Arzu Ünel

Arzu Ünel

Çevirmen
7.3/10
4 Kişi
·
18
Okunma
·
0
Beğeni
·
5
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
216 syf.
·3 günde·Beğendi·Puan vermedi
New Age veya Yeni Çağ bilgileri de denilen akımla beraber bu ve benzeri yüzlerce hatta binlerce kitap yayınlandı. Çok nadir olarak samimi ve iyi niyetle yazılmış olanlar mevcut olsa da büyük kısmı tamamen ticari amaçla yazılmış ve içi boş sayılabilecek kitaplar. Bu türde yazılmış, yeryüzündeki tüm kitaplar toplansa tek bir kitap anca çıkar diye düşünüyorum. Zira hemen hepsi nüanslar ve kişisel yorumlar dışında aynı şeyleri anlatıyor.

Aslında, enerji temelli bazı bilimsel verilerin yüzeysel olarak işlendiği ve metafizik ile harmanlandığı hafif bir kişisel gelişim kitabı olmuş. Oldukça anlaşılır, yalın ve herkesin anlayacağı bir dille yazılmış. Kitabın içinde enerji alanları, zaman, Auralar, chakralar, düşünce gücü ile birlikte, enerjiye dayalı psişik yeteneklerin tanımı ve bu yetenekleri geliştirmeye yönelik küçük teknikler ve alıştırmalar mevcut.

Giriş yazısını okuduğum zaman beklentiyi yüksek tuttum sanırım ve bir hevesle başladım; ama, dürüst olmak gerekirse bir çok kısmını atlayarak ve sıkılarak okudum. Kendi adıma, içindeki alıntı sözlerden başka fazla verim alamadığımı söyleyebilirim. Bunu kitabı hafifsemek ya da olumsuz bir eleştiri olsun diye söylemiyorum. Emek verilmiş, nispeten araştırılmış ve iyi niyetle yazılmış olsa da konuya hakim insanlar için vasatın üzerine çıkamamış olduğu söylenebilir. İlgilileri için ve özellikle kişisel gelişim konularına yeni merak saranlar için başlangıç kitaplarından biri olabilir...

Sevgilerimle,

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 18 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 9 okur okuyacak.