Achim Schwarze

Achim Schwarze

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
0
Okunma
·
1
Beğeni
·
32
Gösterim
Adı:
Achim Schwarze
Unvan:
Yazar
Doğum:
1958
Tutucu Olmayan, Yumuşak Tip

Başka kadınlar için açık ve kendisine yapılanı mazur görebilecek kadar esnek. Önceden verdiği bazı “tutucu” sözler karşısına çıktığındaysa birden hafızası zayıflar ama yine de özür dilemesini bilir.
Achim Schwarze
Papirüs Yayınları
(...)Kendisini keş­fetmiş kadını memnun etmek için de yine kendisi hakkında reklam yapma zorunluluğunu hisseder. Ne vicdan! Sıradan komplimanlar, yalanlar, yılışmalar. Ayrıca he­diye ettiği saat de üzerindeki fiyat kadar pahalı olamaz. Yaptıkları farfara bir geçiştirme taktiğidir.
Achim Schwarze
Papirüs Yayınevi
Bazı durumlar vardır ki gerçeği anlatabilmek için dil ye­tersiz kalır, özellikle anlayışı kıt olan kadınlara. Bu tiplerin karıları da öyledir. Kan ve gözyaşı gölünde yüzseler de kocaları gelip “özür dilerim, bir daha yapmayacağım” de­diğinde yağları eriyiverir. Kocalarının onları çok sevdikleri için dövdüklerini düşünürler. Ayrıca bu tipler attıkları da­yaklar için bir sebep olup olmadığını veya provokasyona kurban gidip gitmediklerini de çok iyi bilirler.
Achim Schwarze
Papirüs Yayınları
Kitabı okurken erkek tiplerinden hiçbirisinin bu kitaptan iyi dereceyle geçemediğini göreceksiniz. Bu, yazarın ka­sıtlı olarak yaptığı birşey değildir, kendilerini geleneksel olarak bütün cinsiyetlerin en sevilmezi durumuna getiren erkeklerin yine kendi suçudur.
Achim Schwarze
Papirüs Yayınevi
Herşeyi unut­mak ister, o unutulmaz saatler dışındaki herşeyi. Ne bir geçmiş sahibi olmak ister ne de geleceği düşünür, ne de anlayışlı görünmeye çalışan sümsüklerle özel meselelerini konuşmayı ister. Sadece içer ama soğuk ve sert cinsten olanları.Yalnız kurt kendi gerçeğini yarım yamalak cümlelerle anlatır. Evet, ürkektir ve bu kadınları kızdırır, çünkü o hiçir kadınla ilgilenmez ama bazen...
Achim Schwarze
Papirüs Yayınları
Uyanık bayanlar bu tiplerin nazik, anlayışlı, modern görünüşlerinin altında aslında faşist bir ruh yattığını hemen anlarlar. Bu ruh kurbanın ele geçirilişinden hemen sonra ortaya çıkar. Sadece tek bir isteği vardır: Kadının üstünde yaptırım! Yatakta, televizyon karşısında, top­lulukta, heryerde. Bu ruhun ardında genel kadın nefreti, özel bir kadın nefreti, gizli kadın nefreti veya bastırılmış kadın nefreti gibi motifler vardır. Büyük bir olasılıkla ken­dilerinden de nefret ederler.
Achim Schwarze
Papirüs Yayınları
Filozoflar, yüzyıllardan beri hayvanları doğallıklarından dolayı gıptayla izlemişlerdir. Harbi erkekler ise may­munlardan sadece bir nüfus cüzdanıyla ayrıldıkları halde bu özel ilgiden hiç sebeplenemezler.
Achim Schwarze
Papirüs Yayınları
Kendini bir hayat ortağı olarak kamufale eder ve daha sonra da sizi sömürdükçe sömürür. Her halükârda işine gidip para kazanır ama karşılık olarak da eve geldiğinde sıcak yemek hazırlayacak ve ayaklarını sıcak suda yı­kayacak bir kadın bekler. Biraz da çocuklar ve ev idaresi... Mesela, size akıllıca davranırsanız nasıl tutumlu ola­bileceğinizi ve aynı zamanda ona nasıl muhteşem ye­mekler yapabileceğinizi öğretir. Ayrıca bu tiplerin sizi bir hizmetçi olarak kullandığı da doğru değildir. Daha geçen hafta size “sağol” demedi mi? Daha ne istiyorsunuz?
Achim Schwarze
Papirüs Yayınları
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Achim Schwarze
Unvan:
Yazar
Doğum:
1958

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 1 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.