Giriş Yap

Ali Yurtgezen

Yazar
8.8
44 Kişi
147
Okunma
13
Beğeni
1.701
Gösterim
256 syf.
·
8 günde okudu
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Adını duymadığım, listeme almadığım, Kitap fuarında tevafuken görüp aldığımız bir kitap oldu. Tevafuğu ise Fuad Köprülü'nün Türk Edebiyatında İlk Mutasavvıflar eseri oldu. Ona vesile olan da İsmail Kara oldu. İsmail Kara' ya vesile olan da İsmet Özel idi benim için. Silsile kitabına silsileli okumalarla ulaşmış olmanın kaderi de güzel. Hâcegân kelimesini Rafet Elçi'nin Ahrar'ından biliyorum. Ubeydullah Ahrar üzerinden de bir ilgim oluşmuştu. Türk ilinin nasıl İslâm'ın nakşı ile örüldüğünü görmeyi arzu ediyordum. Allah Darül İslâm kılacağı diyarı nasıl derinden derine İslâm ile boyuyor? Cihadın içindeki cihadı görmek nasip olsa. Bu vesilelerle elime aldım kitabı. Yüzeysel bir kitap ama bu tür bir eserde zaten detay bulmak kitabı ciltler haline getirir. Dolayısıyla hızlı bir tanıma seyahati için tatmin edici bir eser. Dolayısıyla ilgilisi bu kitabı bir kılavuz kaba bir yol tarifi olarak bilip okumalı.
Hacegan Sultanları
8.7/10 · 107 okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
256 syf.
·
Puan vermedi
Peygamber (s.a.v) aşığı, O'nun açtığı yolda yürüyen tek gayesi İslam'ı yüceltmek olan büyük velilerin hayatını, bu yoldaki mücadelelerini anlatan çok güzel bir eser. Yazarın kalemine sağlık Allah razı olsun.
Hacegan Sultanları
8.7/10 · 107 okunma
256 syf.
·
12 günde okudu
·
Beğendi
·
9/10 puan
Kitabı okurken gözyaşları sel oldu gitti.. Hz. Peygamberden itibaren bu yolun büyükleri insanlara irşad ve islam ulaşsın diye neler yapmışlar nasıl eğitimlerden geçmişler ve hangi usulleri kullanmışlar. Özellikle ehli tarik kimseler için her gün yaptıkları hatme-i haceganda okudukları silsiledeki isimler birer birer gönül dünyalarına misafir oluyor ve adeta kişiyi elinden tutup o ulvi aleme götürüyor.
Hacegan Sultanları
8.7/10 · 107 okunma
256 syf.
·
1/10 puan
Nakşibendi tarikatı
Çok basit, yüzeysel bir kitap olmuş. bahsedilen, aktarılan bilgi, yaşantıları ile ilgili herhangi bir kaynak ve dipnot yok. Biraz abartı olmuş kendi tarikatı hakkında yazdıklarında. Birkaç hatalı ciddi elestiriye açık yanlis, yanlı bilgi de var. Yazara iletmeyi de düşünüyorum.
Hacegan Sultanları
8.7/10 · 107 okunma
1 yorumun tümünü gör
Reklam
·
Reklamlar hakkında
256 syf.
·
3 günde okudu
Farkinda olsak da olmasak da dunya uzerinden gecip giden birer yolcuyuz hepimiz. Tuttugumuz yoldan, yuruyusumuzden sorguya cekilecegiz. İmtihanimiz bir yol tercihinden ibaret. Ali Yurtgezen... Kitapta tum naksibendi tarikatinin sadat-i kiram efendilerimizin hayati anlatiliyor. İnsan okudukca kendisine faydali yonlerini bulup uygulamaya koyuluyor. Kitap benim icin cok bilgilendiriciydi okumanizi tavsiye ederim gercekten:) Mutlaka okuyun az da olsa hayatinizdan kotu yonleri degistirebilme firsati bulursunuz. En azindan simdiye kadar nasil yasiyomusum, yasamam gerekiyormus dersiniz:))
Hacegan Sultanları
8.7/10 · 107 okunma
1 yorumun tümünü gör
2
11 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.27.30