Aslıhan Kostak

Aslıhan Kostak

Yazar
6.5/10
18 Kişi
·
26
Okunma
·
2
Beğeni
·
614
Gösterim
Adı:
Aslıhan Kostak
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
Çanakkale
"Koşul ve kalıplara bağlı olmaksızın,ansızın hayatımıza dahil olabilen ve gerçekten de hayatımızı 'öncesi ve sonrası' olarak ayırabilen şuursuz ve güçlü br duyguydu aşk."
"Biliyordum ki, kaderlerimiz kendi çabalarımıza bağlı kılınmıştı. Bu yüzden her ne istiyorsak sonuna kadar mücadele etmeliydik. Son düzlüğü görene kadar, hatta son düzlükten çıkana kadar ve hatta başka bir düzlük daha olmadığından emin oluncaya kadar kovalamalıydık."
Aslıhan Kostak
Sayfa 14 - Yakamoz Kitap
Büyülü aşk hikayesinden puslu bir ayrılık hikayesine düşen bütün kızlar, sonunda kendi hikayelerinin süper kahramanları olurlar. Ya acıları yiyerek, ya anıları silerek ya da çok sevmeye devam ederek...
Böyle sanki bir köşeye bağdaş kurup oturmuşum da, kendiliğinden gelip beni bulacak büyük sürprizler bekliyor gibiydim.
Biliyordum ki kaderimiz kendi çabalarımıza bağlı kılınmıştı. Bu yüzden her ne istiyorsak sonuna kadar mücadele etmeliydik. Son düzlüğü görene kadar, hatta son düzlükten çıkana kadar ve hatta başka düzlük daha olmadığından emin oluncaya kadar kovalamalıydık...
Aslıhan Kostak
Sayfa 14 - yakamoz yayınları
Arkadaşımın okumamı istediği bir kitaptı. Açıkçası ben bu tarz kitapları okumayı seven bir insan değilim. O nedenle biraz ön yargıyla başladım ama kitap beni sardı. Çerezlik kitaplar kategorisine koyabiliriz bence bu kitabı. Çünkü başladığımla bitirdiğim bir oldu. Kitabın başlarında Nihan ve Ümit'in aşk hikayeleri anlatılıyor,ilerleyen sayfalarda ise ayrılık dönemleri anlatılıyor. Bana kalırsa her şey iyi hoş tamam da bir kadının ayrılık döneminde bu şekilde davranması ne kadar doğru tartışılır. Bir kadın olarak her zaman her konuda güçlü olunmalı. Tabii ki kitaba müdahale edemem ama yine de kitaplarda güçlü karakterler görmek beni daha çok mutlu ediyor. Aynı zamanda kitabı okurken Ümit'in düşüncelerine de yer verilmesini isterdim az da olsa.
Bunun dışında kitapta birçok tarif yer alıyor. Bunların hepsi birbirinden harika tarifler.
Bu tarz kitap okumayı sevenlere önerebileceğim bir kitap.
Nihan başında kaval yelleri olan bir hukuk öğrencisi. Tüm arkadaşları mezun olurken o aynı heyecanı yaşayamaz. Ertesi eğitim döneminde ise süper kahramanı ile bir anda tanışır ve ilk aşkı yaşar. Ama eğitim dönemi sonunda elinde gene diplamasi yoktur. Bu defa sevdiği adamda yoktur. Sonrası ise sadece acı çekerken yaşadığı duygular. A birde kek ve tatlı tarifleri var kitapta.
Yazarın okuduğum ilk kitabıydı.Ve iyiki okudum dediğim güzel bi kitaptı.Konusu akıcılığı o kadar güzeldi ki hazırladığım kahvaltıdan 1 kaşık kitaptan 10 sayfa şeklinde ilerledim.Ve hemencik bitti.Ayrıca kitap içinde yer alan tarifeler ise tek tek denenmek üzere kayıt edildi .

Konusuna değinmeden önce biraz konuşmak istiyorum.Biz kızlar neden bi anda hayatın merkezine birini otururuz ve gözümüz ondan başkasını görmez.Çünkü biz kızların hayal dünyası erkekler gibi işlemez.Biz kızların fıtratında sonuna kadar gitmek vardır bizde ki içgüdü sistemi erkeklerin beyin sisteminden farklı çalışır.Bu yaşıma kadar aşk acısı çeken bir erkek görmedim.Hep kızlarda olanı duydum.Aslında en gerçek aşk acısını tattığımdan ikili ilişkide ki aşk acısı bana basit geliyor.Bir baba-kız aşkı bitiminde ki aşk acısının yanında gerçekten çok basit geliyor.Bu yazdıklarım bir büyük konuşma değil böyle anlaşılmasın çünkü insanım şaşar beşerim kimsenin başına gelsin istemem ki bende yaşamak istemem ki oldu.Yaşarsam tabiki acısı olur ama emin olun ki gerçek aşk acısı yanında çok bir etkisi olmayacağını düşünüyorum.Tabiki hakkımızda en hayırlısı en güzel şekilde tecelli etsin..Rabbim herkesin kalbine göre versin.Ki herkes kalbi'nin ekmeğini yer derim.

Nihan hukuk fakültesi okuyan kendi halinde hayalleri olan bir kız.Hayattan çok beklentisi yok sadece mutlu olmak.Birgün bi anda karşısına bugüne kadar arkadaştan öte düşünmediği ama bi anda kalbinin ritmini değiştiren Ümit çıkar.Dolu dolu yaşadığı 9 aylık sevgililik dönemi olur.Anlamadığı bir sebebten ilişkisi biter,ama istemediği sonla.Hayaller hayatlar gerçeğini yaşar.Pes etmez çabalar istediği sonu yaşar..
Kitabın kapağı, kokusu, ayracı.. Herşeyi gel beni al ve oku diye bağırıyordu bende dayanamayarak alıp okudum. 188. sayfaya geldiğimde kızım Nihan artık yeter acı çektiğin git bir pastane aç sende kurtul bende diye isyan ettim resmen. Sanki yakın bir arkadaşınızı dinleyip öğüt veriyormuşşunuz gibiydi. Okuması keyifli ve içindeki tariflerle de ağız sulandırıcıydı. Fakat bazı yerlerinde ben Nihan'dan çok Ümit'in neler hissettiğini merak etmiştim keşke biraz onun duygularını da yer verilseydi. Onun dışında kitap bir günde bitebilecek akıcılığa sahipti. Herkese keyifli okumalar.
Yazarın yalın dili çok etkileyici yalnız aşk acısını takmayan biri olarak beni etkilemedi :D Terk edilmiş ve kendini depresyondaymış gibi hisseden kız arkadaşlarıma tavsiye ederim. Ayrıca bir erkek sizi terk etmişse zaten hiçbir zaman yanınızda olmamış demektir kızlar. Güçlü olup ayakta duralım ve onlara neleri kaçırdığını gösterelim ;)
Kitap bana göre sıkıcıydi kardesimin soylemesiyle okudum ama begenmedim...bana gore kitab sikicydi belkide benim zevkime goreydi ben daha macerali kitaplari seviyorum...
Biri girer hayatınıza sizi kendine bağlar sonra sessizce çekip gider.Sonra bir başka kimse girer hayatınıza aslında sessiz çığlıklarınızı duyar ve bu sessizlik içinden alır ve tekrar bağlar hayata.Korkarsınız acaba yine aynı mı olacak bilmezlikler içinde iken sizi öyle bi hale koyar ki o dağılmış halinizden eser bırakmaz.Bayan süper kahraman Nihan'ın yolculuğu Ozan ile devam eder.Ama ilk olaydan yaşananlar Nihan'ı kendine getirdiğinden öyle kolayca bırakamaz kendini.Nihan hayatlar hayaller gerçeği içinde yaşar herşeyi.Ümit'in boşluğu Ozan'la dolmaz.Aslında Ümit'in bi boşluğu yoktur ama giden öyle bi gitmiştir ki gittiği ile kalmamış tüm gerçekleride alıp gitmiştir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Aslıhan Kostak
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
Çanakkale

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 26 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 21 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.