Giriş Yap

All About History Türkiye

Yazar
Dergi
8.6
263 Kişi
Tam adı
ISSN: 2717-8536
Unvan
Popüler Tarih Dergisi
Doğum
İstanbul, Türkiye, Kasım 2020
Yaşamı
HERKES İÇİN POPÜLER TARİH! sloganı ile 11 ülkede yayınlanan ve dünyanın en çok okunan tarih dergilerinden olan ALL ABOUT HISTORY Türkiye'de de yayın hayatına başladı. All About History adlı yayının telif hakkı ve lisansı, Birleşik Krallık merkezli Future plc grup şirketi Future Publishing Limited’a ait olup dergi 2013 yılından buyana İngiltere'de yayınlanmaktadır. Türkiye'de Kasım 2020'de yayınlanmaya başlayan dergi Doğan Burda Dergi Yayıncılık tarafından ISSN: 2717-8536 kodu ile 2 aylık periyotlar halinde çıkarılmaktadır.
100 syf.
·
8/10 puan
Kapağında Vikingler'i görünce devamına bakmadan (ki gerek yoktu) derginin üzerine atladım diyebilirim. Derginin içinden çift taraflı bir poster çıktı. Posterin bir tarafında Viking seferleri gösteren bir harita, diğer tarafında da Çanakkale Savaşı'na ait görseller ve bilgiler vardı. Genel olarak tarihi çok sevmediğim için okuyup bitirmem epey uzun sürdü. Dergide gördükten sonra okumaya karar verdiğim Sun Tzu'nun "Savaş Sanatı" isimli kitabını, dergiden önce bitirdim. Siz düşünün dergiyi bitirmemin ne kadar uzun sürdüğünü. :D Beğendiğim yazılar; * Vikinglerin Kayıp Krallıkları * Kara Ölüm * Antik Yunan'ın Dünyaya Kattığı 10 Şey * Cadı Avı Derginin bu sayısına puanım; 8/10 Dilerseniz beni Instagram'dan takip edebilirsiniz: instagram.com/itsbahargg İyi okumalar dilerim...
Reklam
66 syf.
·
3 günde
·
8/10 puan
Puanım 4/5 (%72/100) All About History Türkiye'nin 8. sayısı yanında hediye olarak verilen ufak bir kitap. Baştan sona gerçekten eğlenceli bir kitaptı. İçerisindeki bilgilerin çoğunu biliyordum ve derginin önceki sayılarında bahsedilen şeyler de vardı. Fakat yeni öğrendiğim bilgiler de oldu. Hepsinden bahsetmek mümkün olmaz ama benim aklımda kalacak birkaç şeyden bahsedeyim. Hindistanlı elmas kralının 470 mirasçısı olması, 2 atom bombasından kurtulan adam, tarihteki en çılgın ölümler, en ilginç cezalandırma yöntemleri, saçma kanunlar (Singapur'da sakız satmak yasak), Mark Twain ve Halley Kuyruklu Yıldızı, ve Mao'nun kanunları gibi oldukça ilginç başlıklı güzel bölümler vardı.
Tarihin En Tuhaf Olayları
8.2/10 · 77 okunma
66 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
All About History Türkiye dergisinin Ocak-Şubat aylarına ait 8.sayısının yanında ek olarak verilen bir kitap. Kitabın içinde ilgi çeken bir sürü tuhaf olay anlatılmıştır. İçeriğinde Eski Mısır'da mumyalama, iki atom bombasından kurtulan Japon, alev alan Şövalye, 3 deniz kazasından da sağ kurtulan kadın, kayıp ikizlerin tıpatıp aynı hayatları, 20 yıl sonra hedefini bulan kurşun, Tutankamon'un laneti, kolunu kesip kurtulan dağcı, Maya top oyunu Pok-ta-pok ve daha fazlasını bulacağınız ilgi çekici tuhaf olaylar bulunmaktadır. Olaylar tarih, sağlık, sanat/spor gibi bölümlere ayrılarak verilmiştir. Meraklısı için kısa ve zaman geçirmelik bir kitaptır.
Tarihin En Tuhaf Olayları
8.2/10 · 77 okunma
98 syf.
·
8/10 puan
All about history Türkiye
Dünyanın bir çok ülkesinde yayınlanan All About History artık Türkiye'de Doğan burda dergi yayıncılık tarafından yayınlanacak iki ayda bir çıkan dergi severek tarih okumanıza neden olacaktır. Arşivini tuttuğum bu dergi bana çok şeyler katacak gibi duruyor.
Reklam
98 syf.
·
4/10 puan
İçeriğini yeterli bulmadım, beklentimin çok ötesinde kaldı.. Ayrıca yarım bırakmamak için; sıkıcı ve bitmek bilmeyen cümleleri okumaka zorunda kaldım. Merak etmek yetmez ! Derginin bu sayısını tavsiye etmiyorum. Sadece bi kaç konu iyi olabilir ama genel olarak %11 olmalı.
2
7
69 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42