Aslı Çıngıl Çelik

Aslı Çıngıl Çelik

Çevirmen
6.3/10
8 Kişi
·
15
Okunma
·
1
Beğeni
·
18
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
680 syf.
Tüysüz maymunların yani biz insanların gelişirken yarattıkları yıkımın bir fotoğrafını gösteriyor Gnole romanı.

Arka kapak yazısından öte detaya girmek spoiler verecekse de tasvir edilen fotoğraf karesinin, insanların hayat denen döngüye diğer canlılar ile sıkı sıkıya bağlı olduklarını fark edip, bütünü algılayacakları zamanın geleceği umut ışığını da ucundan yakaladığını belirtmem gerek.

Olur da bir sahafta karşınıza çıkarsa, alın derim. Önce okuyun, sonra okutun :)
680 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
"insanların doğaya vermiş olduğu zararı, doğanın kendi sesinden aktaran, doğa üstü bir yapıt" kahramanımız fungle, doğa tanrısı ile yıkım tanrısı arasındaki savaşa katılması kaçınılmaz olur.
204 syf.
·57 günde·Puan vermedi
Merhabalar zamanla yarışan arkadaşlar:))
İnsan için yönetme kavramı, insanı yönetme, çocuğu yönetme , sınıfı yönetme, bütçesini yönetme diye farklı kulvarlarda kullanılıyor. Peki her an bizimle olan ve onunla her işimizi yaptığımız zamanı, dakikaları yönetmek için kullanılsa..
Evet, kitapta zaman yönetimini; neden yapmalıyız, nasıl yaparız, zamanımızı çarçur eden luzumsuz işler nelerdir, gibi konular gayet mantıklı açıklamalarla işlenmiş.
Hedef koymaktan, masa, dolap düzenine kadar hatta ajanda kulanımına bile değinilmiş.
Benim için bazı noktalarda karar verme sürecimi hızlandıran, dolap düzenimi ve ajanda kullanımımı da düzenlememe yardımcı olan bir kitap oldu.
Hızların yarıştığı (işlemci hızından, internet hızına, motor hızından, pratik hızlı tariflere kadar) herşeyin mevzu bahis olduğu asrımızda zamanın da hızlı ve verimli kullanılması bizim için oldukça önemli.
Zamanımızı güzel yönetmek dua ve temennisiyle...
Hoş ve güzelce kalın.....

Yazarın biyografisi

Adı:
Aslı Çıngıl Çelik

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 15 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 14 okur okuyacak.