1000Kitap Logosu
Andreas Föhr

Andreas Föhr

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
6.3
9 Kişi
17
Okunma
0
Beğeni
96
Gösterim
Unvan
Yazar
Doğum
Buchenberg, Almanya, 21 Mayıs 1958
352 syf.
·
30 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Geçmiş ve günümüz arasında gidip gelen karmaşık bir hikaye.Dramatik olayların yoğun olduğu bir polisiye olmakla birlikte ince bir mizahla anlatılan hikaye keyifli bir okuma sunuyor.Karakter analizleri ve geçişler ile zeki bir kurgu. Lakin çok aksiyon ve hız beklemeyin . Tadında bir polisiye.
Ölüleri Anma Günü
Okuyacaklarıma Ekle
8
352 syf.
·
4 günde
·
5/10 puan
Kitabı sevdim mi sevmedim mi gerçekten çok kararsızım. Akıl almaz saçmalıklarla dolu olmasına rağmen devamını merak ettiğim için elimden bırakamadım. Kreuthner, ya hangi akla mantığa uydun da, aldın götürdün tutukluyu içmeye. Zaten daha tam burada “yok ya Almanlar öyle şey yapmaz” deyip bırakmam gerekirdi kitabı. Ama sonrasında daha beterleri de oldu ‍️ Claudia, sen nasıl savcısın öyle. Yolsuz ne kadar iş var hepsini yaptın yani, tebrik ederim. Bir tek Wallner aklı başında bir karakterdi, onu da yoldan çıkarttılar. Frieda karakterine gelince, üzüldüm mü? Pek değil. Bundan beter kadın cinayetleri var bu ülkede. Bu kadar gömdükten sonra, hakkını yemeyeyim sonunu güzel bağlamış yazar. Fakat bu son için 300 küsür sayfa okunur mu? Yok , okunmaz. Hele de kitap fiyatları almış başını gitmişken.
Ölüleri Anma Günü
Okuyacaklarıma Ekle
4
352 syf.
·
6/10 puan
#yorum Wallner & Kreuthner serisinin 5'inci kitabıymış ve sevgili yayınevi direk bu kitaptan hangi mantıklı çeviri yapmış anlamış değilim. Evet kitap öncekileri merak ettirmiyor bağımsız gibi ama yine de mantıksız. Esprili ve tuhaf bir anlatımı var. Bazı yerlerde "yazar keşke yazmasaymış" derken, bazı yerlerde merakla başından kalkamadan okudum. Çok karışık duygular içindeyim yani kitap ile ilgili. Bir geçmişe gidiyor, bir günümüze geliyor kitap. Saçma yerleri çoktu ama sonunu da inanılmaz merak ettirdi. Soykırım konularını severseniz ve bazı salaklıkları görmezden gelirseniz güzeldi diyebilirim. Kreuthner bence Wallner' den salaktı ama komik olması biraz olayı kurtardı. Karar sizin.
Ölüleri Anma Günü
Okuyacaklarıma Ekle
1