Abraham J. Twerski

Abraham J. Twerski

Yazar
7.0/10
2 Kişi
·
6
Okunma
·
15
Beğeni
·
329
Gösterim
Adı:
Abraham J. Twerski
Tam adı:
Abraham Joshua Twerski (אֲבְרָהָם יְהוֹשֻׁע טווערסקי)
Unvan:
Amerikalı Hasidik Haham ve Psikiyatrist
Doğum:
6 Ekim 1930
Temel bir kuraldır: Eğer insanlar bir şeyi yapmak için birden fazla neden söylüyorlarsa muhtemelen bahane buluyorlardır. Genellikle herhangi bir eylemin gerçek nedeni tektir.
Kendimizle ilgili algımız yanlışsa, muhtemelen uyumsuzluğa yatkın oluruz. Sadece doğru bir algıya sahip olduğumuzda gerçeğe uyum sağlayabiliriz. Kendi gerçeğimizin temel bir tamamlayıcısını yaratırız; eğer kendimizle ilgili gerçekçi olmayan bir görüşümüz varsa, gerçekliğimizi bozmuşuz demektir.
Güneş yanığı herkes tarafından açıkça görülebilir ancak insanların duygusal hassasiyetleri görülmez. Bu nedenle, bir kişinin özel hassasiyetlerinin farkında değilsek, aşırı tepkisini anlamayabiliriz.
İlginçtir, fiziksel acı bir tür bahane bulmadır.
...
Bu tür ağrılar(var olmayan ama olan) yaşayan insanlar bir anlamda bahane bulmaktadırlar. Kendileri mazeret uydurmamalarına rağmen, aslında bilinçdışı bunu onlar için yapar. Sistemleri ilaç için can attığından sistemleri ağrı üretir. Bu insanların hissettiği şey tam anlamıyla acıdır ve talep ettikleri şey rahatlamadır.
Uzun vadeli etkileri etkiler göz ardı ederek kısa vadeli kazanç için havayı, nehirleri ve okyanusları kirlettik. Bu dünyayı gelecek nesillere devrederken ilgisizce ormanları ve nesli tükenmekte olan türlerin yaşam alanlarını tahrip ettik. Peki, biz geleceğimizi en az bir bağımlı kadar yok saymıyor muyuz?
Bir insan gerçeği reddettiği sürece,eskisi gibi davranmaya devam edebilir.Gerçeğin kabulü,onu çok zorlu bir değişim sürecine sokabilir.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Abraham J. Twerski
Tam adı:
Abraham Joshua Twerski (אֲבְרָהָם יְהוֹשֻׁע טווערסקי)
Unvan:
Amerikalı Hasidik Haham ve Psikiyatrist
Doğum:
6 Ekim 1930

Yazar istatistikleri

  • 15 okur beğendi.
  • 6 okur okudu.
  • 20 okur okuyacak.