Uwe Timm

Uwe Timm

Yazar
7.4/10
12 Kişi
·
27
Okunma
·
4
Beğeni
·
1.168
Gösterim
Adı:
Uwe Timm
Unvan:
Alman Yazar
Doğum:
Hamburg , Almanya, 30 Mart 1940
Kısaca, ne merkezileştirilmiş devletin ezip parçalayan gücü ne de karşılıklı nefreti ve acımasız savaşmayı öğreten, bilimin onayını almış, işgüzar filozoflar ve sosyologlar tarafından taşınan doktrinler, insanlar arasındaki dayanışma duygusunu yok edebildi, çünkü insanların bilincinde ve kalbinde derin kökler salan bu dayanışma ruhu, şimdiye kadarki evrimimizin bütünü tarafından yetiştirilip büyütüldü.
Uwe Timm
Sayfa 345
Bu boktan kentleri yıkmak. Sokakları delmek. Makineleri değiştirmek. Birlikte yaşamak. İnsanı izole eden beton kafeslerden çıkmak.İhtiyacı olanı alıvermek. İmkansızı düşünmek.
Yeni bir şey olmalı, anlıyor musun, insanın kendini parantez içine almadığı bir şey. Yeni deneyimler. Yeni algılar. Ve de tutarlılıkla.
Uwe Timm
Sayfa 213 - Can Yayınları
144 syf.
·Beğendi·10/10
Abisinin anılarını aktarıyor Alman ordusunu ve döneme ait sosyolojik bir kaynak. Yazarın kıvrak dili ve aile yaklaşımı kendine baglıyor. Eşsiz bir memba
280 syf.
·3 günde·7/10
Roman kahramanı Eschenbach yaşadığı talihsizlikler sonucu işini kaybedip bir adada kuş bekçiliği yapmaktadır.Yazar Uwe Tim kahramanının anılarını geriye dönüşlerle anlatır.Romanla ilgili açıklamaları okuduğumda -insan duygularının tutkularının -başrolde olduğu bir roman diye düşünmüştüm.Fakat sanırım Avrupalı yazarların insani duyguları anlatmasıyla benim kafamdaki duygu yoğunluğu örtüşmüyor.Kürk Mantolu Madonna'yı okurken Raif Efendinin duygularını ta içimde hissediyordum.Ancak Eschenbach'ın anıları bende çok yüzeysel duygular hissettirdi.Her okurun bu kitaba bakışı elbette farklı olacaktır.Belki de önyargılarım nedeniyle bu kitaptan çok keyif alamadım.Ancak Uwe Tim iyi bir yazar.Yarattığı ortam ve karakterler fazlalıklarından arındırılmış.Bu kitabı da okunmayı hakediyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Uwe Timm
Unvan:
Alman Yazar
Doğum:
Hamburg , Almanya, 30 Mart 1940

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 27 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 41 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.