1000Kitap Logosu
Vladimir Tumanov

Vladimir Tumanov

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.7
1.527 Kişi
4.877
Okunma
77
Beğeni
5,7bin
Gösterim
Unvan
Rus Yazar
Doğum
Moskova, Rusya, 1961
Yaşamı
1961'de Rusya, Moskova'da doğan Vladimir Tumanov, 1991'den beri Kanada'da Batı Ontario Üniversitesi'nin Modern Diller ve Edebiyatlar Bölümü'nde ders veriyor. Kraliçeyi Kurtarmak, Tumanov'un çocuklar için kaleme aldığı ilk kitap. Yazar, küçük okurlar kadar eğitimcilerin ve anne babaların da büyük ilgi gösterdiği bu matematik macerasını, dünyada ilk kez Türkçede basılan ikinci kitabı Haritada Kaybolmak'ta, yine çocuklar için bir diğer "zor" konu olan coğrafyayla sürdürdü.
225 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Yazarın, Kraliçeyi Kurtarmak ve Haritada Kaybolmak adlı kitapları var ve o kitapları da okudum . Bu kitaplarda yazar bilmece tarzında yazmıştı .Ama bu kitapta bilmeceler yoktu . Bir çocuk uyandığında kendisini böcek olarak buluyor .Kitap böyle başlıyor .Son bölümde ise her şey açık bir hal alıyor.
Böcek Çocuk
8.2/10
· 70 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
14
240 syf.
·
13 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Kitap güzel ama yazarımızın diğer kitaplarına göre aksiyonu daha yüksek dozda beklemiştim. Haritada Kaybolmak daha heyecanlıydı mesela. Ama yazar kitabın atmosferini tam olarak yakalamış. Bazı kısımlar kendini biraz tekrar etmiş. Yine de vermek istediği mesaj ve ilettiği bilgilerden dolayı okunmayı hak ediyor. Keyifli okumalar…
Suda Kaybolmak
9.0/10
· 23 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
11
228 syf.
·
1 günde
·
8/10 puan
Chris ve Francis,11 ve 12 yaşlarında olan 2 kardeştir. Bir gün yağmura yakalanınca,tuhaf eşyalarla dolu bir dükkana girerler ve bir kavanoz şekeri gizlice yerler.Sonrasında ise dünyaları alt üst olur. Çünkü aslında yedikleri şekerlerin hergün 1 yaş almalarını sağlayan ilaçlar olduğunu öğrenirler.Bu durumu düzeltebilmenin tek yolu ise sihirli bir haritada beliren on soruya doğru cevaplar vermeleridir.Fakat bu iş sandıkları kadar kolay olmayacaktır. Yazarın coğrafyanın sırlarını keşfe davet eden bu kitabı,dakikaların hayatî önem taşıdığı maceralarla dolu. Günümüzde artık internet ortamından istenilen her türlü bilgiye ulaşılabilmesi kolayken,ansiklopedi ve atlas kullanımı özendirilmeye çalışılmış. Gençler için kitap önerisi isteyenlere tavsiye etmiş olayım.
Haritada Kaybolmak
8.7/10
· 2.161 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
11