Abdullah Feyzi Kocaer

Abdullah Feyzi Kocaer

9.5/10
4 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
14
Gösterim
Adı:
Abdullah Feyzi Kocaer
Unvan:
Çevirmen
220- Ebû Said el-Hudrî’den. Rasûlüllah aleyhisselatu vesselam: “Ezanı duyduğunuzda müezzinin söylediği gibi siz de söyleyiniz.”
Abdullah Feyzi Kocaer
Sayfa 95 - Kitabu’l-ezan:5, Tecrid no: 375
412- Ebu Hüreyre’den. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem:
“Şüphe yok ki Allah da kıskanır. Allah’ın kıskanması, mü’min bir kimsenin Allah’ın haram kıldığı şeyleri işlemesidir.” buyurmuştur.
Abdullah Feyzi Kocaer
Sayfa 181 - Kitabu’n-Nikah 107, tecrid no- 1862
Aişe Radıyallahu anha'dan rivayeten Peygamberimiz Sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu ki:

"Sizden biriniz namaz kılarken uyuklarsa uykusu gidene değin uzansın. Sizden biriniz uykulu olarak namaz kılarsa ne dediğini bilemez belki kendisine bağışlanma dilerken beddua edebilir."
"Muhakkak ki, en güzel söz Allah'ın kitabıdır. En güzel yol da Muhammed (sav)'in yoludur. İşlerin en kötüsü de dine aykırı olarak sonradan çıkarılanıdır. Size vade dilen mutlaka yerine gelecektir. Siz Allah'ı aciz bırakamazsınız."
Ravi: İbnu Mes'ud
Kaynak: Buhari, İ'tisam 2, Edeb 70
Ansiklopedi olarak alamayanlar için,hadisler ışığında hayatını devam ettrimek isteyenlere Sahih hadislerin bulunduğu güzel bir derleme sayılabilecek bir eser...
Herkesin elinin altında bulunacak bir kitap...
"Sahih buhari'den dersler" adlı kitaptan farkı olmayan yalnızca Hadisle dolu bir kitap. Sırf hadisle dolu olması, dolu dolu olmasını sağlıyor. Bid'at olan kutlu doğum kutlamalarında dağıtıldığında elime geçmişti. Yılını hatırlamıyorum. Kütüphanemde kendine yer edinen yüzlerce kitaptan biri.

Yazarın biyografisi

Adı:
Abdullah Feyzi Kocaer
Unvan:
Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.