Aslı T. Kızmaz

Aslı T. Kızmaz

Yazar
6.8/10
239 Kişi
·
664
Okunma
·
22
Beğeni
·
423
Gösterim
Adı:
Aslı T. Kızmaz
“Biz kadınlar bazen en başından olmayanı oldurmaya çalışıyoruz. Böyle kodlanıyoruz. El attığımız her şeyi düzelteceğimize o kadar inanıyoruz ki ‘onu da’ düzelteceğimize emin oluyoruz. Ama eşek kadar adamlar değişmiyor, olmayandan da olmuyor. Ve evet ne yazık ki bizim bunu anlamamız için iyice sarsılmamız gerekiyor. Farkındayım çok zor; üzücü, gurur kırıcı, yorucu sıfırlanmak… Ama emin olun şahane yanları da var…”
Kapitalizm seni klişelerle yaşamaya sen anlamadan ikna ediyor. Kurtulmak da istemiyorsun bir noktadan sonra... İyi ev, iyi araba, daha iyi ev, daha iyi araba... Arada durup asıl istediğini unutturuyor sana, seni öyle bir yarışa sokuyor ki hayal kurmanı bile sansürlüyor.
Keşke hayatta her yaşadığımız şeyin sonu mutlu olsa. Ama öyle değil ki, zaten sonun önemi ne? Yolda yaşadıklarımızdır önemli olan.
Yanlız olmak da çok keyifli, tadını çıkarıyorum. Elbet birgün kalbimi yerinden çıkartacak birini bulacağımdan da eminim, hayatımın en garip anında. O anı bekliyorum ama o an gelmese de olur, olmasa da olur. Tadını çıkartın..
184 syf.
·4 günde·Beğendi·5/10
Aslında inceleme yazılacak çok bir yönü (edebi-sanatsal) yok kitabın.
Hayata tutunmak için, iş ve aşk hayatında arayış içinde olan baş karakterin yaşadıkları, akıcı bir şekilde anlatılmış. Sanki sitcom izliyormuşsunuz havası veriyor size. Küfürlerin aleni kullanılmasını doğrusu yadırgadım.
Zamanı olanlar için kısa sürede okunabilecek bir kitap...

İyi okumalar
184 syf.
·1 günde·8/10
Kitabın yazarını zaten sosyal medyada takip ediyordum. Herkes önyargıda bulunmuş ama gerek yok böyle şeylere. Bazen kafamızın dağılması lazım, hep tarih ya da klasik okunmamalı araya romantik komedi tadında da kitaplar konulmalı bence, en azından kendim için öyle diyorum. Başladığım gün bitirdim zaten sayfa sayısı da az. Dili akıcı, eğlenceli anlatmış. Tavsiyemdir.
144 syf.
·1 günde·Puan vermedi
“Biz kadınlar bazen en başından olmayanı oldurmaya çalışıyoruz. Böyle kodlanıyoruz. El attığımız herşeyi düzelteceğimize o kadar inanıyoruz ki onu da düzelteceğimize emin oluyoruz. Ama eşek kadar adamlar değişmiyor. Olmayandan da olmuyor. Ve evet ne yazık ki bizim bunu anlamamız için iyice sarsılmamız gerekiyor. Farkındayım çok zor; üzücü,gurur kurucu,hatta yorucu sıfırlanmak. Ama emin olun şahane yanları da var..”

Aslı Kızmaz’ın ikinci kitabı. Öğlen elime aldım ve şimdi bitti. Çerez niyetine. Okunması,anlaşılması çok kolay ve aşırı eğlenceli bir kitap. Hikaye çok nefis. Hem çok güldüm hem çok düşündüm. Bazı kısımlarda da “helal olsun be” dedirtti :). Bazı kadınlarımıza ilham olacağından eminim.
144 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Bir süredir polisiye okuyorum. Olay örgüsü düşünmeye bağlı olduğu için biraz kafamı dinlendirmek adına bu kitabı okumak istedim. Aslında hiç tarzım değil. Hele argo içerikli yazılardan hiç hoşlanmam bunun 1 defa ya da 100 defa olması bu gerçeği değiştirmez. Ama ben sevdim bu kitabı. Bir kadın olarak sevdim. O güçlü duruşu, hayata karşı yeniden başlayışı sevdim. Evet yazar çok haklı bazı şeyler biter bazı şeyler başlar. Başlayacak olan şeyler bitenden güzel de olabilir beter de. Ama hayat koca bir tecrübe iyisiyle de kötüsüyle de. O tecrübenin tek şartı da tüm bunları yaşamak. Bazen sevdiğimiz, bağımlı olduğumuz şey bitince dibe batmış gibi hissediyoruz. Sonra zaman geçiyor aslında nasıl da yükseldiğimizi görüyoruz . Biten bir aşk, bir dostluk, iş ne olursa olsun. Hayat durmadan akan bir nehir. Ne getireceğini kimse bilemez. Her ne olursa olsun o hayatı güçlü ve kararlı karşılamak gerek. Son olarak şunu söylemek istiyorum yeryüzündeki en güzel şeylerden biri de dostluk. Herkesin hayatında yeteri kadar bulunması dileğiyle. İyi okumalar :)
184 syf.
·Puan vermedi
Hayatımın büyük bir bölümünü benden ne olacağını arayarak geçirdim. Hep bir şey olsun istedim, o bir şey öyle büyük olsun ki bana yetsin istedim. Sonra anladım ki, ben birden çoğum. Aynı anda birçok şey olabilirim. Her şeyde en iyi olmama da gerek yok, mutlu olayım yeter.
184 syf.
·4/10
Sadece kafanız dağılsın aynı zamanda da gülerek okumak isterseniz keyifli bir kitap. Sonunda hadi be diyeceğiniz bir kitap olmuş.
Edebi açıdan değerlendirmemek gerekiyor. Çokta verimli bir okuma geçti diyemeyeceğim.
184 syf.
·29 günde·Beğendi·10/10
Sertab Bal’ın hikayesi başlıyor. Umut dolu,asla pes etmeyen,ne toplumun ne de kendisinin üzerine etiket yapıştırmasına izin vermeyen amazon ... Canı ne isterse o olan asla yetinmeyen hep daha da gelişen değişen bir karakterin hikayesi..
144 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Canım Aslı Kızmaz’ın yeni kitabı... Sertab Bal’ın hikayesinin devamı. Bir solukta okunup biten kitap. Hüzünlendiren,kahkahalar attıran,gaza getiren kitap. Bitmesini ğek istemediğim bir kitap olmuştu ama yine de Sertab’ın hayatına tanık olmak çok güzeldi
144 syf.
·2 günde·9/10
Aslı T. Kızmaz'ı ve gücünü keşfeden, kalıplara sığma derdi olmayan, yapması gerekeni değil yapmak istediğini yapan kadın karakterini seviyorum ve çok güzel işlediğini düşünüyorum..
He tabi ilk kitapta da ikincisinde de karakterimiz oldukça şanslı bir tip bu da bir gerçek :)
İlk kitaba oranla daha feminizm tabanlı, harika arkadaşlıklar barındıran, her şeyden biraz bir kitaptı.. Ben çok severek okudum, kesinlikle tavsiyemdir.
184 syf.
Boş zamanınızı değerlendirebileceğimiz, zevk alarak okuyacağınız bir kitap. Elinize aldığınızda 1-2 günde bitirebilirsiniz. Sertab ile siz de bol bol güleceksiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Aslı T. Kızmaz

Yazar istatistikleri

  • 22 okur beğendi.
  • 664 okur okudu.
  • 16 okur okuyor.
  • 79 okur okuyacak.