Ahmet İyibildiren

Ahmet İyibildiren

Çevirmen
9.4/10
42 Kişi
·
92
Okunma
·
0
Beğeni
·
25
Gösterim
Adı:
Ahmet İyibildiren
Tam adı:
Dr. Ahmet İyibildiren
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
304 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Hanım kardeşlerim bu kitabı ikinci kez okuyorum ve bitirmeden inceleme hakkına sahip olduğumu düşünüyorum. :) Hanım kardeşlerim diyorum çünkü tamamen bayanlar için yazılmış bir kitap. Sayfalar penbik punbik , güllü dallı :) Ama bir o kadar da dolu dolu. Yani çift dikiş yapmamdan da belli beğendiğim dimi :) Kesinlikle tavsiyemdir. Bir bayan nasıl olmalı ? Naif, zafir, vakur, akıllı, becerikli, sabırlı, tevekkelt, sevimli, mutlu, mümin, cömert, anlayışlı, güzel bakan, seven, hoş gören, bilgili, çabalayan, vicdanlı, dindar, ... Daha nicesi için tutam tutam serpiştiriyor bu kitap önümüze. Rabbimin razı olduğu tabloda olmak istiyorumun krokisini çizmiş gibi . Bir öğüt, nasihat, uyarı, kişisel gelişim kitabı. Tüm güzel yönleriyle Müslüman hanım profili çıkıyor karşımıza okudukça bu kitabı. Ben severek okumaya devam edeceğim. Tavsiyemdir. Sevgiler.
" Çiçeği tesbih ederek kokla."
304 syf.
“DÜNYANIN EN MUTLU KADINI“ ruhumun çok daraldığı bir anda çıkmıştı karşıma... İlk sayfalarında bulunan şu cümleler çekmişti beni kitaba “ ey bacım! İçindeki hüzün kıvılcımlarını, keder kalıntılarını, korku ve endişelerini çıkarıp atmak için bu kitabı oku”... Bu cümlelerde sarıldığım bu kitap benim ruhumun tüm sıkıntılarını giderdi. Her kadının mutlaka okuması gerektiği bir kitap olduğunu düşünüyorum. Tekrar tekrar okumaktan sıkılmadığım başucu kitabım;)
Kitap problemlere vahyin ve peygamber(sav) 'in rehberliğinde Tecrübelerle, örneklerle ve kıssalar ile çözüm yolları üretiyor.
Bu kitap özetle şunu söylüyor:
"Mutlu ol, huzurlu ol, sevin; iyimser ol, üzülme."
Bu kitap farklı yazarların peygamber sallalahu aleyhi vessellem hayatının ele aldığı ve çok güzel örnekler yani hadislerle açıkladığı bir eser olmuş kesinlikle tavsiye ederim
551 syf.
·21 günde·10/10
Tam ihtiyacım olan bir kitaptı, o yüzden yavaş yavaş sindire sindire okumak istedim. Çok güzel konulara değinmiş kesinlikle herkesin alıp en az 1 kere okuması gereken bir kitap. Çok güzel dersler çıkartacaklarına eminim :)
Beğendiğim bir bölümü de buraya bırakıyorum..

Zeki kişilerden birisi bürosunun duvarına üç tane değerli levha asmıştı.
Birinci levhada şöyle yazıyordu: "Gün bügündür." Yani, bugünün sınırları içinde yaşa, demek istiyordu.
İkincisinde şu yazılıydı: "Düşün ve şükret." Yani, Allah'ın sana verdiği nimetleri düşün ve bunlardan dolayı O'na şükret.
Üçüncüsünde şu yazılmıştı: "Öfkelenme!"

Bu üç tavsiye seni en kısa ve en kolay yoldan mutluluğa götürür. Sen de her gün okumak için bunları not defterine yazmalısın.
304 syf.
·Puan vermedi
Bu kitap; göğsü daralan, gam ve kederi artan her kanını kurtuluşu beklemeye, zorluktan sonra kolaylığı gözetlemeye çağıran; onun temiz aklına, nezih ve saf ruhuna : "Sabret, Allah'a tevekkül et, ümitsizliğe kapılma
304 syf.
·10 günde·10/10
Bugüne kadar bu tarzda pek çok kitap okudum. (Kişisel Gelişim,Mutlu Olmanın Yolları v.s)Pek çok film izledim.Çünkü her gözümüzü açtığımızda bizi mutsuz eden pek çok etken var.Ve zaman zaman mutsuzluğumuzla,imtihanlarımızla başa çıkamıyoruz.Bizi okyanusun ortasından kıyıya çıkartacak bir gemi arıyoruz.Bu kitap içtenlikle söylüyorum insana bambaşka bakış açıları sunarak kıyıya çıkmamıza vesile olan bir gemi misali..Çook beğendim.Mutlaka her genç kızın,annenin..okuması gereken bir kitap.Başucu kitabım olarak konumlandırıyorum.
304 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Suffugah sayfasındaki bir paylaşımda her müslüman kadının kitaplığında bulunması gereken kitaplar arasındaydı merak edip hemen aldım. Ramazan ayında okumamda güzel tevafuk oldu. Biz kadınları neler süsler ve mutlu eder. Tabikide mücevherler(inci,elmas,altın,külçe..vb) işte bunların yüce kitabımız Kur'an-ı Kerimdeki ayetler ve Peygamber efendimizin(sav) hadisler ışığında manevi türlerinin anlatıldığı. Bize geçici olan dünyada mutlu olmanın sırlarını ve yollarını anlatmış. Mutlu olmak isteyen tüm müslüman kadınlarına tavsiyemdir.
552 syf.
·22 günde·Puan vermedi
Özellikle sahih rivayetleri önceliğine almış, dersker kısmında da başka siyer kitaplarından güzel alıntılar yapmasından dolayı zengin içerikli bir kitap olmuş. Verilen rivayetlerin sıhhatlerine de dipnotta değinmiştir

Yazarın biyografisi

Adı:
Ahmet İyibildiren
Tam adı:
Dr. Ahmet İyibildiren

Yazar istatistikleri

  • 92 okur okudu.
  • 8 okur okuyor.
  • 98 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.