Abdurrahman b. Abdulhamid el-Emin

Abdurrahman b. Abdulhamid el-Emin

Yazar
9.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Muhakkak ki küfre rıza küfürdür. Alimler bunu açık bir şekilde ifade etmişlerdir. Aynı şekilde kafirleri veli (dost) edinmekte küfürdür.
Tağut´u inkar edip, Allah´a inanan kimse kopmak bilmeyen sağlam bir kulpa sarılmıştır. Ve Allah, Semi´dir, Alim´dir.Bakara Suresi (2) 256. Ayet
Necidli Şeyh Muhammed b. Abdulvahab şöyle diyor:
Allahu Tealanın kitabında açıkladığı DİNİN TEMEL MESELELERİNDE ise Allahu Tealanın hücceti (delili, açıklaması) Kur’an’dır. Kime Kur’an ulaşmışsa ona hüccette ulaşmıştır. (Yani o kişi sorumludur cahil sayılamaz)
Bir adam Rasulullah aleyhisselatu vesselam’a geldi ve şöyle dedi:
“Ey Allah’ın Resulü, benim babam nerededir?”
Rasulullah aleyhisselatu vesselam cevap verdi:
“Muhakkak ki senin baban da benim babam da ateştedir.”
Hadisi şerif: Müslim 1/196 sahih
"Tağut" dendiği zaman ilimden ve Kur'an'dan bi haber olanlar "Tavuk" olarak anladıkları, bazılarının yalnızca "Şeytan" olarak anladığı Kur'an'ın ona iman edildiğinde Allah ile tüm bağların koptuğunu bahsettiği "tuğyan".

4/NİSÂ-76: İman edenler, Allah yolunda savaşırlar. İnkâr edenler de tâğût yolunda savaşırlar. O hâlde, siz şeytanın dostlarına karşı savaşın.

Nedir tağut? İbn Kayyım'ın açıklamasıyla "Tağut, kendisine ibadet edilme, bağlanılma ve itaat edilme noktasında haddini aşan kul demektir. İnsanların tağutu, Allah ve Rasulü’nün kanunlarıyla hükmetmeyen, Allah’tan başka kendisine muhakeme olunan, ibadet edilen ve Allah’ın emrine dayanmaksızın, Allah’a itaat etmeksizin kendisine tâbi olunanlardır." tağut budur.

O halde şu sorulabilir. İslam ile yönetilmeyen ülkelerde yani tağuti yönetim sistemiyle yönetilen ülkelerde askerlik yapmanın hükmü nedir? Kur'an bunun küfür olduğunu söylemekte. Peki ya detaylar nedir?

Okunulması ve Kur'an'a arz edilmesi gereken kitaplardan...

Yazarın biyografisi

Adı:
Abdurrahman b. Abdulhamid el-Emin

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.