1000Kitap Logosu
Alpay Erdem

Alpay Erdem

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.7
30 Kişi
91
Okunma
12
Beğeni
763
Gösterim
Unvan
Türk Yazar
264 syf.
·
11 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Tüyap Fuarı ile ilgili gönderiyi görünce üstüne de fare altlığı ile ilgili bir gönderi yazınca bir fuar sırasında Uykusuz standından aldığım Fırat karakterinin fare altlığı ve bu kitap geldi. :) Listeye ekleyip bir yorum da eklemek istedim. Uykusuz'daki köşede yer alan yazıların birleştirilmesiyle oluşmuş sanırım. Okurken çok eğlendim. Yeri geldi kahkaha attım. Stresinizi alabilecek bir kitap. Düzenli olarak Uykusuz alan bir okur olmadığım için Alpay Erdem'in yazılarının birleştirilip kitap haline gelmesi çok güzel olmuş. Arama yaparken ikinci ve üçüncüsünün de olduğunu görünce şaşırdım. Uygun olunca diğerlerini de alıp okumayı düşünüyorum. Kitapla ilgili şöyle bir anı geldi aklıma: Lisedeyim. Sınıfta kitabı okurken yer yer güldüğüm için arkadaşım da merak edip okduğum yeri o da okumuş ama gülmemişti. "Para verdiğin için gülüyorsun." demişti Ama şöyle bir şey var. Kitap gerçekten komik. Son olarak tarihe takılmayınız efendim. Okuduğum yılı tam olarak hatırlayamadığım için temsili bir tarih belirttim. Keyifli okumalar. :)
Ben
8.5/10
· 61 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
22
88 syf.
·
1 günde
·
Puan vermedi
Ne diyeyim? Kötü. Uykusuz'da da en son okuduğum köşe. Bu tür yazım tekniğini sevmiyorum. Kelime sayısı doldurması gerekiyormuş izlenimi veren, aşırı yorucu, gereksiz bir tarz. Ben sevemedim. Neden aldin kitabi derseniz, birincisi köşesinde çok reklamını yapmişti destek olmak istedim, ikincisi Istanbul'un kuşlarını gerçekten merak ettim. Yazım tekniğinden başka, konular karikatürle değil, fotoğrafla desteklense daha faydalı olurdu düşüncesindeyim. Kitaptan alamadığım bilgi icin her kuşu ayrıca google'dan incelemek durumunda kaldim. Ne diyeyim? Siz bilirsiniz, mutlaka okuyun diyemeyeceğim.
İstanbul’un Kuşları
Okuyacaklarıma Ekle
3
264 syf.
·
7/10 puan
Alpay Erdem'in mizah dergisindeki yazarlığına aşina olanlar bilirler, kendisine özgü deyişleri vardır. Çoğu zaman tespitleri bu deyişlerle birlikte gerçekten komik olur. İlk kitaptaki tat ikinci kitapta da var. İtiraf etmeliyim ki 4-5 yerde gerçekten kahkaha attım. Güzeldi. Bazı kısımları çıkarabilirmiş. Son olarak Alpay Erdem tarzıyla bitirmem gerekir. -Yaz Berelisi!
Ben 2
8.9/10
· 13 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
7
264 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Alpay Erdem'i ne kazam okusam gülmekten ölen bir insan olduğum için bu kitap benim için resmen bir hazineydi. Metrobüste, metroda, otobüste kendi kendime gülmemin ve insanların tuhaf bakışlarına maruz kalmamın tek sebebidir kendisi. Okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.
Ben
8.5/10
· 61 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
264 syf.
·
20 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Alpay Erdem yine efsane tespitleriyle kırdı geçirdi beni. Teeee zamanında dergide okuduğum ve inanılmaz güldüğüm bir bölüme denk geldim kitapta. İlk gördüğümde de çok gülmüştüm, yine çok güldürdü. Ben artık anladım ki net bir Alpay Erdem severim. Yaz berelilerine selam olsun.
Ben 2
8.9/10
· 13 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2