Giriş Yap

Yücel Kaya

Yazar
Çizer
8.1
9 Kişi
Unvan
Türk Araştırmacı, Yazar, Ressam
Doğum
Giresun, 1961
Yaşamı
1961 Giresun doğumlu. Araştırmacı yazar. İlk yazıları Yeşil Giresun, İleri ve Kuzeyhaber gazetelerinde yayımlandı. Karadeniz bölgesindeki ilk yerel televizyonu kurdu (BRT) Uzun yıllar Tempo TV'de program yapımcılığı ve sunuculuğu yaptı. Oğuz Aral'dan resim ve karikatür dersleri aldı. Aynı zamanda ressam olan Yücel Kaya'nın Yazdığı romanların dışında resimlerini de kendisinin çizdiği ellinin üzerinde de çocuk kitapları var. Ders Kitapları ve Uğur yayınlarında sanat yönetmenliği Güçlü yayınlarında editör olarak çalıştı. Halen MERAM, MERCEK ve MARKA yayınlarında Genel Yayın Yönetmeni ve Yazar olarak çalışmaktadır. Yücel Kaya, evli ve üç erkek çocuk babasıdır.
"Dünyayı güzellik kurtaracak ve sevmekle başlayacak herşey" alt yazı olarak Diyarbakır Ulu Camii başta olmak üzere güney doğu illerindeki insanların birbirlerini sevmelerini konu edinmişti.
Reklam
151 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
"Siz Aretias n gizli kapısının öbür yüzünü bilir misiniz? Altından akan irmakların Işıltısının, üzerindeki ağaçların yapraklarını aydınlattığını. Genç kızların bir hale gibi etrafınızı sararak, hangimizi beğenirseniz biz O'nun hizmetçisiyiz dediğini. Ve mavi güllerin çevreye yaydığı o muhteşem kokuyu...?" Okuyacağınız bu Kitap'ta Amisos'u terk eden son Cenovalının sadece harflerden oluşan bir Dünya'da yarattığı Insanlara húkmedişini anlatılıyor.
Aretias'ın Gizli Kapısı
10.0/10 · 2 okunma
Yeryüzünde hiç mi güveneceği bir insan yoktu ?
Oysa bazen yollar birbiriyle kesişiyor ve hayaller ne kadar inanılmayacak da olsa gerçekleşerek sahibinin yaşamını değiştirebiliyordu.
Reklam
İnsan yüreğinde hiçbir ayrım yoktu.