Yılmaz Yunak

Yılmaz Yunak

Yazar
8.6/10
11 Kişi
·
26
Okunma
·
1
Beğeni
·
631
Gösterim
Adı:
Yılmaz Yunak
Unvan:
Türk Muhasebeci , Yazar
Okyanusa düşen bir yağmur taneciği, koca ummanı nasıl anlatabilir, nasıl tarife kalkışabilirdi..
Yılmaz Yunak
Sayfa 173 - Hemen Kitap
"... bir şeyin yapılabileceğinin en önemli kanıtı onun en az bir kez yapılabilmiş olmasıdır tabi."
Yılmaz Yunak
Sayfa 180 - Hemen Kitap
"Belki her şey kocaman bir yanılsamadan ibaret... Hep merhametli, çok merhametli sıfatını ön plana çıkaran bir Yaratıcı, bize neden inanılmaz gibi gelen birtakım imkanlar sunmasın?"
Yılmaz Yunak
Sayfa 189 - Hemen Kitap
Acı çeken ve ya kederlenen bir insandan çok, belirli birtakım sırlara vakıf olmuş ve bunun heyecanına dayanamamış insanların ruh hali içinde, sessizce ağlıyordu.
Yılmaz Yunak
Sayfa 182 - Hemen Kitap
...sadece dolaşıyordu, düşünüyordu ve görüyordu. Her şeyi, her şeyi baştan itibaren görüyor, yorumluyor, ayrıntılar üzerinde odaklanıyordu; binlerce belki yüzbinlerce kez yaptığı gibi. Bu bir zikir seansıydı; görevinin kutsallığını vurgulayan, savsaklama ihtimalini sıfıra indiren bir zikir seansı... Kumanda modülündeki elektromanyetik kurgulaması biçim değiştirmiş, çoktan programlanması dışına çıkmış arızalı bir aygıtın elektrik prizindeki şarj seansı...
... benim ırkım günah işliyor, benim ırkım Tanrı'ya karşı geliyor, ırkım çamur özünden kurtulmakta yeteri kadar istekli değil. Tanrı yolunda daha kararlı yürümeli, buna, bu günaha engel olmalıyım...
Ve sonra..
Benzer akıl hastalarında görüldüğü gibi, çarpık bir zihin eşliğinde kaçınılmaz olarak dine, mukaddesata, idealizme marazi bir yöneliş... Çarpıtılmış, düşünce biçimi değiştirilmiş patolojik bir beynin mantık dışı hareket sahası haline getirilmiş şekliyle de olsa dine tam yöneliş...
Yılmaz Yunak
Sayfa 122 - Hemen Kitap
... Ne ekersen onu biçersin ve ne ekeceğin tamamen senin özgür iradene bırakılmış bir keyfiyet...
Yılmaz Yunak
Sayfa 137 - Hemen Kitap
Duygu ve sezgiler yoluyla birtakım gerçeklere ulaşan insanları hatırla. O insanlar bir zamanlar dünyanın bir hayalden ibaret olduğunu söylüyorlar, bu konuda şiirler yazıyorlardı. Bir de şimdi tüm nesneleri elektron mikroskobu altında inceleyen bilim adamlarını düşün. Onlar da her şeyin bir hayalden ibaret olduğunu açıkça görebiliyorlar artık..
Yılmaz Yunak
Sayfa 188 - Hemen Kitap
434 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
17 Ağustos depremiyle başlayan ve günümüze dek uzanan mistik bir macera…

Kabadayı tavırlı genç bir polis, polisin delicesine aşık olduğu bir kadın doktor, Kuran ayetlerinden hareketle seri cinayetler işleyen tuhaf bir katil ve fiziği, davranışları hatta ses tonuyla da genç polise tıpatıp benzeyen ve “gerektiği zaman” ortaya çıkarak olaylara müdahale ederken, genç doktoru Tanrısal bir aşkla sevdiğini saklayamayan kabadayı tavırlı gizemli bir ihtiyar…

Kuantum felsefesi ve Kuran ayetleriyle harmanlanmış bir “kader”in biçimlendirdiği yaşamlara “seçenek” yoluyla yapılan müdahaleler… Elimize tutuşturulmuş senaryodan bölümler okumaktan başka seçeneği olmayan inisiyatifsiz robotlar mıyız, yoksa seçenekler karşısındaki “tavır koyuşumuz”la kendi alınyazımızı oluşturan bağımsız yaratıcılar mı?.. Tanrı’nın, “Ona nefesimden üfledim” diye tarif ederek onurlandırdığı insan denen bu gizemli yaratık tek bir yaşamla mı yetiniyor, yoksa -belki de hepsi aynı anda ama farklı boyutlarda- birden fazla yaşamla mı “sınanıyor”?..

Yaşamın sunduğu seçenekler ve bu seçenekler karşısında tercihte bulunan “kişisel yaratıcılar”ın seçmediği dallar “Bahçıvan” tarafından budanıyor mu, yoksa dallanıp budaklanarak büyümeye devam mı ediyor?.. Eskilerin “tayyi mekan” dedikleri şey, birtakım yeteneklere sahip ayrıcalıklı kişilerin bedenlerini bir yerden başka bir yere naklederek aynı anda birden fazla yerde bulanabilmeleri gerçek mi?.. Böyle bir “olasılık” var mı?

Bu konuda kuantum felsefesi ve Kuran ayetleri çelişiyor mu, uyuşuyor mu?.. Zaman… Gerçekten geçip gidiyor mu, yoksa bu, “kısıtlı idrak”le malûl insan zihninin dramatik yanılsamasından ibaret bir şey mi?

Dün, bugün ve yarın, “aynı an”da yaşanan bir olgu mu?.. Tüm bu soruların cevaplarının irdelendiği olağandışı mistik bir macera ve okuyucunun zihnini allak bullak eden sarsıcı bir final… Yılmaz Yunak’ın kaleminden bu mistik macerayı sakın kaçırmayın…. (alıntıdır http://www.milliyet.com.tr )

Ben çok keyif alarak okudum. Çok satan ama neredeyse bir öncekinden hiçbir farkı olmayan çeviri romanların yanında yazarlarımızın yaratıcılıklarının fark edilmemesi üzücü... Okumanızı tavsiye ediyorum.
344 syf.
·2 günde·5/10
Derin istihbarat ağlarının karmaşası içinde, üçüncü dünya savaşını çıkarmanın hesaplarını yapan ABD, yıllarca önce yaşadığı insanlık dışı tecavüz ve acıların intikamını almaya yemin etmiş Filistinli bir genç kız ve MİT'in gözü pek ajanı Türk subayı. Bütün bu saydıklarım, Okunacak güzel bir kurgu roman çıkmış ortaya.
344 syf.
·Puan vermedi
Bir dinlenme tesisinden alıp yolda okuduğum bir romandı.
Aslında kurgusu güzel olanı bugün roman bence klişelerle dolu. Bunun yerine başka bir kitap okuyarak değerli vaktinizi boşa harcamış olmazsınız.
434 syf.
·Beğendi·10/10
Daha önce okumadığım, kitaplığımda beklediği için o kadar pişmanım ki. Mükemmel bir kitaptı. Yazarın hayal gücüne hayran kaldım. Olayları bağlayışı, kalemi her şeyiyle çok iyi bir kitap gözümde.
Kitabın içeriğinden bahsedecek olursam eğer bir seri katilimiz var. Kurbanlarını kalbi, beyni ve cinsel organından vuruyor. Geride iz bırakmayacak kadar zeki, duvara maktülün kanıyla belirlenemez sayılar yazacak kadar psikopat. Başkomiser ve ekibinin katili bulma hikayesini okuyacaksınız. Beklentinizi yükseltmek istemem ama çok zekice kurgulanmış bir kitap okuyacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yılmaz Yunak
Unvan:
Türk Muhasebeci , Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 26 okur okudu.
  • 24 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.