Ali Haydar Zuğurlu

Ali Haydar ZuğurluAmmar Bin Yasir ve Sabır yazarı
Yazar
8.8/10
86 Kişi
370
Okunma
29
Beğeni
7,2bin
Görüntülenme

Hakkında

İslam tarihi üzerine araştırmalarıyla Ali Haydar Zuğurlu, özellikle siyer ve sahabe hayatı üzerine çalışmalar yapmaktadır. Eserleri alışagelmiş eserlerden farklı bir üslup ile hazırlanmıştır. Biyografi, siyer, fikir ve sahabe hayatının roman havasında verilmesi ayrıca iyi kaynak taramasının yapılması okuyucuya ayrı bir güven veriyor.
Unvan:
Araştırmacı, Yazar

Okurlar

29 okur beğendi.
370 okur okudu.
8 okur okuyor.
168 okur okuyacak.
4 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Reklam
Peygamberimizin muhabbeti
O'nun (sav) sevgi anlayışı "Muhabbetullah"tı.Ve Muhabbetullah 'ın merkezi ise kalptir. Kim bilir! Muhabbetullah olmasaydı. ALLAH sevgiyi de yaratmazdı.
"...Adalet, insanın iç huzuru ve dış güvenidir. Dolayısıyla adaletin olduğu kalp, huzurlu; adaletin olduğu yer de güvenilirdir."
Hz. Ömer’in düşüncesinde; dünya hayatını seven, durmadan mal edinen, gösterişli elbiseler giyen, yeme ve içmeyle sevinen hatta pahalı Arap cinsi ata binen biri, yönetici ol-mamalıydı. Fakirlerin olduğu bir toplumda yöneticiler zengin olmamalı; zenginlik hesabında olacaksa yönetici olmamalıydı.
'Sadık olmak' 'insan olma'da önemli bir değerdir.
Ali Haydar Zuğurlu
Ali Haydar Zuğurlu
Hz. Ömer (ra.) buyurdu: . "Allah'ı anın; O'nu anmak kalbe huzur ve şifadır." .
Hz. Ömer ve Adalet
Hz. Ömer ve Adalet
Reklam
Hamd etmek, kulluk şuurunu canlı tutar; şikayet etmeyi bıraktırır ve sabırlı olmaya öğretir.
Ammar Bin Yasir ve Sabır
Ammar Bin Yasir ve Sabır

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
208 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Hz. Fatıma ve Hz. Ali İkliminde Aile Olmak
Kitap Hz. Fatıma ile Hz. Ali ikliminde sevgiye, evliliğe ve aileye farklı bir bakış açısı getirmektedir. Aile olmanın gerekliliği, eşlerin birbirleriyle olan ilişkileri, akraba ve toplum sorumluluğu gibi konulardan kesitler sunmaktadır. Ayrıca insanî değerlerin yetirildiği bir toplumda edepli, hayâlı ve iffetli kalmanın mücadelesi ve güzel ahlak ile ‘insan olma’ değerliliğinden örnekler vermektedir. Kitap bölümlerden oluşmaktadır; her bir bölümü insana farklı iklim yaşamaktadır. Anne, baba, eş, çocuk ve aile kısımları çok ikna edici ve güzel örneklerle dolu. Yayınevi, editör, dizgi ve baskı gayet güzel.
Hz. Fatıma ve Hz. Ali İkliminde Aile Olmak
Hz. Fatıma ve Hz. Ali İkliminde Aile Olmak
/
Ali Haydar Zuğurlu
Ali Haydar Zuğurlu
Hz. Fatıma ve Hz. Ali İkliminde Aile Olmak
Hz. Fatıma ve Hz. Ali İkliminde Aile OlmakAli Haydar Zuğurlu · Fecr Yayınevi · 202121 okunma
168 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
HAKİKAT SEVDALISI
Selmân-ı Fârisî’nin (ra.) hayatı! Çok az rastlanılan bir hayat hikâyesiyle hasbihâl olmadır. Hayatı, bir kitaba sığmayacak kadar uzun ve alicenap olan Selmân-ı Fârisî’nin (ra.) tarihe düşen hakikat arayışı, Mecusilik, Hıristiyanlık, Yahudilik ve en son olarak İslamiyet ile kemâle ermesi ibret veren, tefekkür ettiren bir hayattır. Hiç şüphesiz onun (ra.) hakikat arayışı, tarihin belli dönemine, belli kişilere ait bir özgünlük değil; her zaman ve her insan için ilgi çekici ve imgeleyicidir.
Selman-ı Farisi ve Hakikat
Selman-ı Farisi ve HakikatAli Haydar Zuğurlu · Fecr Yayınları · 201927 okunma
183 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
TEVBE ETMEK ister misiniz?
Kâ’b b. Malik’in (ra.) “tevbe” meşalesi de bizlere apayrı bir hayat hikâyesi sunmaktadır. Tevbe suresi 118. ayette tevbesinin kabul edildiğinin zikredilmesi, onun hem tevbesini hem de hayat hikâyesini baki âleme taşımıştır. Kâ’b b. Malik’in (ra.) hayatı 'bir insan günah işlediğinde ne yapmalıdır' sorusunun cevabıdır. Çok başarılı bir çalışma...
Ka'b Bin Malik ve Tevbe
Ka'b Bin Malik ve TevbeAli Haydar Zuğurlu · Fecr Yayınevi · 201953 okunma