Ali Osman Aydın

Ali Osman Aydın

Yazar
9.5/10
2 Kişi
·
7
Okunma
·
0
Beğeni
·
138
Gösterim
Adı:
Ali Osman Aydın
Unvan:
Yazar
Modern sistem insan hayatını pek çok yönden birey lehine kolaylaştırmış fakat belki de en ciddi fani krizi yaratacak olan kendi kaderini kontrol etme hakkını elinden almıştır."
Ali Osman Aydın
Sayfa 144 - Sepya Kitap, Nisan 2009
"Tüm bu hayal kırıklıklarının neticesi olarak birey, baş edemeyeceğini düşündüğü hayat karşısında zayıf ve korkakların kozunu seçecektir. Şiddet, zihni ve fiziki çaba göstermeksizin hayata ilişkin bir şeyler elde etmenin aygıtı olacaktır. Mafya-çete-örgüt diye adlandırdığımız oluşumların temelinde zor olan çabalama yöntemlerinden vazgeçerek hayatı güç kullanmak suretiyle kolay ve adilane olmayan yollardan elde etme felsefesi yatmaktadır. Bu topluluklar psikolojik dinamiklerine bakıldığında birer korku cemaatidirler."
Ali Osman Aydın
Sayfa 41 - Sepya Kitap, Nisan 2009
"Kalabalıklar gibi, şahıslar için de geçerli olan bir takım bilimsel veriler var ki hayli ilginçler. Nasıl öğreniriz? Sorusuna cevaben bilim adamları şöyle bir bulgu öne sürüyorlar; %1 tad alarak, %5 dokunarak, %3,5 koklayarak, %11 işiterek, % 83 görerek öğreniriz. İnsanların en yoğun olarak görme yoluyla öğrenebildikleri hesap edildiğinde TV'nin olası etkisinin nasıl dehşet boyutlara vardığı ortaya çıkar. Bir de bu etkileşimin muhatabının öğrenme çağındaki çocuklar olduğunu düşünün."
Ali Osman Aydın
Sayfa 51 - Sepya Kitap, Nisan 2009
Kitabın bahsettiği filmleri izleyip tekrar okumaya devam edeceğim anlatımı bazen zorlaşıyor kitapta kapitalizm eleştiriliyor yazar kitabında bazı alıntılara yer vermiş ve fazlaca var bu yönüyle iyi fakat şimdilik yarım bıraktım...

Yazarın biyografisi

Adı:
Ali Osman Aydın
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 7 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.