Giriş Yap

Ahmet Ercanlar

Yazar
6.4
38 Kişi
Unvan
Spor muhabiri
Fener'in Fener'den başka dostu yok. Basit ama doğru bir söz... Gerçekten de bu böyledir. Tarihten bugüne hep böyle olmuştur. Fenerbahçe ittifakların takımı olmamıştır.
·
Reklam
Gol Yemeden Şampiyon
Fenerbahçe tarihinde çok büyük başarılar ve zaferler olduğu gibi, çok güzel anılar da vardır. 1922-23 sezonundaki şampiyonluk ise bambaşkadır. Fenerbahçe bu sezonda rakip filelere 58 gol göndermiş ve kendi kalesine hiç gol yememiştir. ... Fenerbahçe'nin tarihe geçen ve hiç gol yemeyen kadrosu şöyleydi; Şekip,Hasan,Kâmil,Cafer, Kadri, İsmet, Fahir, Sabih, Alaaddin, Zeki Rıza, Ömer, Bedri ve Ragıp. ... Bugün Fenerbahçe her alanda, rakiplerinden çok açık farklarla önde değilse, bundan camianın içindeki sorunlar da rol oynamıştır.
Bana Fenerbahçe'yi Anlat, Ahmet ErcanlarSayfa 19 - Karakarga Yayınları
Fenerbahçe sadece bir spor kulübü değildir. Bunu Atatürk’ün kulübü ziyaretinden,İngilizlerin Anadolu’ya silah kaçırıldığı gerekçesi ile kulübü kapatmasından,General Harrington’ın meydan okumasından,1960’ta cuntacıların Fenerbahçe kulübünü kapatmak istemesinden ve 3 Temmuz’da yaşanılanlardan anlayabiliriz.
Fenerbahçe'ye 500 Lira
" Gazi hazretleri Fenerbahçe'ye 500 Lira verdi " bu paranın Mustafa Kemal Atatürk'ün Fenerbahçe sevgisi nedeniyle verildiğini belirtiyor.
Bana Fenerbahçe'yi Anlat, Ahmet ErcanlarSayfa 40 - Ahmet Ercanlar Karakarga Yayın yayınları
Reklam
Rakip çok güçlü de olsa Türkler savaşçı ve cesurlardı. Fenerbahçe sanki cephedeki Türk askerlerini temsil ediyordu.
Bana Fenerbahçe'yi Anlat, Ahmet ErcanlarSayfa 36 - Karakarga Yayınevi
2
4
39 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42