1000Kitap Logosu
Ahmet Taşgetiren
Ahmet Taşgetiren
Ahmet Taşgetiren

Ahmet Taşgetiren

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9.3
65 Kişi
189
Okunma
30
Beğeni
1.556
Gösterim
Unvan
Gazeteci, Yazar
Doğum
Kahramanmaraş, 1948
Yaşamı
1965 yılında Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi'nden, 1970 senesinde ise İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsü'nden mezun oldu. Yeniden Milli Mücadele, Pınar, Türk Edebiyatı dergilerinde makaleler yazdı.Bayrak, Tercüman, Yeni Şafak ve Zaman gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Halen Altınoluk dergisinde genel yayın yönetmenliği, Bugün gazetesi ve Aksiyon dergisinde köşe yazarlığı yapmıştır, Burç FM de günlük yorumlar ve Mehtap TV'de de haftalık programlar yapmıştır. Gazetecilik hayatı devam etmektedir.
Sükûn i zade
Bu Toprağın İmanı'ı inceledi.
88 syf.
Bu topraklar İslam'ındır. Bunu yüksek sesle haykırmak gerekiyor bugün. Çünkü birileri bu toprağın imanla yoğrulmuş mayasını yok farzediyor. çünkü müslümanlar bile üzerine bastıkları topraktan emin değiller.
Bu Toprağın İmanı
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Zarif Hanım
İslam'dan Hayata Ölçüler'i inceledi.
328 syf.
·
9/10 puan
Bu kitap Nureddin Yıldız ve ahmet Taşgetiren hoca efendinin, Erkam radyoda yaptıkları radyo yayınının kitaba dönüştürülmüş hali. Hayatın içinden meselelere genel olarak değinilmiş. Nureddin hocanın örnekleri ve konuları farklı açılardan ele alması çok hoşuma gidiyor. Sanki ben Nureddin hocaya soru soruyorumda, hocada cevap veriyor gibi hissettim. Karşılıklı sorulu cevaplı, konu konu ilerleyen, samimi üslupla yazılmış bir kitap. Tavsiye ederim.
İslam'dan Hayata Ölçüler
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
14
Ebru Ince
Laiklik Çıkmazı'ı inceledi.
248 syf.
·
105 günde
·
4/10 puan
Hiç bir kitaba kötü yazilimis diyemem taraflı tarafsız kitap yazabilen herkese saygım var.. ancak bazı zamanlar bazı kitaplarda akıl tutulması yaşıyorum okuyorum altını çiziyorum ki bu da bir şeyler dikkatini çekmiş demektir kitap içerisinde ama sonra bir bakıyorum ki beynim kitabı silmiş.. bu kitapta onlardan biri oldu benim için.. okuyan ve okuyacak olan arkadaşlarıma sevgilerimle..
Laiklik Çıkmazı
OKUYACAKLARIMA EKLE
4