Ataol Sarıçiçek

Ataol Sarıçiçek

Çevirmen
8.0/10
181 Kişi
·
381
Okunma
·
0
Beğeni
·
85
Gösterim
Adı:
Ataol Sarıçiçek
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
448 syf.
·28 günde·Beğendi·10/10 puan
Muhteşem bir kitap, akıcı ve sürükleyici.. Olayların 1985 ve 2010 yıllarında yaşanması ve yazarın buna düzenli bir sıralama vermesi sanki bir dizinin diğer bölümlerini sabırsızca bekliyormuş hissi yaşattı. Kitabın 1. Bölümü her ne kadar karmakarışık olsa da bölümün yarısında olaylar tıkır tıkır işliyordu. Tabii çoğu son gibi bu kitabın sonu da güzel bitti. Kesinlikle tavsiye ediyorum ve yazarın diğer kitaplarını almak için sabırsızlanıyorum...
448 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10 puan
Mcmahon'un Türkiyede kemikleşmiş bir okuyucu kitlesi var. Bunlardan da biri benim...
Kitap hikaye, kurgu ve çevirmen hususunda kusursuz...
Bunun gibi okuyucuyu kendine çeken, saatler boyu okuma isteği yaratan kitaplara zaten bayiliyorum. Yazarin diğer kitaplarinda paranormal unsurlar ön plana cıksa da bu gerilim dolu bir polisiye.
Ben çok sevdim.
Begenerek ve heyecanla okudum.
448 syf.
·12 günde·7/10 puan
Kitabın 50. sayfasında reading slump’a girdim, sıkıntı kitapta mıydı bende mi bilmiyorum.

İlerledikçe güzelleşti aslında, ama her ne kadar kalemini çok sevsem de Jennifer Mcmahon’ın tarzı olduğu yerde sayıyor ve her kitap bir diğerine o kadar benziyor ki, “ben bunu daha önce okumadım mı?” diye düşündüğüm çok yer oldu. O pattern’dan çıkabilirse çok muhteşem şeyler çıkarabilir ortaya ama nedense kafayı küçük kasaba, iki kız ve bir erkek çocuğu, ortadaki cinayetler ve onların gelecek ile geçmiş bağlantısına takmış kalmış kadın. Kitap güzel mi, evet; diğer kitaplarının aynısı mı, yine evet. Çok keyif alsam da bir yandan beni 10 günlük bir reading slump’a soktu bu kitap, o yüzden şu anlık elimdeki son Jennifer Mcmahon kitabı olduğu için mutluyum.

Fena değildi ama yeter artık be kadın...
448 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Herkese merhaba. Size çok sevdiğim yazarımın kitabıyla geldim. Neptün cinayetleriyle geldim. Ne kadarda geriliyor demi insan biraz da olsa neptün cinayetlerini gördüğünde ya da ismini okuyunca. Şunu söylemem gerekirse jennıfercım her seferinde beni şasırtmayı seviyor. Yani demem o ki sonunu farklı bir şekilde tahmin ediyorum ve sonuç aha farklı çıkıyor. Sonunu tahmin edemiyorum. Herkesi suçlu gördüm ve kimseye güvenmedim açıkcası tabi sonlara doğru katili tahmin edebilirsiniz belki.. Jennifer Mcmahon okumayı çok seviyorum ve her seferinde beni gerilime ve korkuya sokuyor. Tahmim edilemez sonlarda kalıyorum. Bu kitabı harikamıydı pek değildi aslında beklentimi çok yüksek tuttum ama ne yazik ki birazcık altında kaldı. 400 küsür sayfa kitap ve bunun rahatlıkla 200 küsür ya da 300 küsürle bitebilirdi başlarında anlayamadım. Karakterleri anlayamadım. Kafam karıştı. Başları aşırı sıktı beni çünkü çok uzatmış ve gerek yoktu bu kadar uzatmaya diye dusundum. Tabi bazı yerler of of dedirtti. Yani gerildim birazcık diyebilirim. Sonlara doğru çok iyi gidiyor kitap ve bir an önce kitap bitsin diye uğraşıyorum. Çünkü okurken çıldırıyorum. Katili öğrenmem lazım.. Kitabın konusu kısaca Neptün adı verilen katilin işlediği bir dizi vahşi cinayet,ve birbirini kovalayan gizemler. Ne gizemler ama kafayı yiyordum çözdüm tabi sonlara doğru neptünü buldum. Kısaca söylemem gerekirse şans verebilirsiniz kitaba ve tabiki de jennifer okumakdan vazgeçmicem. Size tavsiyem eğer jennifer mcmahon kitabı okuyacaksanız, ilk olarak Şeytanın Elini şiddetle tavsiye ediyorum ve sonra Söylemeyeceğine Söz ver ve Neptün Cinayetlerini okuyabilirsiniz. Hala okumadığım 3 kitabı var ve sabırsızlıkla meraktan catlıyorum. Bir an önce hepsini okumak istiyorum diyebilirim. Sizlere tavsiye ediyorum. Kitabı okuyun ama benim gibi sıkılmayabilirsiniz başlarında sıkıldım sadece ve gereksiz uzatmalar. Tavsiye ediyorum.
448 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
Jennifer Mcmahon un kalemini çok sevdiğimi her kitabını okuduğumda yineliyorum....son kitabı Neptun Cinayetleri de sevmekte ne kadar haklı olduğumu bir kez daha kanıtladı....Karakter analizleri,betimlemeler,gizem unsuru ,olay örgüsü ve birçok ayrıntı ile birlikte mükemmeldi....Yazar iki farklı zaman çizgisini o kadar güzel işlemiş ki.....Her sayfada şaşırmamak mümkün değil....Yazar şahane bir konu bulup güzel bir iş çıkarmış....Neptün ismi verilen katilin kim olduğunu öğrenince eminim sizde benim gibi şaşıracaksınız.....Severek okudum.... Okuyun ,seveceksiniz .....
448 syf.
·9/10 puan
Hmmm, kitap benim elimde beş gün icinde bitti. Fakat cok daha kısa sürede okunabilecek akıcı bir kitaptı.
Yazarın okudugum ilk kitabi. Kitabin oralarına geldiğimde yazdığı diğer kitaplara baktım ve hepsini okuma listeme ekledim.
Anlatımı guzel, bir gecmi s zaman bir şimdiki zaman anlatımı ile Neptün cinayetlerini ve şimdiki zamanı anlatımı cok iyiydi. Ayrıca kitap icinde kitap okumak da cok değişik geldi. :))
Şimdiye kadar okudugum polisiye romanlarda genelde hep şimdiki zaman katillerini bulurduk, bu sefer tam yirmi beş yıl once gerçekleşen cinayetleri tekrar hatırlamak ve kalanlara etkilerini görmek oldukça farkli bir deneyimdi.
Neredeyse tüm karakterleri sırayla katil olarak düşündüm, iste bu dediğimde hemen yanıldığımı gösteren paragraf ile karşılaşmak kitaba olan heyecanımı artırdı.
Cok büyük bir şaşkınlık yaşamadım Neptun'un kimliği açığa çıktığında ama yine de çok beğendiğim bir kitap oldu.
Diğer kitaplara da muhakkak göz atacağım.
Yazarın anlatım tarzını cok beğendim çünkü.
Herkese iyi okumalar! :)
Şimdi kitaplığın karşısına geçip sıradaki kitabi seçme vakti. :))

Tüm polisiye kitaplar icin kurulabilecek en güzel alıntıyı da incelememe eklemeyi ihmal etmiyorum ve bu sefer gidiyorum :)


Bir klişedir bu, her ne zaman katilin biri yakalansa, tüm komşuları ve beraber çalıştığı insanlar onun ne kadar iyi bir insan olduğunu sandıklarını söylerler. Her gün işe gider, çimlerini düzenli bir şekilde biçer, arkadaş canlısı görünür. Çok efor sarf etmeden normal biri gibi aralarına karışmıştır. Eminim ki Neptün için de aynı şeyleri söylerlerdi.
Karşılaştığınızda donup tekrar bakmayacaginiz biri...


Syf. 347
448 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
1985 senesinde karakolun önünde süt poşetine bağlı kesik bir sağ el bulunur. Elin bulunmasından 5 gün sonra da cesedi bulurlar. Bu ve bundan sonraki tüm kurbanlarda kural aynıdır. Neptün lakaplı katil kurbanının elini muntazam olarak kesmekte, eli kestikten sonra kurbanına çok iyi bakmakta, 5. günün sonunda kurbanına ıstakoz yedirip öldürmektedir.
Son kurban Vera'nın elinin bulunmasından sonra günler geçer ama ceset bulunamaz. Bu Neptün'ün son kurbanıdır ta ki 2010 yılına kadar...
Kitapta bir 1985 yılındayız bir 2010. Her sayfayı merakla açtım. Tüylerimin diken diken olduğu, gerilimin damarlarımda oluk oluk aktığı, beklentimin üstünde bir romandı.
448 syf.
·11 günde
Jennıfer McMahon un okuduğum ikinci romanı. Soylemiyecegine Söz Ver kitabını daha etkili buldum. Neptünün cinayetleri sonlara doğru daha çok gerilim yarattı.Neptünün tahmin etmediğim biri çıkması beni şaşırtmadı diyemem.
448 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10 puan
Mükemmel bir kitap. Her sayfasında şaşırma şaşıra bir hal oldum. Yazarın bütün kitaplarını yavaş yavaş okuyorum. Hepsi birbirinden iyi. Kitabı merakla okumak sürükleyici bir hale getiriyor. Kesinlikle okumalısınız diyebileceğim kitaplardan biriydi
448 syf.
·5 günde·10/10 puan
Jennifer Mcmahon 'un daha önce 29. oda kitabını okumuş ve kesinlikle çok beğenmiştim. Bu kitabı da yine aynı heyecan ve sürükleyici olay akışının da vermiş olduğu adrenalin eşliğinde keyifle okudum. Kitabı okurken , kitaptaki tüm karakterleri acaba katil bu mu diye bi kere mutlaka yaftalıyor, sonra yok bu değil de acaba şu mu diye resmen beyniniz dönüyor. Sonuç tabi ki de fazlasıyla şaşırtan bir final ile bitince oh nihayet öğrendim diye derin bir nefes alıyorsunuz. En azından okurken ben bunları yaşadım. Müthiş bir psikolojik polisiye gerilim kitabı. Kesinlikle tavsiye ediyorum. 13 yaşlarında arkadaş olan üç çocuk, biri Charles, Tara ve Reggie. Yaşadıkları bölgede kaybolan kadınlar, sonrasında bırakılan kesik sağ eller ve kayboluslarının beşinci günlerinde ortaya bırakılan cesetleri. Bu kaybolan kadınların beşincisi maalesef bu üç arkadaştan Reggie 'nin annesi olunca çocuklar kendi çapında dedektifliğe soyunuyor ve kitabımız böylece aksiyonu bol bir şekilde başlamış oluyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ataol Sarıçiçek

Yazar istatistikleri

  • 381 okur okudu.
  • 9 okur okuyor.
  • 221 okur okuyacak.
  • 11 okur yarım bıraktı.