Asaf Güven Aksel

Asaf Güven Aksel

Yazar
10.0/10
2 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
120
Gösterim
Filistin askısı bile sahnedir onun için. Arkadaşları halini görüp de ibret alsınlar, gözleri korksun diye önünden geçirilirken, o ,asılı olduğu yerde maymun taklidi yapar. Gerçekten ibret almış olarak, dolayısıyla , gülerek gider arkadaşları işkenceye. - "Erkan Yücel "
" Biz ekin adamlarıyız.Hiçbir zaman ne ekip biçtiklerini anlamadığınız, anlamak istemediğiniz çiftçiler. Öldüğümüzde karnımızdan kırk tane 'gelecek yıl' çıkar ama gene de ayağımız yeryüzünde, topraktadır. Tanrıyla hesaplaşırız. Ama yitirmeyiz yeryüzüne, insana olan inancımızı. Bu yüzden geçer gider tanrılar ama biz kalırız. Hakir ve aciz kullarıyız halkın, padişahın değil, geda'yız. Ama gerçeği görür ve söyleriz. Sözün kılıcı kendi boynumuzu kesse de.. " -"Onat kutlar"
190 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
190 sayfalık kitabı bitirdiğinizde hem utanıyorsunuz hem gurur duyuyorsunuz.Utanıyorsunuz, bu insanlar neler yaşamış neler yapmışlar ve ben sadece izlemişim diye. Gurur duyuyorsunuz bu güzel insanlarla aynı coğrafyada yaşadım, onları kendi dilinden okudum, izledim diye. Araya başka diyarların portreleri de giriyor ama onlar da öyle bizden ki hiç yadırgamıyorsunuz. Asaf Güven Aksel halk için uğraşan kalbi soldan (!) atan insanlardan bir demeti anlatırken öyle incelikli öyle hoş bir dil kullanmış ki.. O insanların hayatından parçaları bir kuyumcu titizliğiyle seçmiş ve önümüze sermiş.Bunların tümünü de 3-4 sayfalık kısa anlatılarla sağlamış.Hangi görüşten olursanız olun bu anlatıları okumanızı öneririm.Zira bu kitapta anlatılanlar siyasi değil insan kişilikler..

Yazarın biyografisi

Adı:
Asaf Güven Aksel
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.