1000Kitap Logosu
Abdurrahman Fırat
Abdurrahman Fırat
Abdurrahman Fırat

Abdurrahman Fırat

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
10.0
8 Kişi
12
Okunma
7
Beğeni
100
Gösterim
Unvan
Yazar
Yaşamı
Abdurrahman Fırat 1953 yılında Batman'ın Akça (Tilmiz) köyünde doğdu. Batman Devrim İlkokulunu ve Site Ortaokulunu bitirdi. Batman Endüstri Meslek Lisesinden mezun oldu. Askerlik görevini İzmir'de ve Edirne Orduevinde yaptı. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığında vardiyalı işçi olarak çalıştı ve oradan emekli oldu. Uzunca bir süre müteahhitlik yaptı. "Hayat Romana Benzemez" yazarın ilk kitabıdır.
Zeliş koç
Hayat Romana Benzemez'i inceledi.
190 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
“𝐻𝐴𝑌𝐴𝑇 𝑅𝑂𝑀𝐴𝑁𝐴 𝐵𝐸𝑁𝑍𝐸𝑀𝐸𝑍 “ Yazar ; Hayata bakışını, tüm olumsuzluklara rağmen yaşama sevincini ve zorluklarla başa çıkışını anlatırken, sizi umut, sevgi ve hüzün dolu bir yolculuğa çıkarıyor. Bir insanın her şeye rağmen vazgeçemediğide neler başarabileceğini anlatan, Azimli olmayı başarmak için çabalanmayı, umudunu kaybetmemeyi, pes etmemeyi , bize anlatan şaheser bir kitap. Bakılacak olursak yazarın bu kadar etkileyici bir şekilde ruh hallerini ve duygularını anlatması gerçekten etkileyici o zamanların koşularında çocukluktan gençliğe doğru engellerin artığı bir yaşam mücadeleyesi, ve inanarak başarmak, eksik dediğimiz bir yerimizin bazen en güçlü yerimiz olduğunu anlayabileceğimiz, pes etmemeyi azmi öğreten tüm engellere rağmen hayat mücadelesi veren bir insanın hikayesi yazarın yazdığı kitaptan okuyoruz. Kitabın; mükemmel bir anlatımı var öyle Yoğun duygular yaşatıyor ki kah gülüyor kah ağlayacak bir hale geliyorsunuz, ağlatırken bir anda gülebiliyor gülerken bir anda ağlayabiliyorsunuz. Ve Severek,anlayarak,üzülerek,ağlayarak,şaşırarak daha doğrusu insana özgü birçok duyguları yaşayarak okuyabileceğiniz bir kitap, Yazarın kendi hayatını yazdığı ve eminim herkesin kendine ders alacağı bu kitabı zevkle okuyacaksınız.Tavsiyenin ötesinde bir kitap. Yaşanmışlıkları bundan daha güzel ve iyi anlatan bir kitap eminim ki çok fazla yoktur. Anlatılmaz yaşanır deriz, kitapta anlatılmaz okunur..Yazarın; yaşadıklarını yazıya dökebilmesi bu kadar içten, samimi, sürükleyici yazmasıda büyük başarı. hayatımda bir daha bu kadar samimi bir roman okuyabileceğimi düşünmüyorum. bir insan yaşadıklarını ancak bu kadar doğal anlatabilir. Yazarın kalemi daim olsun, nice kitaplarını sağlıkla huzurla mutlukla yazması dileğiyle Başarın devamını dilerim....
Hayat Romana Benzemez
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
122
Merve Fırat
Hayat Romana Benzemez'i inceledi.
190 syf.
·
Puan vermedi
Bu kadar içten,yalın tümcelerle geçmişine ışık tutan yazarın eserini okumak onure ediciydi. Azmin gücünü, okurken yüze yayılan tebessümle kâh hüzünlü gözyaşlarıyla anlatan enfes bir kitap.. Doğunun bir köyünden yayılan samimiyet tohumlarının kent hayatına alışmaya çalışırkenki örnek verici mücadelenin kolay yoldan gelen aşa tamah etmeyen ailenin duygulandıran yaşanmışlığı.. Aile fertlerinin fedakarlığı yuvayı ayakta tutan kolonlar olduğunu vurgulayan eser.. Biz zamane gençlerin ekmek elden su gölden geçen hayatının bir geçmişi olduğunu ekmek için ele tamah etmeyen dedelerimizin olabileceğini düşündürüp ibret veren bir hayatın geçmişten günümüze adım adım seyrini anlatan anlattıkça kuvvetli hissettirişiyle zihinde kolayca tasvir ettirebilen, "roman"demiyeceğim :) Yazarın okuyucu kitlesinin arasına girmek çokça mutlu etti..
Hayat Romana Benzemez
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
38
Sümeyye Durmuş
Hayat Romana Benzemez'i inceledi.
190 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitap gerçekten çok güzeldi. Yazarımızın ilk kitabı olmasına rağmen çok güzel bir dille yazılmıştı. Abdurrahman Bey'i çok takdir ediyorum. Harika bir yazar. Eski zamanların Batman şehrini okumak kesinlikle harika bir histi. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Akıcı dilde yazılmış mükemmel bir eser. Okuyunuz.
Hayat Romana Benzemez
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
88