Yunus Emre Gökce

Yunus Emre Gökce

Yazar
8.1/10
94 Kişi
·
294
Okunma
·
54
Beğeni
·
4463
Gösterim
Adı:
Yunus Emre Gökce
Unvan:
Şair
Yunus Emre Gökçe son dönem Türk Edebiyatı şairlerindendir. Kendisi hakkındaki bilgiler kısıtlı olmakla birlikte sosyal medya hesapları aktiftir.
Hep bir şey kalır içinde
Ne kadar söylersen söyle
Ne kadar anlatırsan anlat
Hep bir şeyler söylenmeyen olarak kalacak
Yunus Emre Gökce
Sayfa 49 - Altın Nokta Yayınevi
208 syf.
·2 günde·8/10
Emre Gökçe ile tanışıklığım yollar öncesine dayanır. Bize her yeni kitap çıkarttığında edinir ve okurum. Bu kez biraz geç kaldım galiba. Okuması keyifli bir eser olmuş. Tavsiye edilir.
208 syf.
·2 günde·4/10
"geldiği gibi
geçer de elbet
bugün adı şiir olan
yarın dilde bir harf etmez"

Rastgele alıp, şans verdiğim kitaplardan birisi. Ve beğenmedim.

Kelimeler üzerinde durulmamış, anlamlar yalın... İki yüz sayfalık kitapta birkaç yer dışında herhangi bir duygu yoğunluğu hissetmedim.

Lise birinci ya da ikinci sınıfta bu kitabı okusam belki daha yüksek puan verirdim ancak bu kitabın içindeki sözlerden çok daha iyi şiirler, sözler vs. Okudum.

Yazarın üslubu o kadar basit ki, liseli bir gencin aşk acısını okuduğumu düşündürttü.

Açıkçası alıp okumanızı çok tavsiye etmem. Bir yerde elinize geçerse, şöyle bir alıp karıştırın. Okumasanız da bir sey kaybetmezsiniz.
160 syf.
·Beğendi
Okumak isteyene bir solukta okunabilecek bir kitap. Özlü sözler seklinde bazen bir satir bazen dörtlük ve kimi yerlerde de nesirle yazılmış yalnızlık,ayrılık ve sitem temalı güzel bir eser.
208 syf.
·2 günde·4/10
Çok da bir inceleme yapabileceğim bir kitap değil aslında. Yazarın sözlerinin, hislerinin yazıldığı bir kitap olmuş. Pek şiir diyemiyorum maalesef.

Bu kitabı lisede okusaydım sevebilirdim diye düşündüm ama insan çok iyi yazarların sözlerini, şiirlerini ve denemelerini okuyunca eskisi gibi etkilenmiyor her şeyden.

Çok sıradan bir söz kitabı. Çok daha iyi kitaplar varken bunu almayı önerir miyim? Pek sanmıyorum.
160 syf.
·Beğendi·10/10
Mükemmel kelime oyunu yapıp, kelimeleri hem aklınızda hem de yüreğinizde bir sağa bir sola koşturuyor. Emre gökçe daha fazla değeri hakeden bir şair benim gözümde. Olmayan aşkın acısını bile çekebilirsiniz onu okuduğunuzda, tabi anlayabilidiğiniz kadar:)
128 syf.
·7 günde·7/10
Kimsenin şiir kitabı almayıp da bolca şiir paylaştığı zamanlardan geçerken, popüler şiir adı altında sosyal medyada bir furya başlarken, amatör bir yazar olarak merak ettiğim Emre Gökçe kitabını alıp okudum..
Çoğunlukla kelime oyunlarının varlığı, şiirde esas olan duyguyu öldürüyor..
Zamane insanı da zaten sanırım bunu istiyor..
Yine de başarısız demek, acımasızlık olur.
kapakta ki iki satır için alacağım bir kitap...
Umarım dışı gibi ici de ruhuma dokunabilir
Ist e o zaman en kıymetli kitaplarım arasında yer edinmeyi başarır
160 syf.
·Puan vermedi
Bu nasıl yaşanmışlık izleri pirim. İçlerde bir yerlerde, kabuk bağlamış yada hala kanayan, eski yahut yeni her aşka her aşığa uğrayan sözler.
Kalemine sağlık Emre
208 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Ve senin bu Eylül günü,
Güz kurusudur diye
Kırmaktan çekinmediğin her bir dalım,
Baharda bana çiçek açacaktı.
Ben seni artık nasıl affedeyim..( sf : 72)


Her sayfada inanılmaz bir duygu yoğunluğu vardı. Yazar, duygu ve düşüncelerini kalemiyle çok güzel ifade etmiş. Kendinizden bir şeyleri mutlaka bulacağınız bir kitap.Okumak isteyenlere keyifli okumalar dilerim.
128 syf.
·Beğendi·10/10
Nazım Hikmet ve Ümit Yaşar Oğuzcan'dan sonra kelimelere bu kadar dokunan bir yazara denk gelmemiştim. Çok uzun yıllara dayanıyor Emre Gökçe ile tanışmam. Yıllardır elime alıp defalarca okumuşumdur her kitabını. Herkesin kendinden parça bulabileceği, insanın ciğerini delen bir anlatım.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yunus Emre Gökce
Unvan:
Şair
Yunus Emre Gökçe son dönem Türk Edebiyatı şairlerindendir. Kendisi hakkındaki bilgiler kısıtlı olmakla birlikte sosyal medya hesapları aktiftir.

Yazar istatistikleri

  • 54 okur beğendi.
  • 294 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 126 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.