Zafer Akıncı

Yazar 8,7/10 · 9 Oy · 2 kitap · 19 okunma ·  11 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

11 okur beğendi.
9 puanlama · 5 alıntı
0 haber · 5.349 gösterim
19 okur kitaplarını okudu.
41 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
3 okur kitaplarını şu anda okuyor.
2 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Zafer Akıncı'ın Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Zafer Akıncı'ın Biyografisi

Zafer Akıncı, 1974 yılında Sivas’da doğmuştur. 1998 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Fizik öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. 2005 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesinde Uygulamalı Psikoloji üzerine yüksek lisans eğitimi yaptı. 2006 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinde İnsan kaynakları Yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamladı. 2009 yılında ise Ahmet Yesevi Üniversitesinde Yönetim ve Organizasyon üzerine bir yüksek lisans çalışması daha yapmıştır. Ayrıca Anadolu Üniversitesinde sosyoloji bölümünde başka bir lisans eğitimini tamamlamıştır.
2015 yılında Meksika’da Universidad Azteca’da Gelişim Psikolojisi üzerine doktorasını yaparken “Dikkat eksikliği problemlerinde bilişsel gelişim eğitiminin etkinliği ve en etkin olan bilişsel gelişim yönteminin tespit edilmesi” konulu tezini vermiştir.
Zafer Akıncı, 2002 yılında nöropsikoloji ve bilişsel gelişim alanında kullanılan dağınık yöntemleri araştırarak, Elde ettiği veriler ve bilgiler doğrultusunda bütünsel ve daha etkili sonuçlar veren bir metoda ihtiyaç olduğunu görmüş ve “IQup Bilişsel Gelişim Metodu” nu geliştirmeye başlamıştır. Öğrenme yetenekleri üzerinde kalıcı gelişim sağlayan IQup Metodu’nu geliştirmiştir. IQup Bilişsel Gelişim Metodu’nun etkinliği ve kalıcılığı üzerine bilimsel araştırmalar yapılmış ve metot uluslararası alanda kabul görerek dünya literatürüne girmiştir.
Aile hayatına önem veren bir psikolog olan Zafer Akıncı çıktığı televizyon programlarında eşlere sorunlarını çözmeleri ile ilgili çok değerli bilgiler vermektedir. Özellikle 2015 yılında beyaz tv ekranlarında “İşin Aslı” isimli programda insanların sorunlarına çözüm bulmaktadır.
2004 yılından bu yana psikolojide çok önemli bir alan olan nöropsikoloji alanında aktif olarak çalışmalar yapmaktadır.

Uzman psikolog Dr. Zafer Akıncı, 2006 yılından bu yana Türkiye‘de psikoloji ve insan davranışları alanındaki araştırmalarını Humanovus şirketi altında Bilim Kurulu Başkanı olarak devam ettirmektedir.
Zafer Akıncı, klinik ve gelişim psikolojisi alanındaki uzmanlığının dışında; sosyoloji, fizik, insan kaynakları yönetimi, yönetim ve organizasyon, bilgisayar programcılığı dallarında lisans eğitimlerine sahiptir.
Zafer Akıncı, 2003 yılında evlenmiştir ve iki çocuğu vardır. Kitapları :
2014 – Güneşe Açılan Aynalar
2005 – Hızlı Öğrenme (Sevgi Yavuz ile birlikte)
Asiye Yıldız, bir alıntı ekledi.
13 Şub 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Aslında insanı öldüren hastalıklardan biri mukayese hastalığı. Aslında mukayesenin bir türü de başkasının malında gözü olmak.

Güneşe Açılan Aynalar, Zafer Akıncı (Sayfa 93)Güneşe Açılan Aynalar, Zafer Akıncı (Sayfa 93)
Asiye Yıldız, bir alıntı ekledi.
22 Şub 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bazen başka birine anlattıklarımız, kendi düşüncemizi de daha iyi kavramamızı sağlıyor.

Güneşe Açılan Aynalar, Zafer Akıncı (Sayfa 298)Güneşe Açılan Aynalar, Zafer Akıncı (Sayfa 298)
Asiye Yıldız, bir alıntı ekledi.
22 Şub 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bir şeyle ilgili üç durum var. Ya senin nasibindir, ya başkasının nasibidir ya da hiç kimsenin nasibi olmayıp Allah tecrübe için ortaya koymuştur.

Güneşe Açılan Aynalar, Zafer Akıncı (Sayfa 155)Güneşe Açılan Aynalar, Zafer Akıncı (Sayfa 155)
Asiye Yıldız, bir alıntı ekledi.
23 Şub 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yaşam; aslında bir bakıma Yaratıcı'yı arama serüveni. Çektiğimiz acıların, tattığımız zevklerin bizi götüreceği tek bir yer var; o da Allah'a giden yol. Acı çekiyoruz, çünkü bu, Allah'ın bizi sınama ve kendini hatırlatma yöntemi. O'na gerçekten inanmış, O'nu gerçekten sevmiş biri, bu acılarından şikayet etmez, bunlara sabırla katlanır. Çekilen sıkıntılarda her zaman ruhani bir taraf vardır. Hastalık ya da ölüm, insanı kendine getirir, onu sarar ve düşünmesini sağlar. Onu bencilliğinden sıyırır. Hasta olduğumuzda, yaşam bir eğlence mekanı olmaktan çıkar; kendimizi ve evreni düşünürüz, bu birlikteliğin nedenlerini sorgularız. Varoluş anlam kazanır. İnsan ancak acılarla olgunlaşabilir diye düşünüyorum. Zevk almak, yaşamın hızla geçmesini sağlar ama acı, yaşamı durdurur, ona ağır çekim içinde bakmayı mümkün kılar.

Güneşe Açılan Aynalar, Zafer Akıncı (Sayfa 299)Güneşe Açılan Aynalar, Zafer Akıncı (Sayfa 299)
Asiye Yıldız, bir alıntı ekledi.
22 Şub 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Sorgulayıcı bir kişilikti Özge. Her şeyi eksiksiz öğrenmek istiyordu. Bu sorunun cevabı olup olmadığını daha ilk başta seziyordu. Kur'an'la ilgili sorusunda da böyleydi bu. Cevabın varlığından emindi, onu bulmaya çalışıyordu. Bunu kuşku duyan birinin yıkıcı içgüdüsüyle değil, doğru yolda olduğunun bilincinde olan, inancını güçlendirmek isteyen birinin arayışıyla yapıyordu.

Güneşe Açılan Aynalar, Zafer Akıncı (Sayfa 143)Güneşe Açılan Aynalar, Zafer Akıncı (Sayfa 143)

Zafer Akıncı kitap incelemeleri

SULTAN, Aşk mı Hadi Canım Sen de!'i inceledi.
12 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tutkulu aşka inananlara,onsun yaşayamam diyenlere,aşk acısından kurtulmak isteyenlere şiddetle tavsiye ediyorum umarım etkisi güzel ve olumlu olur.

Âmine Derya Samast, Aşk mı Hadi Canım Sen de!'i inceledi.
 18 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yazar aşkı gerçekten çok doğru tarif etmiş. Psikolog olması itibariyle yaşanmış vakalardan yola çıkarak sağlıklı tespitler yapmış. Kimsenin değinmediği arka plandaki ayrıntıları işlemiş. Ya da kimsenin görmek istemediği diyelim.Takdir ederek okudum.

Tuğba, Aşk mı Hadi Canım Sen de!'i inceledi.
02 Oca 22:43 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tv programlarında konuşmalarını düşüncelerini önerilerini beğendiğim bir psikoloji dokturu ordan duymuştum kitabının çıkıcağını fakat kitabı hiç umduğum gibi değildi tam bir hayal kırıklığı oldu kendi fikirlerine paylaşımlarına yer verseydi daha güzel olurdu die düşünüorum çoğunlukla örneklendirme yapmış ve bu okurken sıkıcı bir hal alıyor bir daha okurmuyum okumam.