Valerio Massimo Manfredi

Yazar 8,8/10 · 40 Oy · 6 kitap · 92 okunma ·  6 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

6 okur beğendi.
40 puanlama · 29 alıntı
0 haber · 1.092 gösterim
92 okur kitaplarını okudu.
57 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
1 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Valerio Massimo Manfredi'nin Biyografisi

Valerio Massimo Manfredi, bilimsel yayınlarının yanında, antik dünyayı ve kahramanlarını konu alan birçok popüler kitap da kaleme alarak, tarihi güncel bir dille binlerce okura taşıdı. Bunun yanı sıra, çeşitli İtalyan gazetelerine tarih hakkında makaleler yazmaktadır.

Valerio Massimo Manfredi'nin Kitapları Kitap Ekle

1. Büyük İskender - 1 (Makedonya`dan Anadolu`ya)
9,1/ 10  (12 Oy) ·  26 Okunma
2. Büyük İskender - 2 (Anadolu`nun Kapıları)
9,0/ 10  (10 Oy) ·  23 Okunma
3. Büyük İskender - 3 (Dünyanın Hakimi)
9,2/ 10  (10 Oy) ·  19 Okunma
5. Odysseus (Dönüş)
8,5/ 10  (2 Oy) ·  5 Okunma
6. Odysseus (Benim Adım Hiç Kimse)
0,0/ 10  (0 Oy) ·  4 Okunma
ecitah, bir alıntı ekledi.
03 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Merak bilginin anahtarıdır.

Büyük İskender - 1, Valerio Massimo Manfredi (Sayfa 260 - Can Yayınları)Büyük İskender - 1, Valerio Massimo Manfredi (Sayfa 260 - Can Yayınları)
ecitah, bir alıntı ekledi.
31 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Dün dost olanlar bugün birbirlerine karşı canavar kesiliyorlar...

Büyük İskender - 1, Valerio Massimo Manfredi (Sayfa 27 - Can Yayınları)Büyük İskender - 1, Valerio Massimo Manfredi (Sayfa 27 - Can Yayınları)
ecitah, bir alıntı ekledi.
02 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Ruhunun sarsıntısını müzikle dindirmeye karar verdi...

Büyük İskender - 1, Valerio Massimo Manfredi (Sayfa 128 - Can Yayınları)Büyük İskender - 1, Valerio Massimo Manfredi (Sayfa 128 - Can Yayınları)
ecitah, bir alıntı ekledi.
02 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Ve her ruha kendini ifade edebilme, yaratma, yüceltme yetisini veren özgürlüktür.

Büyük İskender - 1, Valerio Massimo Manfredi (Sayfa 92 - Can Yayınları)Büyük İskender - 1, Valerio Massimo Manfredi (Sayfa 92 - Can Yayınları)
ecitah, bir alıntı ekledi.
31 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Keşke zamanı durdurabilseydik!

Büyük İskender - 1, Valerio Massimo Manfredi (Sayfa 26 - Can Yayınları)Büyük İskender - 1, Valerio Massimo Manfredi (Sayfa 26 - Can Yayınları)
ecitah, bir alıntı ekledi.
 02 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Ama bugünün insanı, İskender, siyasi bir hayvandır.

Büyük İskender - 1, Valerio Massimo Manfredi (Sayfa 92 - Can Yayınları)Büyük İskender - 1, Valerio Massimo Manfredi (Sayfa 92 - Can Yayınları)
ecitah, bir alıntı ekledi.
02 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Doğadan korkmamak gerekir.

Büyük İskender - 1, Valerio Massimo Manfredi (Sayfa 98 - Can Yayınları)Büyük İskender - 1, Valerio Massimo Manfredi (Sayfa 98 - Can Yayınları)
ecitah, bir alıntı ekledi.
02 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İnsani hiçbir kurum kusursuz değildir...

Büyük İskender - 1, Valerio Massimo Manfredi (Sayfa 104 - Can Yayınları)Büyük İskender - 1, Valerio Massimo Manfredi (Sayfa 104 - Can Yayınları)
ecitah, bir alıntı ekledi.
02 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Şu insan yazgısı ne kadar da gelip geçici, uçucu!

Büyük İskender - 1, Valerio Massimo Manfredi (Sayfa 159 - Can Yayınları)Büyük İskender - 1, Valerio Massimo Manfredi (Sayfa 159 - Can Yayınları)
ecitah, bir alıntı ekledi.
03 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Her akşam, uyumadan önce sana sesleneceğim; umarım rüzgar sesimi sana taşır!

Büyük İskender - 1, Valerio Massimo Manfredi (Sayfa 322 - Can Yayınları)Büyük İskender - 1, Valerio Massimo Manfredi (Sayfa 322 - Can Yayınları)
Bütün Alıntıları Göster

Valerio Massimo Manfredi kitap incelemeleri

Yasin YALÇIN, Büyük İskender - 3'i inceledi.
26 Eki 2016 · Kitabı okudu · 43 günde · Beğendi · 8/10 puan

Anadolu'yu fetheden İskender durmaz. Dünyanın sonuna kadar gitmeye niyetlidir. Babil'i, Mısır'ı fetheder. Babil prensesi Prenses Stateira ile evlenir. Bu arada savaştan kaçan büyük düşmanı Kral Dareious yanındakiler tarafından öldürülür. Pers topraklarını tümüyle ele geçiren İskender Hindistan'a gider. Mimarları görevlendirir ve başta Mısır olmak üzere bütün dünyada İskenderiye'lerin yapımına başlanır. Arkadaşlarının ihanetine uğrayan ve arkadaşlarının savaştaki bıkkınlığını gören İskender psikolojik olarak da çok zor kararlar vermek zorunda kalır. Afganistan'a, Hindikuş ve Hİmalaya Dağları'na kadar gelmiştir ama Dünyanın Hakimi olan İskender'in bile bir sınırı vardır.
Seri bir tarih romanı olduğu kadar aynı zamanda biyografik bir romandır da. Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük fatihini, 8 senelik kısa krallık yaşamında dünyayı bir uçtan bir uca fetheden büyük komutanın hayat hikayesini, ülküsünü en ince detaylarına kadar öğreniyorsunuz. Keyifli okumalar...

Hichkas, Büyük İskender - 2'i inceledi.
19 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

1. Kitabın devamı olan bu kitapta da İskender'in korkusuzluğu, cesareti ve akıllılığı ön planda. Yolunun üzerindeki pers hükümdarlığı altındaki şehirleri fethederken göstermiş olduğu cesaret ve yılmadan ilerlemesi askerleri arasında insan üstü gözükmesine neden oluyor. Mısıra ilerlerken doğanın İskender'den yana olması onun artık bir tanrı olduğunu göstermiştir. İskenderiye şehrinin kurulumu ve daha fazlası için kitabın devamını okumalısınız.

Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Yasin YALÇIN, Büyük İskender - 2'i inceledi.
26 Eki 2016 · Kitabı okudu · 921 günde · Beğendi · 8/10 puan

Büyük İskender serisinin ikinci romanı. Makedonya'dan yola çıkıp ilk Makedon mızrağının Asya toprağına saplanmasıyla başlayan macera bu kitapta kızışıyor. İskender General Antipatros'u yerine kral naibi olarak bırakıp uzun bir sefere çıkmıştır ve Anadolu'yu karış karış fethetmeye başlamıştır. Her yerde adı duyulmaktadır ve Perslerle yıllarca süren mücadeleleri başlar. Yaklaşık 150 yıl önce biten Persliler'in Atina'ya ve Sparta'ya saldırısının intikamını aldığını söylemektedir. Karşısında Yunanlı bir paralı asker olan Pers komutanı Komutan Memnones vardır.
İskender bir yandan krallığı öğrenirken bir yandan Persleri meydan savaşlarında yenerek Anadolu'yu ele geçirmeye çalışır. Sinop'ta meşhur filozof Dİyojen'le sohbet eder, çözenin Anadolu'yu fethedeceği söylenen Gordion düğümünü kılıcıyla keser, aşık olur, sevdiklerini kaybeder ama ülküsünden hiç vazgeçmez.

Hichkas, Büyük İskender - 1'i inceledi.
04 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitabı uzun süredir aramaktaydım şans eseri hiç ummadığım bir yerden çıktı karşıma. Biraz yıpranmış ama olsun yine de okumaya değer bir kitap.
İskenderin babası Philippos'un oğluna ne kadar düşkün olduğunu, oğlunun ileride bir barbar gibi değil de bir alim gibi kral olması için eğitimine verdiği önemi göreceksiniz. Oğlu için bastırdığı paraları yaptırdığı heykelleri. Zamanın en ünlü filozoflarından Platon'un öğrencisi Nikomakhos'un oğlu Aristotales'e o dönemde bir servet ile oğluna ders verdirmesi için tutmasını okuyacaksınız. Gerçekten çok güzel bir kitap tavsiye ederim.

Dipnot: Tavsiye ettim ama baskısı tükendiği için çok zor bulunan bir kitap :)

Yasin YALÇIN, Büyük İskender - 1'i inceledi.
26 Eki 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Nadir bir şekilde başından başlayıp sonuna kadar sırayla okuduğum bir serinin ilk kitabıdır. Üçleme meşhur kral ve komutan İskender'in hayat hikayesini romanlaştırarak anlatıyor. Doğumundan başlayıp Aristo'yla geçen çocukluk eğitimini, yakın arkadaş olup ölümüne kadar arkadaş olarak kalacakları Ephestione'yle tanışmasını, babası 2. Filip'le ve annesi Kraliçe Olimpia ile olan tuhaf ve düzensiz ilişkisini, gençlik yıllarını ve İskender'in hayalleri anlatılıyor bu kitapta. Babasının ölüp kendisinin çok genç yaşta kral olmasıyla İskender'in önünde Makedonya'dan Anadolu'ya uzanan kapılar aralanmış oluyor.

Fatih Baybars, Büyük İskender - 1'i inceledi.
18 Ara 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · Puan vermedi

Büyük İskender:Tarihin gelmiş geçmiş strateji dehası,Asya ve Avrupa'nın kültürel birleşmesiyle Helenistik dönemi başlatan kişilik.Yaşantısını romanlaştırarak anlatan bu kitap Büyük İskender'in nasıl İskender oluşunu konu alıyor.Hayallerinin bütünleşme süreci,Homeros'un İlyada'sından hayatına verdiği yönü,hocası Aristo'dan aldığı olgunluğu okuyucuya akıcı bir dille yansıtmış.Dönemin Makedonya'sı ve Yunanistanın'da geçen olaylar dizisi okuyucuyu sıkmadan aktarılmış.İskenderin macera ve başarı dolu hayatını yakından izlemek isteyenler için okunası bir eser.

Mert Kurtaran, Büyük İskender - 3'i inceledi.
30 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Büyük İskender dönemindeki Pers savaşlarını, Hindistan seferini ve sonrasında Helenistik dönemin başlangıcını anlatan güzel bir kitap. Tavsiye ederim.

ecitah, Büyük İskender - 1'i inceledi.
03 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Çok güzel bir eser. Yazar gerçekliği, Büyük İskender'in hayatı, ailesi, çevresini biyografiden ya da bir makaleden uzak bir şekilde; sanki kurgu bir olayı anlatır gibi anlatmış. Kitaptaki en sevdiğim noktalardan biri buydu ve akıcı bir şekilde kitabı okumamı sağladı. Diğer bir etken ise, kesinlikle uzun araştırmalar sonucu yazıldığı belli olması. Yapıtlarını anlatılış tarzı, o dönemin insanları, hayatları çok çok güzel şekilde tasvir edilmiş ve betimleme kolay, üst düzeyde yapılabiliyor. Serinin diğer iki kitabını da kısa zamanda okumayı umuyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum efendim.

Mert Kurtaran, Büyük İskender - 2'i inceledi.
30 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Küçük yaşlarda rehberlik hocamın ödünç verdiği ve bana İskender hakkında çok önemli bilgiler veren kitap. İskender dönemini merak edenler için kesinlikle tavsiye ederim, yazarın kalemi de oldukça sade.

Atilla Oral, Büyük İskender - 2'i inceledi.
18 Nis 21:50 · Kitabı okudu · 3848 günde · 7/10 puan

Aristo'nun o sözünü ilk bu kitapta okumuştum: ya sorunun bir çözümü vardır ve kaygılanmak boşunadır; ya sorunun bir çözümü yoktur ve kaygılanmak yine boşunadır...

Bütün İncelemeleri Göster