Ursula Poznanski

Ursula Poznanski

Yazar
8.6/10
597 Kişi
·
1.272
Okunma
·
60
Beğeni
·
3911
Gösterim
Adı:
Ursula Poznanski
Unvan:
Avusturyalı Yazar
Doğum:
Viyana, Avusturya, 30 Ekim 1968
Liseyi bitirdikten sonra Japon çalışmaları, gazetecilik, hukuk ve tiyatro okumaya başladı. 1996 yılından 2003 yılına kadar tıbbi bir gazeteci olarak çalıştı. Viyana güneyinde ailesiyle birlikte yaşıyor.
Bundan vazgeçmek ne kadar rahatlatıcıydı. Gün ve geceyi akışına bırakmak, dünyanın dertlerini umursamamak, hissetmemek ve görmemek...
Kendi dünyanda kendi koyduğun kurallarla yaşamak ...
"Sana hayatta olmak nasıl bir duygu diye sorsaydım ne cevap verirdin ? Herkes kendince yaşar. Aynı şekilde herkesin ölümü de kendincedir...
Bunu ister istemez sen de bir gün öğreneceksin."
Er geç hepimiz öleceğiz. Bunu çoğu kişinin niye bu kadar dert ettiğini anlamıyordu. Zaman su gibi akıp gidiyordu ve biz de içinde sürükleniyorduk. İstediğimiz kadar akıntıya karşı gelelim, olmuyordu.
480 syf.
·1 günde
Erebos bir bilgisayar oyunu.
Orada durmuş seni izliyor.
Seninle konuşuyor,
Ödüller dağıtıyor,
Seni test ediyor,
Tehditler savuruyor.

Erebos'un bir amacı var:
Oyun oynamak istiyor.

En sevdiğim kitaplardan biri oldu Erebos.Çok farklı bir konusu var.Aynı oynayanlar gibi kendisini içine çekiyor ve kitabı bırakmak istemiyorsunuz.Oyun bağımlılığını çok güzel işlemiş ve bunun sonucunda neler olabileceğini anlatmış.Her şey o kadar akıllıca kurgulanmış ki kitap bittiğinde aklınızda hiçbir soru işareti kalmıyor.Kesinlikle okumanızı tavsiye ettiğim kitaplardan biri.
480 syf.
·93 günde·Beğendi·10/10
Okuduğum en güzel kurgulanmış kitaptı. 2 veya 3 kere daha okuyabilirim. Bu kitap bir oyunun bir yazılımın ne kadar intikamcı bir amaçla kodlanıp yayılmasını anlatıyor. Gerçek hayatta görevler verip oyunda ödüllendiriyor. Oyunun bir amacı var. Gerçek hayatta yapılanlar aslında bir olayın parçası. Kitap siz bitirene kadar bunu anlatmıyor. Ve anlamanızı istiyor. Gerçekten sürükleyici. Her yaştan herkese tavsiye ederim. Özellikle oyun oynayan kesim bu kitabı hevesle okuyup bitirecektir.
480 syf.
·10/10
Tek kelimeyle mükemmel. Uzun zamandır bu kadar zekice kurgulanmış bir kitap okumamıştım. Kitabı elimden bırakamadım. Kitaptaki oyuncular Erebos'a ne kadar bağlandıysa ben de o kadar kitaba bağlandım. Neredeyse iki haftadır bir kitap bitirememiş, elime aldığım her kitaptan sıkılıp sonunu getirememiş beni berbat bir reading slump döneminden çıkardı. Gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.
480 syf.
·Beğendi·10/10
Bu kitabı okurken uyumak, işe gitmek, yemek yemek yani kısacası beni kitaptan ayıran her eylem bana işkence gibi geldi. Uzun bir süreden sonra beni tamamen kendi bağlayan, tüm günümü kitabı düşünerek geçirmemi sağlayan belki de Açlık Oyunları serisinden sonra ki ilk kitap oldu diyebilirim. Zaman zaman kitaptan aldığım keyfi uzatabilmek için kitabı bırakıp kendime eziyet çektirmesem bir gün içerisinde biterdi. O kadar rahat okunabilen, sizi kendi dünyası içine çeken bir kitap.
Konusuna gelince bilgisayar oyunlarını seven herkes rahatlıkla okuyabilir ve benim kadar keyif alabilir. Zaman zaman kendimi onun bir kitap olduğunu unutup, oynasam mı diye düşünürken buldum. Bu kitabın tadı çok farklı. Ayrıca yazarın bir bayan olmasına çok şaşırdığımı ve taktir ettiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Okuyun ve keyfini çıkarın bence.
480 syf.
·3 günde·8/10
Kitapta yazar oyun bağımlılığını çok güzel işlemişti, oyunu oynamaya başlayanların oyuna olan tutkusu, başından kalkamamaları, hayatlarında büyük bir yer kaplamaya başlaması.. Ve oyunda başarılı olmak için gerçek hayatta bir çok şeyi göze almaları.. Yazar güzel bir konu seçmiş ve bunu başarılı bir şekilde işlemiş, karakterler de öyle. Her karakter gayet iyi yazılmıştı ve ben en çok Victor'ı sevdim.

Erebos beklediğimden iyi ve başarılı bir kitaptı. 13-15 yaş aralığındaki karakterlerin hayatı işlense de genç-yetişkin türüyle başka bir ortak yönü yoktu, her yaşa uygun bir kitaptı bence. Yazarın dilini de sevdim, Türkiye'de çıkmış başka kitapları da varmış, onları da okumak istiyorum.

Daha fazlası için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/2016/09/erebos.html
480 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Erebos tek kelimeyle şahaneydi. Pegasus yayınları'nın en sevdiğim kitaplarından biri oldu. Kitaba, kitap hakkında hiçbir şey bilmeyerek başladım ve bu şekilde daha heyecan verici oldu. Zaten arka kapağını okuyup da merak etmemek elde mi?
" Erebos bir bilgisayar oyunu.
Orada durmuş seni izliyor,
Seninle konuşuyor.
Ödüller dağıtıyor,
Seni test ediyor,
Tehditler savuruyor.

Erebos'un bir amacı var:
Oyun oynamak istiyor."

Her şey bir bilgisayar oyununun okula yayılmasıyla ve bunun enteresan sonuçlar doğurmasıyla başlıyor. Öyle ki bazen sınıfa on kişinin gelmediği bile oluyor, öğrenciler uykulu bir şekilde okula geliyor ve dersi dinleyemiyor. Öğretmenler bu durumdan şüpheleniyor, ama kimse oyun hakkında konuşmuyor. Oyunu oynayanlar bile kendi aralarında oyun hakkında konuşmaktan korkuyor.

Erebos aşırı tavsiye ettiğim bir kitap. Hem çok eğlenceli, macera dolu, biraz da ürkütücü. Bağımlılığın hem aile içinde hem sosyal hayatta hem de psikolojik anlamda nelere yol açabileceği harika bir biçimde anlatılmış. Çok keyifle okudum ve bir sonraki sayfada neler olacağını hevesle bekledim. Çok sevdim ve tavsiye ederim :):)
480 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Bu kitabı bir günde bitirmiştim. Sabah başlayıp sadece insani ihtiyaçlar için mola vererek gece yarısına kadar okumuştum ve bu sebeple 3 gün boynum tutulmuş bir şekilde gezmiştim. Peki buna değer miydi? Kesinlikle değerdi. Bilgisayar oyunlarına ilgisi olan biri olarak okurken bir sonraki sayfayı merak ettiğim bir kitaptı. Kitap mı okuyordum yoksa bilgisayar oyunu mu oynuyordum. Gerçekten ayırt etmek zor. Çünkü o kadar güzel betimlemiş ki. Karakter oyunun içinde maceraya atılırken okuyucu da peşinden geliyor. Tek sorun sonunun istediğim gibi bağlanmamış olması. Bu kadar güzel bir kurgunun daha iyi bağlanmasını beklerdim. Yine de harika bir kitap
480 syf.
·16 günde·9/10
Bu kitaba başlarken biraz tereddütlüydüm. Ama keşke hemen başlasaymışım düşünmeden. Çünkü başından sonuna kadar heyecan hiç eksik olmadı. Karakterleri sevdim. Ve cidden çok iyi kurgulanmış. Karantinadayken zamanımı değerlendirme konusunda bana çok yardımcı oldu :)
480 syf.
·10/10
Bu kitabi o kadar uzun zamandir istiyordum ki bir türlü fırsatini bulamamistim sonunda bana hediye geldi. Hicbir kitaba baslarken bu kadar heyecanlandigimi hatirlamiyorum. Tüm kitaplarimin bana ayri ayri kattigi bir seyler varken en sevdigim kitap bu oldu ve tum beklentilerimi en ust seviyede karsiladi. Bir okumaya basladiktan sonra bitirene kadar duramadim tek solukta okudum uyumadım. Gerçekten ustaca yazılmış bir kitap.
480 syf.
·Beğendi·10/10
Erebos bir bilgisayar oyunu.Ama öyle sıradan bir oyun değil.Oyuncularıyla oynayan bir oyun. Böyle deyince insanda belki çok bi beklenti yaratmıyor fakat çok ustaca kurgulanmış bi kurguya sahip eser. Çok özgün ustaca yazılmış bir roman . Konusuyla kurgusuyla anlatımıyla yoldaşlarını sollayıp geçiyor tabiri caizse.
Gerilim severlerin mutlaka okuması gereken bi kitap bence. Ted Dekker'ın Oyun adlı romanından sonra beni etkileyen ikinci kitap diyebilirim.
İkisi de benzer temayı kullanmış gibi görünse de yorumlama kurgu çok çok farklı ve çekici işlenmiş.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ursula Poznanski
Unvan:
Avusturyalı Yazar
Doğum:
Viyana, Avusturya, 30 Ekim 1968
Liseyi bitirdikten sonra Japon çalışmaları, gazetecilik, hukuk ve tiyatro okumaya başladı. 1996 yılından 2003 yılına kadar tıbbi bir gazeteci olarak çalıştı. Viyana güneyinde ailesiyle birlikte yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 60 okur beğendi.
  • 1.272 okur okudu.
  • 25 okur okuyor.
  • 543 okur okuyacak.
  • 20 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları