Aslıhan Burcu Öztürk

Aslıhan Burcu Öztürk

YazarÇevirmenEditör
8.2/10
6 Kişi
·
19
Okunma
·
0
Beğeni
·
93
Gösterim
Adı:
Aslıhan Burcu Öztürk
Unvan:
Yazar
Şiddet uygulayan erkekleri canavarlaştıran düşüncenin sadece erkekle iletişim kurmanın değil aynı zamanda şiddetin anlaşılması için de engel olduğunu düşünmeye başladım. Şiddetin sıradanlaştığı bir toplumda birey olarak erkeği patolojikleştirmenin şiddeti toplumsal bütünselliği içinde görmeyi zorlaştırdığını ve şiddetin sonlandırılmasına yönelik çalışmaları çıkmaza soktuğunu düşünüyorum.
206 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10 puan
Özellikle çocuk gelişimi üzerine çalışan kişilere bu kitabı tavsiye ederim. Çok beğenerek okudum. Çocuk ve oyun ilişkisi bir çok açıdan incelenmiş, çok yazarlı bir kitap. İçerisinde konulara göre bazı oyun örnekleri, araştırmalar, proje örnekleri de bulunmakta. Oyunun bir çocuğun hayatı için ne denli etkili olduğunu, mevcut durumdaki yetersizlikleri, yapılanları ve yapılabilecekleri anlatarak bizi aydınlatıyor. Emeği geçen herkese teşekkürler.
240 syf.
·12 günde·Puan vermedi
Şiddeti pek çok boyutu ile gözler önüne seren bir kitap. Şiddeti anlamamız ve önlememiz için ihtiyacımız olan, görünen failini bilmekten, cezalandırmaktan önce şiddeti ortaya çıkaran zihniyet ve bu zihniyete nasıl katkı yaptığımız. Kitabı okuyunca politika, adalet, kültür gibi değişkenlere bütünsel bakış açısıyla odaklanıyor, bu önceliği daha anlamlı buluyorsunuz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Aslıhan Burcu Öztürk
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 19 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 11 okur okuyacak.