A. Roger Merrill

A. Roger Merrill

Yazar
7.5/10
12 Kişi
·
42
Okunma
·
0
Beğeni
·
504
Gösterim
Adı:
A. Roger Merrill
Tam adı:
Ariel Roger Merrill
Unvan:
Yazar
Doğum:
2 Mayıs 1945
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
391 syf.
·11 günde·8/10 puan
Kişisel gelişim işlerinin köşe taşlarından Covey'in hayata dair nokta atışı tespitlerinden biri daha. Konunun mantığı ve işleyişi ile alacağınız aksiyonları örneklemesi noktasında başarılı bulduğum, tekrarlarla yormasına üzüldüğüm eser.
391 syf.
·11 günde·7/10 puan
Kişisel gelişim kitaplarına yaklaşımım şudur; yeteri kadar okuduğunda sürece okumuş sayılırsın.
Ben de tam olarak bu kuralımı uyguladım. Kitabın tamamını okumadım ama kendime etki edecek bütün kısımları dikkatlice okudum. Son 100-150 sayfa liderler ve liderlik için yazıldığı için bu kısımları kitabın kalan kısmına göre daha hızlı geçtim.
Not: Kitabın daha içerikli incelemesini youtube kanalımda paylaşacağım.
391 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Önemli işlere öncelik verebilmeniz için,sizin açınızdan en Önemli olan şeyleri listeleyerek işe başlıyorsunuz.Aile,İş,ev vb.alanlarda kişisel misyonunuzu oluşturup,işlerin aciliyetine göre değil,önemli oluşuna göre haftalık plan yapıyorsunuz.Bütünü görebilmek adına günlük değil haftalık plan Önemli.
Kitabı genel anlamda faydalı buldum,acilyet ve onemlilik kavramları hakkında farkındalık kazandım.250.sayfadan sonrası daha çok yönetici konumundaki kişilere yönelik olduğundan o kısımlar bana biraz sıkıcı geldi.Fakat kitabın ortalarına kadar işin özünü kavriyorsunuz zaten,bu yüzden genel anlamda faydalı bir kitap.
Çok işim var ama zamanım yok diyenlerdenseniz ve bu tarz kitapları seviyorsanız gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
391 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Zaman yönetimi konusunda kendine özgü kavramlar ve örnekler ile iş,aile,bireysel istekler doğrultusunda zamanın nasıl kullanılmasını işleyerek, kaynak kitap niteliği taşıyan bir eser.

Yazarın biyografisi

Adı:
A. Roger Merrill
Tam adı:
Ariel Roger Merrill
Unvan:
Yazar
Doğum:
2 Mayıs 1945

Yazar istatistikleri

  • 42 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 72 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.