Arzu Kadumi

Arzu Kadumi

Yazar
7.9/10
10 Kişi
·
27
Okunma
·
2
Beğeni
·
303
Gösterim
Adı:
Arzu Kadumi
Unvan:
Araştırmacı, Yazar
“İnsanoğlu ne tuhaf; sakin tabiatlı bir adam günün birinde sesini birazcık yükseltecek veya bahsi edilen konuya itiraz edecek olsa , etrafındakiler hemen , " Kaç yıldır biriktirmiş içinde, sinsi ! Ne çıkarsa zaten sessiz lerden çıkar , ” diye başlarlar fısıldaşmaya. Haklı olduklarını ispat etmek için , sinenizde taşıdıklarınızın iç yüzünü parmak ısırtan bir müneccimlikle sıralayıp içten pazarlıklı ” yaftasını yapıştırıverirler...”
"Yıkım kararı çıkmış mühürlü bir binanın on beşinci katına intihar etmek için bile olsa asansörle çıkılmamalı, böyle tedbirsizlikler insana pahalıya mal olabilir."
Taziye konuşmalarını oldum olası yapamam, karıştırırım. Bitişik komşumuz Kâmile Teyze'ye ölen kocasının ardından "Allah kavuştursun," dediğim bugün gibi aklımda, o da unutmamış ki her gördüğünde kötü bakışlarına maruz kalırım.
Hatırlatmak istemem ama her kış kapı eşiklerine koyduğunuz kum torbalarıyla ki eskimiş entarileri, solmuş pazenleri bile ziyan etmiyor, gülle gibi ağırlaştırıyordunuz doldurduğunuz kumlarla.
168 syf.
·1 günde·10/10
Mahalle kültürünü, değerlerimizi, kardeşlik, arkadaşlık duygusunu sıcak ve samimi bir şekilde anlatan, yeri gelecek güleceğiniz, üzüleceğiniz bir çocuk kitabı. Çocuk kitabı diyip geçmemek lazım aslında. Yetişkinleri maziye götürecek ve çocuklara birçok konuda fayda sağlayacak eğlenceli bir kitaptı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Arzu Kadumi
Unvan:
Araştırmacı, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 27 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 2 okur okuyacak.