Aslıhan Elif

Aslıhan Elif

Yazar
8.0/10
3 Kişi
·
4
Okunma
·
1
Beğeni
·
90
Gösterim
İnsanlar aşkın da nefretin de en derin duygular olduğunu iddia eder hep. Bunu söyleyen insanlar hiç çaresiz kalmamış belli ki. Çünkü çaresizliği iliklerine kadar yaşamış herkes bilir ki, asıl ağır olan pişmanlığın ta kendisi..
Merhaba.

Aslında bu kitap hakkında böyle uzun uzun şeyler yazmak istiyorum ama bir türlü kafamda kuramıyorum çünkü kitabın 100. sayfasına gelmeden önce çoktan kafamda bu kitapla ilgili inceleme yazmıştım. Ama 100. sayfadan sonra aklımdaki her şey silindi çünkü yazar beni çok ters köşeye yatırdı sanki diğer 100 sayfada beni uyuttu...
Kurgu olarak sağlam denilebilecek bir düzeyde, karakterlerin uyumları gayet iyi ayarlanmış. Karakterlerden birazcık bahsedeyim.
Kadın karakterimiz Laura küçüklüğünden beri toplum tarafından pek onaylanmamış bir kişi olarak çıkıyor karşımıza öğrenme gücü zayıflığı ve disleksi hastalığı onu hep geri plana atmış gibi. Erkek karakterimiz Tarık erken yaşta annesini kaybetmiş ilerleyen zamanlarda ise babasını hâl böyle olunca Tarık sıkıntılı bir hayat ile karşı karşıya kalmış. Bu zorluklar içerisinde Tarık başarılı ve hatrı sayılır bir Onkoloji uzmanı olmuş. Eee buraya kadar her şey normal diyebiliriz. Tarık ile Laura’nın yolları kesişiyor ve evleniyorlar. Tarık işinde yükselmeye devam ediyor ve bazı projelerin yüzü oluyor. Karamsar bir yapıya sahip olan Laura 10 senedir üstünde çalıştığı kitabı yazma istediği ile çabalıyor. İlk 100 sayfa bunları anlatıyor. Aslında gerçekten sürpriz kaçırmak istemiyorum o yüzden açık vermek istemiyorum her şey son 40 sayfada başlıyor diyebiliriz öncesinde okuduğunuz o 100 sayfa kurgunun temelini oluşturuyor karakterleri kafamıza kazıyor. Sonrası mı? Ters köşe için hazır olun derim!


Yazarımız aslında Twitter fenomeni tabi şimdi böyle dediğim zaman herkes bir anda ohoo desene birkaç takipçi yaptı saçmaladı diye düşünebilirsiniz. Ama bana göre saçmalamamış bir emek vermiş güzel bir kurgu ortaya çıkartmış. Size müjdeli bir haber vereyim! Kitabın içerisinde öyle kocaman sayfanın ortasında saçma sözler yok ya da büyük font ile yazılar yok. Dolu dolu 141 sayfa var.
Yazara bir şans vermenizi öneririm.

Yazarın biyografisi

Adı:
Aslıhan Elif
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 4 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.