Alain Dister

Rock Çağı yazarı
Yazar
8.5/10
3 Kişi
14
Okunma
0
Beğeni
1.368
Görüntülenme

Alain Dister Sözleri ve Alıntıları

Alain Dister sözleri ve alıntılarını, Alain Dister kitap alıntılarını, Alain Dister en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
60'lı yılların başında genç Amerika derin bir manevi bunalım geçiriyordu. Vietnam Savaşı, sansürün aşırılıkları, siyasi ve hukuki yolsuzluklar bir ilk muhalefet hareketine yol açmıştı. Müzik tarihinde hiç görülmedik bir olay gerçekleşmiş, muhalefetin sözcülüğünü Rockçı müzisyenler üstlenmişlerdi. Bunların başında Bob Dylan adında şair müzisyen geliyordu.
Sayfa 71 - 1. baskı - Ocak 2002
Joan Baez 1963'te Berkeley Üniversitesi'nin kampüsünde sansüre karşı çıkarak protesto özgürlüğünü savunan Free Speech Movement'a katıldı. Bu eylem, üniversitelerde, Mayıs 1968'de doruk noktasına ulaşacak olan bir protesto dalgasının başlangıcını belirleyecekti.
Sayfa 77 - 1. baskı - Ocak 2002
Reklam
Çok dindar olan Elvis, sesini evindeki bir orgun eşliğinde ilahiler söyleyerek eğitiyordu.
Sayfa 21 - 1. baskı - Ocak 2002
1968 yılında, rock'n'roll büyük bir kültürel ve politik hareketin merkezinde yer alıyordu. Yorumcuları birer protest lider konumundaydılar. Dev festivallerde yüceltilen soylu düşüncelerin -aşk, barış, kardeşlik- iletilmesine, ideolojilerden çok rock müzik aracılık ediyordu.
Sayfa 93 - 1. baskı - Ocak 2002
Rock bedenleri birbiriyle temas ettiren son danstı. Chubby Checker tarafından icat edilen twist ve ünlü Let's twist again'le bundan böyle herkes adımlarını kendi başına uyduracaktı. Gene de Papa XXIII. Johannes, 60'lı yılların diabolica saltatio'yu mahkûm edecekti.
Sayfa 47 - 1. baskı - Ocak 2002
Elvis Presley kelimenin gerçek anlamıyla fırsatı anında yakaladı. Asi imajı, onun için biçilmiş kaftan gibiydi. Kamyoncunun kıroluğu, gülünç tavırları, hafif uzun saçlar, hırpani bir kılık, serseri bir sırıtış: Kabuk sert gibi görünüyordu, ama içi yumuşaktı.