Ataol Sarıçiçek

Ataol Sarıçiçek

Çevirmen
8.1/10
64 Kişi
·
121
Okunma
·
0
Beğeni
·
31
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
448 syf.
Yine harika bir Jennifer McMahon gerilimi okudum.Bu kadın okuru nasıl sürükleyeceğini ve meraklandıracağını çok iyi biliyor.Her kitabını ayrı ayrı çok sevdim,yazarın kitaplarından Şeytanın Eli favorimdir,Neptün Cinayetleri de ikinci sıraya yerleşti.Kitabın her zamanki gibi kurgusu,işleyişi şahaneydi.Dili de şüphesiz çok akıcıydı.McMahon favori yazarlarıma çoktan eklendi.Neptün adı verilen katilin işlediği bir dizi vahşi cinayet,ve birbirini kovalayan gizemler.Merakla ve severek okudum. Jennifer McMahon'ın okumadığım tek kitabı olan Kayıp Kızlar Adası'nı da en kısa zamanda okuyacağım.Bu yazar ve kitaplarıyla mutlaka tanışmalısınız.Gerilim tutkusu olanların sevecekleri aşikar. Ephesus Yayınları yine baskı ve kapakta güzel iş çıkarmış,cildine de bayıldım.Jennifer McMahon okuma sıranız bence böyle olmalı:

1-Şeytanın Eli
2-Neptün Cinayetleri
3-Söylemeyeceğine Söz Ver
4-29.Oda

Bu sevilesi yazarla tanışmadıysanız çok şey kaçırdınız benden söylemesi.Bu kitabı herkese tavsiye ediyor,bol okumalı haftalar diliyorum. :)
448 syf.
·28 günde·Beğendi·10/10
Muhteşem bir kitap, akıcı ve sürükleyici.. Olayların 1985 ve 2010 yıllarında yaşanması ve yazarın buna düzenli bir sıralama vermesi sanki bir dizinin diğer bölümlerini sabırsızca bekliyormuş hissi yaşattı. Kitabın 1. Bölümü her ne kadar karmakarışık olsa da bölümün yarısında olaylar tıkır tıkır işliyordu. Tabii çoğu son gibi bu kitabın sonu da güzel bitti. Kesinlikle tavsiye ediyorum ve yazarın diğer kitaplarını almak için sabırsızlanıyorum...
448 syf.
·Beğendi·8/10
Herkese merhaba. Size çok sevdiğim yazarımın kitabıyla geldim. Neptün cinayetleriyle geldim. Ne kadarda geriliyor demi insan biraz da olsa neptün cinayetlerini gördüğünde ya da ismini okuyunca. Şunu söylemem gerekirse jennıfercım her seferinde beni şasırtmayı seviyor. Yani demem o ki sonunu farklı bir şekilde tahmin ediyorum ve sonuç aha farklı çıkıyor. Sonunu tahmin edemiyorum. Herkesi suçlu gördüm ve kimseye güvenmedim açıkcası tabi sonlara doğru katili tahmin edebilirsiniz belki.. Jennifer Mcmahon okumayı çok seviyorum ve her seferinde beni gerilime ve korkuya sokuyor. Tahmim edilemez sonlarda kalıyorum. Bu kitabı harikamıydı pek değildi aslında beklentimi çok yüksek tuttum ama ne yazik ki birazcık altında kaldı. 400 küsür sayfa kitap ve bunun rahatlıkla 200 küsür ya da 300 küsürle bitebilirdi başlarında anlayamadım. Karakterleri anlayamadım. Kafam karıştı. Başları aşırı sıktı beni çünkü çok uzatmış ve gerek yoktu bu kadar uzatmaya diye dusundum. Tabi bazı yerler of of dedirtti. Yani gerildim birazcık diyebilirim. Sonlara doğru çok iyi gidiyor kitap ve bir an önce kitap bitsin diye uğraşıyorum. Çünkü okurken çıldırıyorum. Katili öğrenmem lazım.. Kitabın konusu kısaca Neptün adı verilen katilin işlediği bir dizi vahşi cinayet,ve birbirini kovalayan gizemler. Ne gizemler ama kafayı yiyordum çözdüm tabi sonlara doğru neptünü buldum. Kısaca söylemem gerekirse şans verebilirsiniz kitaba ve tabiki de jennifer okumakdan vazgeçmicem. Size tavsiyem eğer jennifer mcmahon kitabı okuyacaksanız, ilk olarak Şeytanın Elini şiddetle tavsiye ediyorum ve sonra Söylemeyeceğine Söz ver ve Neptün Cinayetlerini okuyabilirsiniz. Hala okumadığım 3 kitabı var ve sabırsızlıkla meraktan catlıyorum. Bir an önce hepsini okumak istiyorum diyebilirim. Sizlere tavsiye ediyorum. Kitabı okuyun ama benim gibi sıkılmayabilirsiniz başlarında sıkıldım sadece ve gereksiz uzatmalar. Tavsiye ediyorum.
448 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Jennifer Mcmahon un kalemini çok sevdiğimi her kitabını okuduğumda yineliyorum....son kitabı Neptun Cinayetleri de sevmekte ne kadar haklı olduğumu bir kez daha kanıtladı....Karakter analizleri,betimlemeler,gizem unsuru ,olay örgüsü ve birçok ayrıntı ile birlikte mükemmeldi....Yazar iki farklı zaman çizgisini o kadar güzel işlemiş ki.....Her sayfada şaşırmamak mümkün değil....Yazar şahane bir konu bulup güzel bir iş çıkarmış....Neptün ismi verilen katilin kim olduğunu öğrenince eminim sizde benim gibi şaşıracaksınız.....Severek okudum.... Okuyun ,seveceksiniz .....
448 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
1985 senesinde karakolun önünde süt poşetine bağlı kesik bir sağ el bulunur. Elin bulunmasından 5 gün sonra da cesedi bulurlar. Bu ve bundan sonraki tüm kurbanlarda kural aynıdır. Neptün lakaplı katil kurbanının elini muntazam olarak kesmekte, eli kestikten sonra kurbanına çok iyi bakmakta, 5. günün sonunda kurbanına ıstakoz yedirip öldürmektedir.
Son kurban Vera'nın elinin bulunmasından sonra günler geçer ama ceset bulunamaz. Bu Neptün'ün son kurbanıdır ta ki 2010 yılına kadar...
Kitapta bir 1985 yılındayız bir 2010. Her sayfayı merakla açtım. Tüylerimin diken diken olduğu, gerilimin damarlarımda oluk oluk aktığı, beklentimin üstünde bir romandı.
448 syf.
·Puan vermedi
Bitirmeden elinizden bırakmayacağınız bir kitap olmuş gerçekten ve kesinlikle yazarın diğer kitaplarına göre daha akıcı bir dile sahip. Jennifer Mcmohan severlerin mutlaka okuması gereken bir kitap!
448 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Muhteşem, muhteşem, muhteşem. Yazar yine ustalığını konuşturmuş. Elimden birakamadim. Yazarin tüm kitaplarını okudum ve hiç bir zaman kendini tekrarlamiyor. Tüm hikayeler birbirinden farkli, son derece surukleyiciler.
448 syf.
·11 günde
Jennıfer McMahon un okuduğum ikinci romanı. Soylemiyecegine Söz Ver kitabını daha etkili buldum. Neptünün cinayetleri sonlara doğru daha çok gerilim yarattı.Neptünün tahmin etmediğim biri çıkması beni şaşırtmadı diyemem.
448 syf.
·7 günde·7/10
Bu eserde Jeniffer McMahon yine kendine has şablonun üzerinden gitmiş böylece geçmiş ve şimdi ile çocukluk ve yetişkinlik bölümleri arasında mekik dokuyor ama bu durum sırıtmıyor.
Romanı gerilim seviyesi olarak düşük bulsamda aile ilişkileri ve kişilerin duygusal betimlemeleri açısından zengin buldum.
Kitapların isimleri neden bu kadar farklı çevriliyor çok merak ediyorum doğrusu.Fakat bunun dışında kitabın basımı ve çevirisi oldukça iyiydi.Okunabilirliği yüksek bir kitap.Hafif bir şeyler okumak istediğinizde ,rahatça okuyup keyif alabilirsiniz iyi okumalar.
448 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Jennifer McMahon yine harika bir kurgu çıkarmış. Yalnız diğer kitaplarından daha akıcı olduğu da gözden kaçmıyor. Ama diğerleri gibi yine mükemmel bir kitap okurken çok keyif aldım.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ataol Sarıçiçek

Yazar istatistikleri

  • 121 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 105 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.