oldu diyebilirim. Zaman zaman kitaptan aldığım keyfi uzatabilmek için kitabı bırakıp kendime eziyet çektirmesem bir gün içerisinde biterdi. O kadar rahat okunabilen, sizi kendi dünyası içine çeken bir kitap.
Konusuna gelince bilgisayar oyunlarını seven herkes rahatlıkla okuyabilir ve benim kadar keyif alabilir. Zaman zaman kendimi onun bir kitap olduğunu unutup, oynasam mı diye düşünürken buldum. Bu kitabın tadı çok farklı. Ayrıca yazarın bir bayan olmasına çok şaşırdığımı ve taktir ettiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Okuyun ve keyfini çıkarın bence.
480 syf.
·3 günde·8/10
Kitapta yazar oyun bağımlılığını çok güzel işlemişti, oyunu oynamaya başlayanların oyuna olan tutkusu, başından kalkamamaları, hayatlarında büyük bir yer kaplamaya başlaması.. Ve oyunda başarılı olmak için gerçek hayatta bir çok şeyi göze almaları.. Yazar güzel bir konu seçmiş ve bunu başarılı bir şekilde işlemiş, karakterler de öyle. Her karakter gayet iyi yazılmıştı ve ben en çok Victor'ı sevdim.

Erebos beklediğimden iyi ve başarılı bir kitaptı. 13-15 yaş aralığındaki karakterlerin hayatı işlense de genç-yetişkin türüyle başka bir ortak yönü yoktu, her yaşa uygun bir kitaptı bence. Yazarın dilini de sevdim, Türkiye'de çıkmış başka kitapları da varmış, onları da okumak istiyorum.

Daha fazlası için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/2016/09/erebos.html
480 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Erebos tek kelimeyle şahaneydi. Pegasus yayınları'nın en sevdiğim kitaplarından biri oldu. Kitaba, kitap hakkında hiçbir şey bilmeyerek başladım ve bu şekilde daha heyecan verici oldu. Zaten arka kapağını okuyup da merak etmemek elde mi?
" Erebos bir bilgisayar oyunu.
Orada durmuş seni izliyor,
Seninle konuşuyor.
Ödüller dağıtıyor,
Seni test ediyor,
Tehditler savuruyor.

Erebos'un bir amacı var:
Oyun oynamak istiyor."

Her şey bir bilgisayar oyununun okula yayılmasıyla ve bunun enteresan sonuçlar doğurmasıyla başlıyor. Öyle ki bazen sınıfa on kişinin gelmediği bile oluyor, öğrenciler uykulu bir şekilde okula geliyor ve dersi dinleyemiyor. Öğretmenler bu durumdan şüpheleniyor, ama kimse oyun hakkında konuşmuyor. Oyunu oynayanlar bile kendi aralarında oyun hakkında konuşmaktan korkuyor.

Erebos aşırı tavsiye ettiğim bir kitap. Hem çok eğlenceli, macera dolu, biraz da ürkütücü. Bağımlılığın hem aile içinde hem sosyal hayatta hem de psikolojik anlamda nelere yol açabileceği harika bir biçimde anlatılmış. Çok keyifle okudum ve bir sonraki sayfada neler olacağını hevesle bekledim. Çok sevdim ve tavsiye ederim :):)
480 syf.
·3 günde·8/10
Erebos zekice kurgulanmış sürükleyici bir kitap . Bu bir oyun seninle konuşuyor senin ne yaptığını. Biliyor kitabı okurken kendimi oyunun içinde hissettim oynuyormuşum gibi . Macera sevenlerin okuyabileceği güzel bir kitap
480 syf.
·Beğendi·10/10
Erebos bir bilgisayar oyunu.Ama öyle sıradan bir oyun değil.Oyuncularıyla oynayan bir oyun. Böyle deyince insanda belki çok bi beklenti yaratmıyor fakat çok ustaca kurgulanmış bi kurguya sahip eser. Çok özgün ustaca yazılmış bir roman . Konusuyla kurgusuyla anlatımıyla yoldaşlarını sollayıp geçiyor tabiri caizse.
Gerilim severlerin mutlaka okuması gereken bi kitap bence. Ted Dekker'ın Oyun adlı romanından sonra beni etkileyen ikinci kitap diyebilirim.
İkisi de benzer temayı kullanmış gibi görünse de yorumlama kurgu çok çok farklı ve çekici işlenmiş.
480 syf.
·10/10
Bu kitabi o kadar uzun zamandir istiyordum ki bir türlü fırsatini bulamamistim sonunda bana hediye geldi. Hicbir kitaba baslarken bu kadar heyecanlandigimi hatirlamiyorum. Tüm kitaplarimin bana ayri ayri kattigi bir seyler varken en sevdigim kitap bu oldu ve tum beklentilerimi en ust seviyede karsiladi. Bir okumaya basladiktan sonra bitirene kadar duramadim tek solukta okudum uyumadım. Gerçekten ustaca yazılmış bir kitap.
480 syf.
·3 günde
Kesinlikle mükemmel bi kitap ya kurgusu müthiş ilerliyor okurken sıkılmadım meraktan çatladım yazar hakkını vermiş. Oyun bağımlılığı üstünde güzel durulmuş konusu, olay örgüsü ve karakterleri çok güzeldi. Okumayı düşünen varsa alıp okusun.
480 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Zekice hazırlanmış bir kurguya sahip. içeriğinden bahsedecek olursam bir bilgisayar oyunu fakat gercek hayattan beklentilere sahip yani bu oyunu bir kere oynama başlıyorsunuz ve bir daha bırakamıyorsunuz çünkü oyun buna izin vermiyor ...

Yazarın biyografisi

Adı:
Ursula Poznanski
Unvan:
Avusturyalı Yazar
Doğum:
Viyana, Avusturya, 30 Ekim 1968
Liseyi bitirdikten sonra Japon çalışmaları, gazetecilik, hukuk ve tiyatro okumaya başladı. 1996 yılından 2003 yılına kadar tıbbi bir gazeteci olarak çalıştı. Viyana güneyinde ailesiyle birlikte yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 37 okur beğendi.
  • 610 okur okudu.
  • 19 okur okuyor.
  • 284 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları