Alper Altıntaş

Alper Altıntaş

Yazar
7.3/10
4 Kişi
·
8
Okunma
·
0
Beğeni
·
108
Gösterim
Adı:
Alper Altıntaş
Unvan:
Türk Yazar
Konfüçyüs ne der efendim: 'Sende bir elma var bende bir elma var, sen elmanı bana verdin ben elmamı sana verdim, yine sende bir elma var bende de bir elma var.' Sonra devam etmiş efendim. 'Sende bir bilgi var bende bir bilgi var, sen bilgini bana verdin ben bilgimi sana verdim, sende artık iki bilgi var, bende de artık iki bilgi var.'
Napolyon'un dediği gibi: 'Türkler öldürülebilirler ancak asla yenilmezler' gerçeğini onlar da artık biliyorlar ve bu yüzden bizi, tarihte olduğu gibi, silah gücüyle yenemeyeceklerini bildikleri İçin, entrikalar, çeşitli yalan dolanlarla bugüne getirip federatif bir yapı kazanmamızı sağladılar. Ancak şu gerçeği unutuyorlar ki, her bir Türk, dünya üzerinde adım attığı her yere ayrı bir Türk devleti kurabilir. Bak bunu Hitler ne güzel özetlemiş.
Hitlere sormuşlar. 'Neden Türkiye'ye saldırmadınız?' Cevabı ne olmuş dersin: Şayet Türklere saldırsaydım, hepsini öldürmem gerekirdi. Çünkü geriye tek bir Türk bile kalsa devlet kurup, İntikamım alırdı.'
Her bulunduğu ortamda, başta bulunan yöneticileri ağır bir dille eleştirmiş, bildiği doğruları anlatmaktan asla çekinmemiş, halkı bilinçlendirmeye çalışmış ve sırf bu yüzden fazlasıyla göze batıp, senato tarafından zehirli idam cezasına çarptırılan Sokrates'e karısı "seni haksız yere öldürecekler"demiş.
Sokrates de karısının bu sözüne karşılık kaşlarını çatıp ses tonunu sertleştirerek, "daha ne işte kadın, haklı yere öldürecek olsalarsı daha mı iyiydi?" Şeklinde, ölüm söz konusu olsa dahi bildiği doğruları söylemekten asla kaçınmayan, idealist bir insana yakışır bir cevap vermiş.
253 syf.
·Puan vermedi
Fazla bi söz söylenecek bi sözüm yok aslında bu kitap da sıkılmadım hiç ve bi sonraki sayfa merak uyandırıyor sadece özel kuvvetlerin pek konusmadigini biliriz daha doğrusu hep öyle söylerler kitapta aşırı derece de bir diyolog var buda okuyanlar arasında duyum la okudumuz kitapla bi çelişki yaratiyor insanda hangisi doğru diye yine de okunacak bir kitap diye düşünüyorum
253 syf.
·3 günde·5/10
Kitap ile ilgili ilk inceleme olmasından dolayı inceleme yapmak durumunda hissettim kendimi açıkçası.
Okurken gerçekten sıkıldım .Kitap Türk ordusunun özellikle bordo berelilerin eğitimlerinin zorluklarını ortaya koymak adına yazılmış gibiydi buna çok da bir itirazım yok ancak karakterler arası diyaloglar o kadar rutin ve sıradan ki kitabın tadı bi yerden sonra kaçıyor.
Bir grup seçilmiş bordo berelinin iki tane birbirinden fantastik dini temalı örgüte karşı olan operasyonlarını ele alıyor.Kurgu sağlam temeller üzerine kurulu olmadığı için herşey askıda kalmış da diyebiliriz.
Genel olarak çok başarılı bir eser olmadığını belirtmekte yarar var diye düşünüyorum...

Yazarın biyografisi

Adı:
Alper Altıntaş
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 8 okur okudu.
  • 6 okur okuyacak.