Giriş Yap

All About History Türkiye

Yazar
Dergi
8.6
263 Kişi
Tam adı
ISSN: 2717-8536
Unvan
Popüler Tarih Dergisi
Doğum
İstanbul, Türkiye, Kasım 2020
Yaşamı
HERKES İÇİN POPÜLER TARİH! sloganı ile 11 ülkede yayınlanan ve dünyanın en çok okunan tarih dergilerinden olan ALL ABOUT HISTORY Türkiye'de de yayın hayatına başladı. All About History adlı yayının telif hakkı ve lisansı, Birleşik Krallık merkezli Future plc grup şirketi Future Publishing Limited’a ait olup dergi 2013 yılından buyana İngiltere'de yayınlanmaktadır. Türkiye'de Kasım 2020'de yayınlanmaya başlayan dergi Doğan Burda Dergi Yayıncılık tarafından ISSN: 2717-8536 kodu ile 2 aylık periyotlar halinde çıkarılmaktadır.
Antik Çinli filozof ve şair Konfüçyüs'ün en ünlü öğüdü muhtemelen şuydu: "Kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi başkasına yapma."
Reklam
98 syf.
·
4/10 puan
İçeriğini yeterli bulmadım, beklentimin çok ötesinde kaldı.. Ayrıca yarım bırakmamak için; sıkıcı ve bitmek bilmeyen cümleleri okumaka zorunda kaldım. Merak etmek yetmez ! Derginin bu sayısını tavsiye etmiyorum. Sadece bi kaç konu iyi olabilir ama genel olarak %11 olmalı.
99 syf.
·
10/10 puan
Derginin; 21 Farklı İçeriği mevcut.[Konu Başlıkları en altta!] Görsel bir şölendi adetâ! ! . Konuların; Bilinen ve bilinmeyen özellikleri sevdim.Yazıların az da olsa (bazı içeriklerde) yazarların da yorumu olması güzeldi. Merak ediyorsanız siz de okumalısınız. Yoksa sıkıcı gelebilir. Son olarak ; Tarih bilginiz çok iyi olmasa da dergi de detaylı anlatım mevcut. Belki sadece terimler de bi araştırma yapabilirsiniz, konuyu daha net anlayabilmek için . İyi okumalar dilerim.
All About History Türkiye - Sayı 8 (Ocak-Şubat 2022)
1) Faşizm 2) Avrupa’da faşizmin yükselişi ve çöküşü 3) Reich Şansölyeliği 4) Mussolini’nin yükselişi 5) Tarihin Hazineleri (Çalınmış bir başyapıt) 6) Kötü Şöhretliler Listesi 7) Keşfedilecek Yerler ( Kâbusun İzleri) 8) Cumhuriyet’in ölümü JÜL SEZAR 9) Bir bakışta..(Keltler hakkında merak ettiğiniz her şey) 10) Çin Seddi 11) Marie Antoinette ( Fransa’nın Nefret edilen kraliçesinin giyotine giden yolculuğunu keşfedin) 12) Zaman Yolcusunun El Kitabı ( 1960’larda Doğu Berlin’e yapacağınız seyahat..) 13) Kayıp Medeniyetler (7 Unutulmuş İmparatorluk) 14) Galileo Kiliseye karşı ( Rönesans bilim insanının Papa ile olan çatışmasına yakından bakalım) ) 15) Alternatif tarih 16) Vampirlerin tarihi 17) Tarih yazanlar 18) I.Dünya Savaşı’nın İlkeleri 19) En Büyük Muhârebeler 20) Granada’daki El Hamra Sarayı 21) Hollywood’a karşı Tarih
·
Kral Arthur gercekten yaşadı mı?
Arthur'a dair en olağanüstü efsane bakire kızları kurtaran ve gölün gizemli kraliçesinin verdiği kılıcı alan bir kral olması değil, gerçekte yaşamamış birinin, ortaya çıkışından bin yıl sonra bile gerçek olma olasılığını düşündürtecek kadar bir ülkenin tarihine ve kültürüne böylesine derinden kök salmasıdır.
·
1 yorumun tümünü gör
Reklam
"Adaletsizlik karşısında öfkeden titriyorsan yoldaşımsın demektir."
2
85
849 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42