Uygar Şirin

Uygar ŞirinKarışık Kaset yazarı
Yazar
7.9/10
62 Kişi
213
Okunma
8
Beğeni
2.016
Görüntülenme

Uygar Şirin Gönderileri

Uygar Şirin kitaplarını, Uygar Şirin sözleri ve alıntılarını, Uygar Şirin yazarlarını, Uygar Şirin yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Bazen dünyanın gürültüsü tek bir güne toplanır.
216 syf.
4/10 puan verdi
·
3 günde okudu
Beğenmedim
Kitap akıcı konusma dili ile yazılmıs. Konu ilginç gelmişti ama cümleler çok sıradan… edebilikten tamamen uzak ve acı acı acı.. Ben beğenmedim, acının ticareti gibi geldi.. İyi yanı sıkılmadan okudum.
Anne, Tut Elimi
Anne, Tut ElimiUygar Şirin · Kırmızı Kedi Yayınları · 201348 okunma
Reklam
Ve o tanıdık his ele geçiriyor beni. "Sen bir hayaletsin, o yüzden yerleşemiyorsun. O yüzden eve gitsen dışarı çıkmak, dışarı çıksan eve gitmek istiyorsun. Nerede değilsen oranın eksikliğini hissediyor, orayı özlüyorsun. Kimle değilsen onun eksikliğini hissediyor, onu özlüyorsun..." diyor.
"Demek kaderimiz baştan böyle yazılmış, demek zaten uzaklara gidecekmiş..."
"Kaseti ona uzatıyorum. Buyurun bu benim kalbimin sesi... Bu benim feryadımın nişanesi... Ben bahtsız aşık, ben acıların çocuğu, ben yalnız yolcu..."
"Az sonra dalların arasında bir hışırtı. Çiçek kokularına bir başka çiçeğin kokusu karışıyor. Ben onu görüyorum, o beni görmüyor. Hikayemizin özeti..."
Reklam
"O kadar güzel görünüyor ki ona bakmamaya çalışıyorum. Bazı kadınlara bazı mevsimler yakışır, o tam bir yaz kadını. Teni parlıyor, gözlerine su mavisi bir tül iniyor, saçları kımıldamadıklarında bile dalgalanıyormuş gibi görünüyor..."
"Duyduğuma inanamıyorum, ben miyim bunu söyleyen? Kafamdaki ses güçlenip güçlenip benden bağımsızlığını mı kazandı? Benim hissettiklerimi benim gibi haykıran bu ses kim?.."
"Çay içiyorlar, beni de çağırıyorlar, gitmiyorum. Çay içmek gibi boş işlerle uğraşacak insan değilim, aşk acısı çeken bir insanım..."
"Bir süredir onun için yaşadığımı fark ediyorum. Şimdi o olmadığına göre yaşamanın ne anlamı olduğunu soruyorum, cevap bulamıyorum..."
Reklam
"Geceleri uyuyamıyorum, sabahları hemen uyanıyorum. Toplam iki saat falan uyuyorum. Bu süre içinde sırasıyla onun yanındaki çocuğun ne kadar iğrenç bir herif olduğunu, onu sevdiği için onun ne kadar iğrenç bir kız olduğunu, bunları düşündüğüm için benim ne kadar iğrenç biri olduğumu, hayatın ne kadar iğrenç bir şey olduğunu düşünüyorum..."
"Suratımı yastığa gömerek, bağıra çağıra, yatağı yastığı yumruklayarak ağlıyorum. Ağladıktan sonra sırılsıklam olduğu için yastığın kılıfını ters çevirip geçiriyorum yastığa. Bazen bir kere daha ağlıyorum..."
209 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.