Giriş Yap

Abdulhamid Bilali

Yazar
8.9
134 Kişi
736
Okunma
35
Beğeni
3.337
Gösterim
Ecele İman
Allah'ın kullar üzerinde bir hakkı olarak, bizden her birinin canını, insan istese de istemese de bir gün mutlaka alacaktır. Ölüm hakikatine böylece inanıyoruz. Öyleyse bu tedirginlik ve korku neden? Allah Teâla'nın şu buyruğunu her zaman hatırımızda tutmamız gerekir. "De ki: Sizin kendisinden kaçtığınız ölüm, muhakkak sizi bulacaktır." (Cuma, 8)
Abdulhamid Bilali
Sayfa 106 - Buruc Yayınları
Eğer namaz kılan kişide herhangi bir değişiklik olmuyorsa, azgınlığı, fuhşu ve çirkin hareketleri aynen sürüyorsa, hiç şüphesiz onun namazında tedebbür, huşu ve Allah'ın heybeti hissedilmez. Onun namazı her gün yapılan alışılmış rutin hareketlerden başka bir şey değildir. Çünkü namazı korumak kavramında, mutlaka içsel bir rahatlık ve ruhsal bir huzurun izi görülmelidir.
Abdulhamid Bilali
Sayfa 105 - Buruc Yayınları
...Namazının boşa çıkmasından korkarak günahlardan uzaklaşmak, insan üzerinde büyük izler bırakarak nefsi etkiler. İnsanı baştan aşağı değiştirerek onu karanlıklardan nura çıkarır. "Muhakkak ki, namaz insanı fahşa ve münkerden alıkoyar." (Ankebut, 45)
Abdulhamid Bilali
Sayfa 105 - Buruc Yayınları
Namazlarını Koru
..Namazı korumak; namaz için eksiksiz mükemmel olarak abdest almaya özen göstermek, namaz vaktine riayet etmek, namazın tüm esaslarını/rükünlerini en güzel şekilde yerine getirmek, namazın sünnetlerine, adaplarına dikkat ederek en mükemmel şekilde eda etmek demektir...
Abdulhamid Bilali
Sayfa 105 - Buruc Yayınları
23455
548 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.