Giriş Yap

Alessandro Vezzosi

Yazar
9.1
17 Kişi
Unvan
Sanat Eleştirmeni, Yazar
Doğum
1950
Yaşamı
Sanat eleştirmeni Alessandro Vezzosi değişik yapıt, makale, bildiri ve katalogların yazarı olup, birçok sergiye katkıda bulunmuştur. Reggio Emilia'daki Progetto Üniversitesi'ndeki bu öğretim üyesi, Leonardo uzmanı olarak İtalya'da, Kanada'da, Japonya'da birçok sergiler düzenlemiş, bunların yazılı-görsel yayımlarını hazırlamıştır. Vinci'de doğduğu için, 1993 yılında Museo Ideale Leonardo da Vinci di Arte Utopia e Cultura della Terra'yı kurmuş ve hâlâ da yönetmektedir.

İncelemeler

Tümünü Gör
160 syf.
·
10 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Resimler, detaylar, yaşamlar, efsaneler, kutsal kase, da Vinci'nin şifresi.. sanat okumaları yaptığım şu sıralar en çok beğendiğim kitaplardan oldu. Eser hem görsel, hem yorum hem bilgi açısından hakkını teslim ediyor gerçekten. Zevk alarak okudum.
Reklam
160 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Büyük üstad ve çağının çok ötesinde bir insan. Orijinal notlarının çok kaliteli bir derlenmesi bu kitap. Anlaşılması biraz güç olsa da rönesans ve da vinci ilginizi çekiyorsa tavsiye ederim.
160 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Da Vinci hakkında birçok belgesel izleyip kitap okudum. Çok fazla kaynakta Da Vinci ile ilgili bilgi bulunmuyor. Resimlerinin detayları, hatta renkli ve net görünümlerini bulmak zor oluyor. Ancak yüz atmış sayfalık bir kitapta bu kadar çok detaya değinmek bence gerçekten büyük başarı.. Hem resimler hem de çizimler gayet netti. Kitap biraz küçük bence, az daha büyük olabilirmiş. Ama kalite bakımından kuşe kağıda olması da ilgimi çekti. Yazarın kitap için yaptığı araştırmalar da, bilgilerin değerini arttırır nitelikte. Ilk kez Da Vinci hakkında ayrıntılı okuyacaklara biraz detaylı gelebilir. Ama Leonardo'ya ve dehasına ilgi duyanlara tavsiye edebileceğim bir kitaptı..
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42