Alparslan Demirbilek

Alparslan Demirbilek

Yazar
8.9/10
8 Kişi
·
6
Okunma
·
2
Beğeni
·
187
Gösterim
Adı:
Alparslan Demirbilek
Unvan:
Yazar
154 syf.
·28 günde·Beğendi·10/10
Özlem,sevgi,umut,hayal ve sitemlerimizin imgelerle buluşup dillendiği mısralardır "Yansıma".
Usta şairlerden esintiler ve alıntıları özgünlüğün içinde eriten şair, duyguları yansıtmada, aktarmada ve yaşatmada başarılı olmanın yanı sıra söz sanatlarında da oldukça başarılıdır. Serbest şiirlerin yanı sıra halk edebiyatı geleneğine uyup üç ayaklı şiirleri hece ölçüsüyle yazmıştır.Bu da oldukça dikkat çekicidir.
" Ateş ve Su" da bitmeyen aşkı, "Lisanımın Eksik Yanı"nda sevgiliye seslenişi," İki Satır Arası"nda söz oyunlarını ve inceliği, "Say ki" de hayallerinizi yakalayacaksınız.
"Yansıma " yla şiirin tadına varacak, derinliğinde kendinizi bulacaksınız.
Baş ucu kitaplarımdan birisi olan " Yansıma"nın yolu açık olsun. Şairi Alparslan DEMIRBILEK'E duygularıma tercüman olduğu için teşekkür eder ve başarılar dilerim.
154 syf.
·Beğendi·10/10
Egitimci, şair, yazar Alparslan Demirbilek'in muhteşem kitabı Yansıma'yı elinize alıp okumaya başladığınız andan itibaren aşkı, sevgiyi, sitemi, özlemi ve yaşamın güzelliğini derinden hissedip kendinizden bir şeyler buluyorsunuz.Şiirlerini kendi sesinden dinlediğinizde ise yazdığı şiirlerle sesin bütünleşmesi müthiş ayrı bir güzellik katıyor.
Sosyal ağlarda kısa sözleri ile yetinmeyin.Yürekle yazılan her bir satırı yüreğinizle hissederek okuduğunuzda ruhunuza ve yüreğinize dokunan her bir satır vazgeçilmeziniz olacak.
Çok kısa zamanda ikinci baskısı çıkan Yansıma kitabının şairi sevgili Alparslan Demirbilek'i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.
Vee şair ekliyor: "ŞİİR; aynı sahnedeki balerin, samuray ve bilgenin oynadığı bir tiyatro gibidir.Kılıcın keskinliğini, zekanın kıvraklığını; dansın zarafetinde izlersiniz."

Yazarın biyografisi

Adı:
Alparslan Demirbilek
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 6 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.