Will Self

Will Self

Yazar
5.5/10
4 Kişi
·
14
Okunma
·
2
Beğeni
·
786
Gösterim
Adı:
Will Self
Tam adı:
William Woodard Self
Unvan:
İngiliz yazar, gazeteci ve televizyon kişiliği
Doğum:
Kuzey Londra, İngiltere, 26 Eylül 1961
Dünya maymun dünyası olsa da maymun dediğin hala tipsizin,hayvanın önde gideniydi. Hem de nasıl tipsiz,nasıl hayvan.
336 syf.
·1/10
Bu kitabı bir etkinlik kapsamında okumaya başladım. Evde, işte, sokakta, kafede gittiğim bilimum yerlerde okudum. Maalesef günler geçti, bir türlü bitiremedim. Kitaptaki yer ve kabile isimleri, gerçek hayatla bağdaşmadığından mı, çevirisinin çok kötü olmasından mı, tariflenen uzun yolculukların gereksiz uzatılmış tasvirlerinden mi bilemedim; kitap ilerlemedi. 330 sayfalık kitabı bitirdiğimde altını çizecek bir cümle bulamamış olmam da cabası. Emeğe bu kadar saygısızlık edebileceğimi hiç düşünmezdim; ama okumayanları uyarmak adına, vaktiniz ve paranız sokağa atacak kadar fazlaysa bu kitabı kaçırmayın derim.
432 syf.
·18 günde·5/10
Kitabın ana karakteri Simon aşırı uyuşturucu kullandığı bir gecenin ardından uyandığında hiçbir şey eskisi gibi değildir. Yeni bir dünyaya gözlerini açmıştır. Bu dünyada maymunlar insan ,insanlar ise maymun gibi yaşamaktadır. Maymunlar işe giderken, modern bir hayat sürerken insanlar hayvanat bahcelerinde ,ormanlarda yaşamakta ve deneylerde kullanılmaktadır.
Kitabın konusu çok ilginç olmasına rağmen dili ilgi çekici değildi. Konuyu gereksiz yere uzatmiştı .Bu kitabın sistem eleştirisi olduğu söylense de çok az eleştiri vardı. Beklentimi karşılamadı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Will Self
Tam adı:
William Woodard Self
Unvan:
İngiliz yazar, gazeteci ve televizyon kişiliği
Doğum:
Kuzey Londra, İngiltere, 26 Eylül 1961

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 14 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 26 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.