Yılmaz Şener

Yılmaz Şener

Yazar
4.6/10
14 Kişi
·
36
Okunma
·
1
Beğeni
·
2.333
Gösterim
Kendini duyacak kadar cesur olduğun gün, görmeye başlarsın...
Çünkü insan en çok kendine sağırdır.
"İnsanın kendi içindeki çocuğu öldürmesi kamu suçu değildir; doğaya karşı işlenmiş bir suçtur."
Yılmaz Şener
Sayfa 89 - Nemesis Kitap
"Uyku ölümün provasıdır; bu denli güzel olduğuna göre uyku, ölüm daha güzel olmalı."
Yılmaz Şener
Sayfa 67 - Nemesis Kitap
" Hayatla ilgili kaygılarını başladığı noktada bitermiş çocukluk.
Ve hayata dair kaygıların bittiği noktada başlatmış yaşlılık. "
128 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
“Çünkü yırtılan her insan bir başkasının yamasıdır”. Bilinmeyen ;okudukça derinleşen okuru içine çeken bir kitap
128 syf.
·1 günde·4/10
Kitabı büyük bir beklentiyle almıştım ama hayal kırıklığına uğradığımı söylemek durumundayım. Basit bir kurgu ve felsefi olması için fazla abartılmış diyaloglar vardı, hatta bazen bu yüzden anlaşılamayan diyaloglar. Hiçbir kitap kayıp değildir ama tavsiye edeceğim bir kitap da değil Bilinmeyen.
128 syf.
·2 günde·3/10
ÖNCELİKLE BU KİTAPI OKUAYACAĞINIZ 2 SAATİ AYIRACAKSANIZ 2-3 DAKİKA KESİNLİKLE OKUYUN BU İNCELEME-YORUMU ! 2 SAATİNİZDEN BELKİDE OLMAKTAN KURTULURSUNUZ. !
Kitap bir kampanya dahilinde çok cuzzi bir miktardı bende intterette araştırdım normal pskoloji antikahraman yazıyordu ki ben deli kitap okuyan çizgi roman bilen izleyen biriyimde. Yanlız bu kitap o kadar hadsiz ve dengesizki… Ben Thomas Carlyle dan Kahramanlar (Büyük adamlar) kitabını okumuş biri olarak o bile Peygamberliği ve Allah I bu bizim yazar kadar aşalamıyor hatta saygı gösterip korkuyor müslümanlara dönmezsiniz siz diye hitap ediyor onu dinleyenlere(kitap söylentilerinden alıntıdır) bizim kisi Peygamberliği ve Allah I iyi göstermemiş Tanrı diyerek yada bir kişinin Peygamber olabileceği yada ‘her peygamberler geldiğinde şarap ve kadın getirmişttir’ diyerek HADSİZLİĞİ AŞIP BAMBAŞKA BOYUTA GETİRİYOR. Açılan kapı Tanrıdan değil( Allah demiyor kitapta çoğu yerde’) bilmemne abla bana yeni kapı actı diyor… neyse kitap cinsellik acısındanda ÇOK MİDE BULANTICI BİR KAÇ KISIM İÇERİYOR The witcher ve Mario MAnzetti okudum orda bu kadar mide bulantıcı değil onlarda rahatsız ediyor biraz ancak sorun edilmeden geçebiliyorsuz o kısımları okuduktan sonra kafamızdan geçip gidiyor. bizim sözde TÜRK VATANDAŞININ YAPTIKLARININ HADDİ HESABI YOK. BÖYLE SAÇMA BETİMLER SAÇMA CİNSEL CÜMLELER YADA İŞLER…. Okumanyın arkadaşlar yani başka kitap mı yok ben elimde okumam gereken 12e yakın kitap varken elime alıp okudum. Kapağı ve yorumlar hoşuma gitmişti. Veridğim cuzzi miktar değil… zamanıma acıyorum. NOT KİTABI BİTİRDİM SAYGIMDAN DOLAYI VE HİÇBİR YORUMUM DEĞİŞMEDİ VE KİTABI ÇÖPE ATTIM ÇÜNKÜ BİR ÖĞRETMEN ADAYIYIYM VE KİTAPLIK VE KOLEKSİYON YAPAN BİRİYİM BU SAÇMA KİTAP ORDA YER ALAMAZ YAZARA SAYGIM SONSUZ YAZDIĞI KİTABA ELEŞİTİRİP İSE ÇÖP KOVASINDA OLMASI GEREKEN BİR KİTAP…. KİTABIN SONUNU GETİRDİM KİMSE SONUNU GETİRMEDEN ASIP KESTİ DEMESİN KİTABI BİTİRDİĞİMDE BU KİTAP DÜZELTİLEREK YADA NORMAL SINIRLAR İÇİNDE YAZILSAYDI İYİ OLURDU AMA YAZAR BUNU MAHFETMİŞ. VE KİTAP ACAYİP RAHATSIZ EDİCİ SONU YÜZÜNDEN KİMSE DEMESİN ASLINDA ÖYLE DEĞİL FALAN .... BETİMLEMELER OLAYLAR… SAÇMALIKTAN ÖTE BÖYLE BETİMLE YADA OLAYLAR HAYAL, RÜYA, ŞAKA ,DÜŞÜNCE BİLE OLSA YAZILAMAZ(BU İNCELMEYİ ULAŞTIRABİLECEĞİM HERKESE ULAŞTIRACAM YAZARIN EKMEĞİNDE GÖZÜMDE YOK ANCAK İNSANLARIN ŞU HAYATTA TEK GERİ DÖNÜŞÜ OLMAYAN ZAMAN’’NI KURTARMAKTA VAR GÖZÜM)eğerki mideniz bulanmıyor hayyadan uzak takmıyor hoşunuza gidityorsa mide bulandırıcı cinsellik kitabı severek okursunuz. ancak ozmnda kişiliğiniz bir teraziye koyun çünkü ölümden sonrada bu terazi olacak. şimdiden alıştırma yapın
128 syf.
·1/10
Zaman kaybı . Yanlışlıkla aldıysanız çöpe atın . Berbat. Konu betimlemeler gereksiz ve saçma . Gereksiz tasvirler var . Size katacağı hicbirsey yok tavsiye etmiyorum
128 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
“Çünkü yırtılan her insan bir başkasının yamasıdır.”
Kendini kendi kelimeleriyle var olduğuna inandıran bir adamın hikayesi “Bilinmeyen”.Tek solukta okunabilen ve parçalanmışlığı (ki kitap tasarımı daha iyi anlatamazdı bu durumu) içselleştirebilecek bir kitap.
128 syf.
Daha felsefi bir içerik beklediğim bir kitaptı Bilinmeyen. Belli aralıklarla karşılaşan iki adamın en son karşılaşmalarında birbirlerine hayatlarını anlattıkları, bazen anlatmayıp hatırladıkları bir kitap. İki günde okudum bitti.
128 syf.
·3/10
Emeğe saygısızlığı sevmem. Bu nedenle kitap hakkındaki yorumumu kısa tutacağım. Konu itibariyle ilgi çekiciydi evet ama konunun aktarımı - en kibar şekilde söylemem gerekirse - çok sadeydi, bazı kelimelerin sürekli tekrar edilmesi beni zorladı. Kaygan ve zemin kelimelerini bir süre görmek istemiyorum. Şimdilik yazarın başka kitabını okumayı düşünmüyorum - var mı onu da bilmiyorum - açıkçası. Sevenlerine sevgiler...
256 syf.
·6 günde·6/10
Kitap, üç temel bölüm halinde. Birinci bölümde yazar bizimle sohbet ediyor. İkinci bölümde sohbet devam ediyor ama yazar hayatıyla, yaşlılığıyla, insanlarla ilgili gözlemlerinin derinine iniyor. Üçüncü ve son bölümde, yazarın ölen bir arkadaşının romanını okuyoruz. Kesinlikle yüzeysel olmayan bir psikoloji anlatılıyor; yaşlılık psikolojisi. 90 yaşından büyük, huysuz karakterimiz, bize geleceğe dair manidar mesajlar veriyor. Bu kitapta sevdiğim şeylerden biriydi. Ama kitapta bütünlük yok, tekrar eden düşüncelerden dolayı okuyanı yoruyor ya da sıkıyor. Kitap yinede samimi. Alıntılardan da anlaşılacağı gibi temeli sağlam metaforlar var. Sadeleştirilmiş bir hali olsaydı eminim çok daha fazla sevilen bir kitap olurdu.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yılmaz Şener
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 36 okur okudu.
  • 28 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.