1000Kitap Logosu
Abdullah Kaya

Abdullah Kaya

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
32
Okunma
4
Beğeni
401
Gösterim
Doğum
Kozluk, 1947
Yaşamı
Abdullah Kaya 1947 yılında Kozluk’ta doğdu. İlkokulu Kozluk’ta, ortaokulu Batman’da, liseyi Siirt’te okudu. 1975’te Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. Öğrencilik yıllarında Disk’e bağlı Tek-Bank-İş Sendikası’nda çalıştı. Üniversiteden sonra 9 yıl boyunca Çalışma Bakanlığı’nda iş müfettişliği yaptı. Kent-Koop toplu konut projesinde görev aldı. 1989 yerel seçimlerinde SHP’den Kozluk Belediye Başkanı seçildi. Daha sonra DEP’e geçti, DEP ve HADEP’te yöneticilik görevlerinde bulundu. 1994’te, görev süresinin bitimine 47 gün kala İçişleri Bakanlığı’nca görevden alındı, tutuklandı. Batman Çağdaş gazetesinde yazıyor. Evli, üç çocuğu ve iki torunu var.
Kabil yakınlarında, İmparator Babür'ün mezarında bir zamanlar bir yazıt vardı: "Kabil Kalesin'de şarap için ve durmaksızın kadeh kaldırın. Çünkü bakarsınız o dağdır, sonra nehirdir, şehirdir ve çöldür. Babür Kabil'e aşıktı ve Çiçekler bir başka güzelleştirir Kabil'i, ilkbahar da çennettir!.." demişti.
Engebîr
Bütün gün sonsuz sayıdaki ulu çınarların gölgesi altında dinlenme, Mereto'nun kim bilir hangi kılcalından fışkıran buz pınarları ve dünyadaki " üç güzel ses" ten biri olan su sesi ayağınızın dibinde akıp giderken yanı başınızda ki derenin, durup dinlenmeksizin çıkardığı ve insanı mest eden minik "şırşar"ların şırıltısı...
1
...
69 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.