Yılmaz Yunak

Yılmaz Yunak

Yazar
8.6/10
8 Kişi
·
22
Okunma
·
1
Beğeni
·
615
Gösterim
Adı:
Yılmaz Yunak
Unvan:
Türk Muhasebeci , Yazar
Kapitalizmi, sosyalizmi, komünizmi, faşizmi, her ne isim veriliyorsa tüm sistemleri bir kenara bırakın gözünüzü seveyim! Açlıktan ölen bebeklerin bulunduğu bir ülkede, on yedi tane lüks arabası olanlar, milyar dolarları olanlar, haksız kazanç şımarıkları, sonradan görmeler, servetleriyle böbürlenenler, fakire fukaraya merhamet gösteriyormuş gibi yapanlar kanıma dokunuyor.
Yılmaz Yunak
Sayfa 191 - Doğu Kitabevi
Türkiye gibi cennet bir ülkede 30 milyon kişi açlık sınırında yaşıyor, 10 milyon kişi zaten aç! Allah'ın bu kadar cömert davrandığı bir ülkede 8 milyon işsiz olur mu kardeşim!
Kanıma dokunuyor!
Kanıma dokunuyor!
Ne diyor Enam 104: "Bakın, Rabbinizden size birçok deliller geldi. Artık kim vicdanının sesine kulak verirse kendi lehine, kim de körlük ederse kendi aleyhinedir."
Bu vicdansızlık kanıma dokunuyor!
Kapitalizmin "vicdan" gibi bir kaygısı yok!
Mesele bundan ibarettir!..
Yılmaz Yunak
Sayfa 192 - Doğu Kitabevi
"İslam; namaz kılmak, oruç tutmak, hacca gitmek, zekat vermek gibi pratiklerden ibarettir'' denilmeye başlandığı gün, din elden gidiyor demektir.
Yılmaz Yunak
Sayfa 202 - Doğu Kitabevi
Yirminci yüzyılın ikinci yansında yaşanan Vietnam Savaşı henüz hafızalardan silinmedi; o savaşta ortaya konulan vahşet ve zulüm henüz çok taze... Binlerce amerikalırın ve yüzbinlerce Vietnamlının can verdiği, güzelim Vietnam'ın mahvolduğu
bu anlamsız(!) savaşın gerekçesi neydi? Sözde gerekçe kuşkusuz bilinmektedir: Komünizmi engellemek...
Yılmaz Yunak
Sayfa 166 - Doğu Kitabevi
Servet, insan fıtratına aykırı! ..
Servet, insanın Yaratılış Kanunlarına aykırı! . .
Yılmaz Yunak
Sayfa 173 - Doğu Kitabevi
Son ve kahredici bir soru: "Sümerbank'ın ismini tarihten siliyoruz elhamdülillah!" sizin vicdanınızda hangi çağrışımları yapıyor? (Bu veciz söz, Sümerbank'ın özelleştirilmesi esnasında, bu özelleştirmeyi yapan Maliye Bakanı tarafından söylenmişti.)
Yılmaz Yunak
Sayfa 177 - Doğu Kitabevi
Kapitalizm, "ihtiyaçtan artanı" dağıtmamakla, hatta dağıtılmasını engellemektedir; bu nedenle Kur'an'a aykırıdır.
Yılmaz Yunak
Sayfa 191 - Doğu Kitabevi
Kapitalizm, "gönül gözü/kalp gözü" ile görememekte, hatta görebilecek olanları da engellemektedir; bu nedenle Kur'an' a aykırıdır.
Yılmaz Yunak
Sayfa 191 - Doğu Kitabevi
Derin istihbarat ağlarının karmaşası içinde, üçüncü dünya savaşını çıkarmanın hesaplarını yapan ABD, yıllarca önce yaşadığı insanlık dışı tecavüz ve acıların intikamını almaya yemin etmiş Filistinli bir genç kız ve MİT'in gözü pek ajanı Türk subayı. Bütün bu saydıklarım, Okunacak güzel bir kurgu roman çıkmış ortaya.
Bir dinlenme tesisinden alıp yolda okuduğum bir romandı.
Aslında kurgusu güzel olanı bugün roman bence klişelerle dolu. Bunun yerine başka bir kitap okuyarak değerli vaktinizi boşa harcamış olmazsınız.
Daha önce okumadığım, kitaplığımda beklediği için o kadar pişmanım ki. Mükemmel bir kitaptı. Yazarın hayal gücüne hayran kaldım. Olayları bağlayışı, kalemi her şeyiyle çok iyi bir kitap gözümde.
Kitabın içeriğinden bahsedecek olursam eğer bir seri katilimiz var. Kurbanlarını kalbi, beyni ve cinsel organından vuruyor. Geride iz bırakmayacak kadar zeki, duvara maktülün kanıyla belirlenemez sayılar yazacak kadar psikopat. Başkomiser ve ekibinin katili bulma hikayesini okuyacaksınız. Beklentinizi yükseltmek istemem ama çok zekice kurgulanmış bir kitap okuyacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yılmaz Yunak
Unvan:
Türk Muhasebeci , Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 22 okur okudu.
  • 21 okur okuyacak.