Yunus Emre Gökce

Yunus Emre Gökce

Yazar
7.9/10
54 Kişi
·
145
Okunma
·
30
Beğeni
·
3.441
Gösterim
Adı:
Yunus Emre Gökce
Unvan:
Şair
Yunus Emre Gökçe son dönem Türk Edebiyatı şairlerindendir. Kendisi hakkındaki bilgiler kısıtlı olmakla birlikte sosyal medya hesapları aktiftir.
Sensiz olduğuma emin olduğum yıllarımda da seni buluyorum. Nasıl bir eksikliktin ki sen, yokken bile özlemini çekip yolunu beklemişim.
Mükemmel kelime oyunu yapıp, kelimeleri hem aklınızda hem de yüreğinizde bir sağa bir sola koşturuyor. Emre gökçe daha fazla değeri hakeden bir şair benim gözümde. Olmayan aşkın acısını bile çekebilirsiniz onu okuduğunuzda, tabi anlayabilidiğiniz kadar:)
Kimsenin şiir kitabı almayıp da bolca şiir paylaştığı zamanlardan geçerken, popüler şiir adı altında sosyal medyada bir furya başlarken, amatör bir yazar olarak merak ettiğim Emre Gökçe kitabını alıp okudum..
Çoğunlukla kelime oyunlarının varlığı, şiirde esas olan duyguyu öldürüyor..
Zamane insanı da zaten sanırım bunu istiyor..
Yine de başarısız demek, acımasızlık olur.
Bu nasıl yaşanmışlık izleri pirim. İçlerde bir yerlerde, kabuk bağlamış yada hala kanayan, eski yahut yeni her aşka her aşığa uğrayan sözler.
Kalemine sağlık Emre
Nazım Hikmet ve Ümit Yaşar Oğuzcan'dan sonra kelimelere bu kadar dokunan bir yazara denk gelmemiştim. Çok uzun yıllara dayanıyor Emre Gökçe ile tanışmam. Yıllardır elime alıp defalarca okumuşumdur her kitabını. Herkesin kendinden parça bulabileceği, insanın ciğerini delen bir anlatım.
Cok guzel kitap ayrilik anlatiyor cok guzel okumanizi tavsiye ediyorum siirleri cok guzel adam tek kelimeyle suppppppppppppppppppppppppper kitap asktan sonrasini anlatiyor
Emre gokceyi surekli takip eden biri olarak kitabi okumakta vok keyifliydi. Oyle bir k3re okunup kenera birakilacak bisey degil surekli el altinda. Olmali
Beklemeyi öğrendiğim gibi...
Gidecek yolu kalmayanın, geri döndüğünü de "öğrendim."
Gelme...
Kısa yazılardan oluşan güzel bir kitap. 1 günde okudum...
"Sen bu yağmur dinince git!
Yağmurda gidenin izi kalmaz arkasında."
Ayrılığın ardından kalanın sözleri... Sarıyor, sarmalıyor insanı. Aşk acısı çekmesem de etkiledi. Keşke daha önce okusaydim.
Emre Gökçe kelimelerle harika dans ediyor. Beni de baştan çıkartıp şiir yazmama sebep olmuştur...

Kelimeler ile oynaması sizi gaza getirebilir, dikkat edin.
İyi bir kalbiniz varsa aşk'n verdiği ve eksiltiği ne varsa aşılayan başarılı genç bir yazar'n kaleminden yağmur ve kahve eşliğinde okunacak güzel bir kitap // y.emre gökçe .

Yazarın biyografisi

Adı:
Yunus Emre Gökce
Unvan:
Şair
Yunus Emre Gökçe son dönem Türk Edebiyatı şairlerindendir. Kendisi hakkındaki bilgiler kısıtlı olmakla birlikte sosyal medya hesapları aktiftir.

Yazar istatistikleri

  • 30 okur beğendi.
  • 145 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 84 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.