Adem Babasız

Adem Babasız

Yazar
7.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
10
Gösterim
Adı:
Adem Babasız
Unvan:
Yazar
“Kötü adam halkın ayıbını saymak isterken kendi ayıplarını dile getirir.” ( Mevlana Cami Hz.)
Adem Babasız
Sayfa 449 - Sokak Kitapları Yayınları
“Allah sizin şekillerinize ve mallarına bakmaz. O sizin kalplerinize ve amellerinize bakar.” (Hadis-i Şerif)
Adem Babasız
Sayfa 51 - Sokak Kitapları Yayınları
“Nasıl ki insan kendi bedenini ve dışındaki alemi yaratamıyorsa, iç alemine yani zihnine gelen görüntüleri ve kalbine dokunan duyguları da yaratamaz.”
Adem Babasız
Sayfa 263 - Sokak Kitapları Yayınları
“...kötülükler, günahlar olmasa insan hayrın ve iyiliğin güzelliğini anlayabilir miydi ki? Her şey zıddının varlığıyla anlaşılır.”
Adem Babasız
Sayfa 102 - Sokak Kitapları Yayınları
504 syf.
·6 günde·7/10
Yazar eserde nefis, ruh, vicdan, irade, günah, endişe vb. gibi bizler için önemli olan ve üzerlerinde düşünüp, anlaşılması gereken kavramları başta Kur’an-ı Kerim ve Hadis-i Şerifler olmak üzere ve Bediüzzaman, İmam-Rabbani, imam-i Gazali, Beyazid-i Bestami vs. gibi ariflerin, alimlerin görüşlerini ve ilim, bilim alanında yapılan çalışmalarla harmanlanarak anlatılmış güzel bir eser olmuş. Kitapta ki özellikle insanların duyu organları (görme, duyma, koklama...), kalp ve beyin gibi yaşamsal organların biyoloji, fizik, kimya gibi bilimsel dallarla ve tasavvufi yönden kaleme alınmış bölüm öyle güzel anlatılmış ki belgesel izler gibi okuyucuyu hayal dünyasının içine alıyor. Ancak kitap çok ağır bil dille yazılmış. Gerek dini-tasavvufi terimler, gerek bilimsel terimler, gerekse de eski Türkçe kelimelerin fazlalığı okumada zorluk çıkarıyor, konu bütünlüğünün çok kolay dağılmadına neden oluyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Adem Babasız
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.