Yılmaz Yunak

Yılmaz Yunak

Yazar
8.1/10
39 Kişi
·
94
Okunma
·
3
Beğeni
·
733
Gösterim
Adı:
Yılmaz Yunak
Unvan:
Türk Muhasebeci , Yazar
Acı çeken ve ya kederlenen bir insandan çok, belirli birtakım sırlara vakıf olmuş ve bunun heyecanına dayanamamış insanların ruh hali içinde, sessizce ağlıyordu.
Yılmaz Yunak
Sayfa 182 - Hemen Kitap
"Belki her şey kocaman bir yanılsamadan ibaret... Hep merhametli, çok merhametli sıfatını ön plana çıkaran bir Yaratıcı, bize neden inanılmaz gibi gelen birtakım imkanlar sunmasın?"
Yılmaz Yunak
Sayfa 189 - Hemen Kitap
Daha önce hiç böyle sevmedim, biliyorum
Ve hiç kimse seni benden fazla sevmedi
Seninle güldüm ve ağladım, yaşadım ve öldüm
Sadece seninle olmak için neler yapmazdım ki
Seni unutmam ve yoluma devam etmem gerektiğini biliyorum
Gözyaşlarımın akmasını daha fazla durduramam
Ama sensiz hayat artık aynı olmayacak
Suçu kendim üstlenmeli ve seni hayatımdan çıkaracak gücü bulmalıyım
Sadece git, sadece "hoşçakal" de;
Arkanı dönme çünkü ağladığımı görebilirsin
Üzülmemeliyim
Yada kırık kalbimi veya sana olan aşkımı göstermemeliyim
Bu yüzden sadece git
Ve kapıyı kapat
Ve hayatımın senden önceki gibi olmasına izin ver
Gitmene nasıl izin verdiğimi asla ama asla bilmeyeceğim
Ama söyleyecek hiçbir şey kalmadı ;sadece git
Pişman olmayacağım tek bir an bile olmayacak
Seni, tanıdığım günden beri sevdim
Bana verdiğin tüm sevgi için
Sana "git" diyecek gücü kendimde bulmam gerektiğini biliyorum.
... kadının sesini duyduğunda kendinden geçiyor, bu vecd anında kainatta istediği gibi dolaşabiliyor, kendisini ve dünyayı sınırlayan çizgilerin ötesine rahatça geçebiliyordu.
Yılmaz Yunak
Sayfa 108 - Hemen Kitap
434 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
17 Ağustos depremiyle başlayan ve günümüze dek uzanan mistik bir macera…

Kabadayı tavırlı genç bir polis, polisin delicesine aşık olduğu bir kadın doktor, Kuran ayetlerinden hareketle seri cinayetler işleyen tuhaf bir katil ve fiziği, davranışları hatta ses tonuyla da genç polise tıpatıp benzeyen ve “gerektiği zaman” ortaya çıkarak olaylara müdahale ederken, genç doktoru Tanrısal bir aşkla sevdiğini saklayamayan kabadayı tavırlı gizemli bir ihtiyar…

Kuantum felsefesi ve Kuran ayetleriyle harmanlanmış bir “kader”in biçimlendirdiği yaşamlara “seçenek” yoluyla yapılan müdahaleler… Elimize tutuşturulmuş senaryodan bölümler okumaktan başka seçeneği olmayan inisiyatifsiz robotlar mıyız, yoksa seçenekler karşısındaki “tavır koyuşumuz”la kendi alınyazımızı oluşturan bağımsız yaratıcılar mı?.. Tanrı’nın, “Ona nefesimden üfledim” diye tarif ederek onurlandırdığı insan denen bu gizemli yaratık tek bir yaşamla mı yetiniyor, yoksa -belki de hepsi aynı anda ama farklı boyutlarda- birden fazla yaşamla mı “sınanıyor”?..

Yaşamın sunduğu seçenekler ve bu seçenekler karşısında tercihte bulunan “kişisel yaratıcılar”ın seçmediği dallar “Bahçıvan” tarafından budanıyor mu, yoksa dallanıp budaklanarak büyümeye devam mı ediyor?.. Eskilerin “tayyi mekan” dedikleri şey, birtakım yeteneklere sahip ayrıcalıklı kişilerin bedenlerini bir yerden başka bir yere naklederek aynı anda birden fazla yerde bulanabilmeleri gerçek mi?.. Böyle bir “olasılık” var mı?

Bu konuda kuantum felsefesi ve Kuran ayetleri çelişiyor mu, uyuşuyor mu?.. Zaman… Gerçekten geçip gidiyor mu, yoksa bu, “kısıtlı idrak”le malûl insan zihninin dramatik yanılsamasından ibaret bir şey mi?

Dün, bugün ve yarın, “aynı an”da yaşanan bir olgu mu?.. Tüm bu soruların cevaplarının irdelendiği olağandışı mistik bir macera ve okuyucunun zihnini allak bullak eden sarsıcı bir final… Yılmaz Yunak’ın kaleminden bu mistik macerayı sakın kaçırmayın…. (alıntıdır)

Ben çok keyif alarak okudum. Çok satan ama neredeyse bir öncekinden hiçbir farkı olmayan çeviri romanların yanında yazarlarımızın yaratıcılıklarının fark edilmemesi üzücü... Okumanızı tavsiye ediyorum.
376 syf.
·3 günde·Beğendi·5/10
Meteor Operasyonu Amerika Birleşik Devletleri‘nin her zamanki Oyunları ve kahraman Türk ordusunun kahramanları tarafından yazılan destanlar isimsiz kahramanlar.Var olsun Türk askeri
344 syf.
·Puan vermedi
Bir dinlenme tesisinden alıp yolda okuduğum bir romandı.
Aslında kurgusu güzel olanı bugün roman bence klişelerle dolu. Bunun yerine başka bir kitap okuyarak değerli vaktinizi boşa harcamış olmazsınız.
376 syf.
·10 günde·Puan vermedi
18 eylül 1982 tarınde sabra ve şatilla mülteci kamplarına düzenlenen operasyonda tamamı silahsız çoğu kadın ve çocuklardan olusan binlerce insan dünyanın gözleri önünde acımasızca katledildi....
Kurgusu guzel bır kıtap basından sonuna kadar olanları merak ederek okuyorsunuz. Kitapta pkk elebası nın turkıyeye getırılmesı anlatılıyor. Mülteci kampında aılesı oldurulen leyla kemer isim degiştirerek ailesının intıkamını alıyor. Kabeye yapılması planlanan meteor operasyonu turk istibaratçılar tarafından engelleniyor tamamen surukleyıcı akıcı bır kıtap. Eksi yonu ise kitapta cokca argo kelımeler yer alıyor.
434 syf.
·Beğendi·10/10
Daha önce okumadığım, kitaplığımda beklediği için o kadar pişmanım ki. Mükemmel bir kitaptı. Yazarın hayal gücüne hayran kaldım. Olayları bağlayışı, kalemi her şeyiyle çok iyi bir kitap gözümde.
Kitabın içeriğinden bahsedecek olursam eğer bir seri katilimiz var. Kurbanlarını kalbi, beyni ve cinsel organından vuruyor. Geride iz bırakmayacak kadar zeki, duvara maktülün kanıyla belirlenemez sayılar yazacak kadar psikopat. Başkomiser ve ekibinin katili bulma hikayesini okuyacaksınız. Beklentinizi yükseltmek istemem ama çok zekice kurgulanmış bir kitap okuyacağınızdan emin olabilirsiniz.
434 syf.
·6 günde·8/10
Bir süredir okumak istediğim kitap bugümn bitti. Kitabın içerisinde de bir kaç yerde bahsedilen paranormal bir olay üzerinden başlayan kitap bir seri katilin cinayetleri üzerinden devam ediyor. Akıcı bir dille yazılmış. 1. Baskısı 2009 yılında yapılmış 10 yıl önce basılan bu kitabın bu kadar az okuyucu tarafından okunması beni şaşırtmadı değil. Cinayet romanlarına yeni merak salan kişilerin okumasını tavsiye ederim.
324 syf.
·1 günde·Puan vermedi
İlahiyatçı olmayan birinin Kuran'ı ne denli dengeli, ölçülü, sağduyulu anlayabileceğinin güzel bir örneği. Evrim vardır ve Kuran'da çok sayıda ayet bu olguya işaret etmiştir. Pek az kusuru olan su gibi bir kitap. İyi ki okudum.
434 syf.
·4 günde·9/10
Hayatımda tekrar tekrar kelimelerini okuyup içselleştirdiğim ikinci kitap beklenmedik bir son kurgu içinde kurgu hele Suat ve ihtiyarın ilişkileri ve tekrar eden yaşantılar insan direk diyor gerçekten bu olabilir mi böyle birşey yaşanabilir mi yada yaşanıyor da biz mi bilmiyoruz tek bildiğim her seçim yeni bir başlangıç yeni bir kader artık bundan eminim...
434 syf.
·7 günde·Beğendi·8/10
Merhaba,1000Kitaptaki ilk yorumumu son zamanlarda okuduğum ,benim için polisiye,gerilim,macera türündeki en iyi kitaplardan biri olarak kabul ettiğim Seçenek Etkisi için yapıyorum.[Çok özür dilerim,yorum dedim ama inceleme deniyor sizin buralarda.]En sevdiğim ve en çok okuduğum tür(ler)den olan polisiye,gerilim,aksiyon,macera,gizem alanında şimdiye kadar okuduğum yüzlerce kitap arasında kesinlikle ilk 10' a alacağım bir kitap.Zaman yolculuğu veya daha çok anladığım kadarıyla paralel evrenler hadisesi olan ana konusu ile, ilk başından ortasına,ortasından da sonuna kadar heyecanla,merakla ve büyük bir zevkle okuduğumu , bahsettiğim türler arasında da yerli ya da yabancı yazar farketmeksizin,dünya çapında muazzam bir eser olduğunu belirtmek istiyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yılmaz Yunak
Unvan:
Türk Muhasebeci , Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 94 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 44 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.